Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-11-2004
Володимир Бойко: Злодюжку в президенти!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101428210.html

У колоні помаранчевих протестантів, які брали в облогу Адміністрацію Президента, авторові цих рядків довелося кілька годин вислуховувати зойки літньої дами з Житомирщини про те, що Віктора Андрійовича нам послав сам Господь Бог. Не ступаючи в суперечку на предмет Божого промислу, зазначу, що насамперед Господь Бог послав нам Віктора Федоровича. Бо кращої ідеї, аніж перспектива жити з президентом-уркою, для об’єднання нації й формування громадянського суспільства просто немає.

Можна довго розмірковувати, що було б, якби конкурентом на виборах влада виставила б менш одіозну фігуру, аніж рецидивіст Янукович. Принаймні, сподіватися на те, що народ у випадку програшу Ющенка сотнями тисяч вийшов б на Майдан Незалежності, не доводиться. Але оголосити президентом європейської країни людину, „зсучену” ще під час першої ходи на зону, людину, якій все однаково, що красти - чи то шапки, чи то голоси виборців – означає спровокувати народне повстання. Тому деякий подив викликають дії опозиційних депутатів по перешкоджанню інаугурації злодюжки. Більш того, довідавшися 25 листопада про друк „Урядового кур’єра” з офіційним повідомленням про перемогу Януковича на президентських виборах, народні депутати кинулися в типографію зупиняти друкарські машини. Робити цього не варто було ні в якому випадку. Тим більше 25 листопада - після того, як колегія суддів Палати в цивільних справах Верховного Суду України заборонила проголошувати урку президентом доти, доки не буде розглянуто скаргу довіреної особи Ющенка на рішення ЦВК.

Якби Янукович був би проголошений президентом всупереч ухвали ВСУ, це б не мало жодних правових наслідків, а тільки дало б абсолютно неспростовний і зрозумілий усім доказ незаконності його перебування на свободі. До того ж - моментально призвело б до масового переходу на бік Ющенка правоохоронців і армії разом зі зброєю.

Кучма, яким би він не був, є легітимним президентом і легітимним головнокомандувачем. Саме тому, в силу присяги, стоять на Банковій ЗМОПівці, з яких переважна більшість голосувала за Ющенка. У випадку проголошення шуфричами та гавришами ватажка донецької шпани главою держави, Кучма припинив би свої повноваження, а з військових та працівників міліції був би автоматично знятий обов’язок виконувати розпорядження самозванця. І тоді Янукович міг би розраховувати лише на підтримку тих своїх симпатиків, які прикрасили гранітний парапет Донецької облдержадміністрації написом „братва за Януковича”.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101428210.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua