Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-11-2004
:: Відкритий лист ректорів університетів України до пана Жака Ширака, Президента Французької Республіки

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101402983.html

Відкритий лист ректорів університетів України до пана Жака Ширака, Президента Французької Республіки


Львів-Київ, 24 листопада 2004 року

Шановний пане Президенте,

Саме в цю хвилину, коли ми звертаємося до Вас, студенти та викладачі наших навчальних закладів перебувають на вулицях Києва, а також більшості великих університетських міст країни. Їхня боротьба на користь президента
Віктора Ющенка є тією боротьбою, яку ми провадимо вже 13 років за свободу, правду та права людини. Саме тому, ми відкрито та активно підтримуємо їх. Мотивом сьогоднішніх подій в Україні є прагнення української нації мати гідну не корумповану державу, котра поважала б волю народу та головні принципи демократії.

Україна є давньою слов’янською та європейською нацією, котра у своїй різноманітності має єдине серце та єдину голову. Україна не є радикально поділеною, як це стверджують декотрі засоби масової інформації, на Схід та Захід, на російськомовне та україномовне населення, на Православну Церкву та Католицьку Церкву. Якщо й існує різниця, як і зрештою у всіх країнах, між різноманітними регіонами України, то вони не повинні використовуватись у політичних цілях. Сьогодні, часи є набагато складнішими. Країна поділена на корумповану меншість та більшість, котра прагне правової держави, борючись проти фальсифікацій виборів та захищаючи територіальну цілісність країни.

Приклади залякування працівників міліції та податкової адміністрації у Львові та Тернополі на Західній Україні були широко висвітлені 5-тим каналом українського телебачення, єдиним каналом, що не контролюється державою. Тоді як у Харкові та у Дніпропетровську, містах сходу України, більш як 50 000 студентів постійно перебувають на вулицях. У Донецьку та Луганську православні священики, від імені мільйонів своїх вірних, виступили на підтримку Віктора Ющенка, котрий сам є православним християнином.

Вам, безперечно відомо, що усі опитування, котрі проводились після першого, як і після другого туру, показали, що, із великим відривом, переміг кандидат від опозиції, Вам відомо, що було виявлено більш як 11 000 випадків фальсифікації під час другого туру виборів, і, як стверджує голова делегації спостерігачів від Організації безпеки та співпраці у Європі (ОБСЄ) у Києві, Брюс Джордж, “другий тур президентських виборів в Україні, що відбувся 21 листопада, не відповідає критеріям ОБСЄ, Ради Європи, ні іншим європейським нормам демократичних виборів”.

Саме тому, напередодні зустрічі глав держав Європейського Союзу та Російської Федерації у Гаазі, ми звертаємось до Вас, пане Президенте, у надії, що французький уряд зуміє суворо засудити масові фальсифікації виборів в Україні та підтримати президента Віктора Ющенка, обраного демократичним шляхом народом України. Що ж стосується відносин між Європейським Союзом та Росією, дозвольте нам зауважити, що процеси демократизації, котрі зараз відбуваються в Україні, матимуть позитивні результати на усьому пострадянському просторі.

Ваша підтримка є визначальною для усієї української нації, котра, як Вам відомо, відчуває велику прихильність до Франції. Ми будемо особисто вдячні Вам та, у Вашій особі, усій французькій нації, за підтримку. Просимо Вас прийняти, пане Президенте, запевнення у нашій глибокій повазі до Вас.Підписи:

В’ячеслав Брюховецький, ректор Національного університету “Києво-Могилянська Академія”,
Іван Вакарчук, ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, президент Ради ректорів Львівської області,
Отець Борис Ґудзяк, ректор Українського Католицького Університету у Львові.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101402983.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua