Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-11-2004
Київське юридичне товариство: Заява про необхідність негайного правового реагування СБУ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101561061.html

За повідомленням засобів масової інформації, в останні дні деякі політики, зокрема народний депутат України Василь Хара і колишній кандидат у Президенти України Олександр Базилюк, роблять публічні заяви про необхідність створення східної автономії та її приєднання до Росії. Харківська обласна рада 26 листопада 2004 р. прийняла рішення про початок створення "Східно-південної автономної Республіки".

У цьому зв’язку вважаємо за необхідне звернути увагу на те, що відповідно до статей 2 і 73 Конституції України, Україна є унітарною державою, територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканною, а питання про зміну території України вирішується виключно всеукраїнським референдумом.

Однією з основних правових гарантій цих конституційних положень є положення статті 110 Кримінального кодексу України, яка встановлює відповідальність за умисні дії, вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також за публічні заклики до вчинення таких дій.

Враховуючи, що відповідно до ст. 112 Кримінально-процесуального кодексу України, кримінальні справи про злочини, передбачені ст. 110 Кримінального кодексу України, віднесені до підслідності Служби безпеки України, вимагаємо від Служби безпеки України належним чином відреагувати на зазначені факти. Відповідно до чинного законодавства України мають бути порушені кримінальні справи щодо осіб, які вчинюють ці злочини, і негайного вжиті інші віднесені законом до компетенції СБУ заходи щодо припинення зазначених антиконституційних дій.

Від імені
Київського юридичного товариства
голова Товариства Олег Березюк

27 листопада 2004 р.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101561061.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua