Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-11-2004
Історичний факультет Львівського Університету: Звернення

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101490527.html

Звернення викладачів і співробітників історичного факультету
Львівського національного університету імені Івана Франка
до всіх співвітчизників, до академічної громади України

Дорогі колеги і друзі!

Усі ми переживаємо переломний історичний момент в долі українського народу та його державності. Розвиток політичних подій поставив кожного з нас перед вибором: відстояти честь, гідність, свободу і право на вільний вибір громадян всупереч намаганням влади зберегти режим, який повністю втратив довір’я народу. Ми свідомо зробили свій вибір, підтримавши Народного Президента Віктора Андрійовича Ющенка і Блок “Сила народу”, які представляють інтереси і сподівання усіх чесних громадян України.
Звертаємося до усіх співвітчизників, але насамперед до колективів вищих навчальних закладів України із закликом стати на бік сил демократії і свободи, підтримати словом, ділом, особистою позицією волевиявлення більшості українського народу, який виборює своє право йти дорогою правди і справедливості. Наш шлях – це рішуче засудження брехні, фальсифікацій, неприхованого цинізму і зловживань, які демонструють представники антинародного режиму Кучми-Медведчука-Януковича у прагненні зберегти владу в своїх руках всупереч волі народу.
Як представники української інтелігенції і фахові історики ми особливо гостро усвідомлюємо історичну вагу сучасного моменту розвитку України. Багатовікова боротьба українського народу за волю, справедливість і цивілізований вибір у ці листопадові дні досягла своєї кульмінації і проявилася у мирному, але рішучому відстоюванні волевиявлення, яке наш народ демонструє перед усім світом. У минуле відходять роз’єднання і непорозуміння, котрі завжди використовували наші недруги, щоб посварити нас і тим самим поставити народ на коліна. На історичну арену виступає нова українська нація, яка рішуче налаштована будувати своє життя на засадах демократії, поваги до людських прав і цінностей, усіх тих стандартів, які визнані у цивілізованому світі. Сьогодні лінія розколу у суспільстві проходить не за територіальними, етнічними, релігійними ознаками, а між тими, хто не бажає більше миритися з неправдою і непорядністю, і тими, хто будь-якими засобами, не гребуючи маніпуляціями і насильством, хоче зберегти свої привілейовані позиції і право управляти нами, не рахуючись з нашою волею.
Ми закликаємо усіх громадян України, викладачів, співробітників і студентів вищих навчальних закладів зробити свій вибір, підтримати нашу позицію, подолати штучні упередження, котрі намагаються використати у своїх антинародних інтересах прибічники старого режиму, стати на бік демократії і справедливості, мирно захистити вибір українського народу. У цьому пориві ми розраховуємо на мудрість старших, виваженість досвідчених і оптимізм молодих.
Ми повністю підтримуємо думки, висловлені у “Зверненні львівської академічної спільноти до ректорів вищих навчальних закладів України”, оголошеному 23 листопада 2004 року професором Іваном Вакарчуком від імені Ради ректорів вищих навчальних закладів Львівщини.
У єдності наша сила!
Народ не перемогти!

Колектив викладачів і співробітників історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка

26 листопада 2004 р.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101490527.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua