Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 27-11-2004
Академічна спільнота Львівщини: Звернення до ректорів вищих навчальних закладів Харківщини

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101577124.html

ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ АКАДЕМІЧНОЇ СПІЛЬНОТИ
ДО РЕКТОРІВ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ХАРКІВЩИНИ


Шановні Колеги!


У цей відповідальний для всього українського народу час академічна спільнота Львівщини звертається до Вас не зраджувати довіреної Вам високої освітянської місії і не порушувати академічних цінностей та академічної культури, які впродовж усієї історії існування університетів, засновувалися на ідеях суспільної консолідації, а не конфронтації. Для університетської культури комунікування завжди визначальними були принципи академічної свободи, толерування інакшості в усіх її виявах, єдність у розмаїтті інтелектуальних ідей та полілогічне розуміння світу й людського буття в цьому світі.
Щоб не допустити штучного розпалювання ворожнечі в українському суспільстві, до якого щедро долучилися безвідповідальні засоби масової інформації, в тому числі й державні, а також легковажні політики, які насаджують безглузду ідею поділу України на Схід і на Захід та збурюють сепаритистські настрої, закликаємо Вас, як справжніх освітян і науковців стати ініціаторами широкого суспільного діялогу, в якому не так значущим буде результат, як сам процес розуміння і наближення до істини.
З метою об’єднювального впливу на суспільство академічна спільнота Львівщини пропонує якомога швидше провести відкритий круглий стіл, який транслювали б УСІ державні і приватні теле та радіо-канали України. Учасниками цієї відвертої і чесної розмови за круглим столом мали б стати представники Міністерства освіти і науки України, представники вищих навчальних закладів тих реґіонів, керівники яких сьогодні декларують радикальні політичні заяви розкольницького характеру, і всі освітяни, які мають конструктивні наміри і освітянське сумління. Водночас до цього діалогу ми запрошуємо тих, кого справедливо вважають моральним авторитетом та інтелектуальною совістю України.
Просимо Вас підтримати нашу ініціативу і сказати своє академічне „НІ” – суспільній конфронтації, розпалюванню громадянської ворожнечі, сепаратистським закликам та діям.
Освіта не визнає насильства, радикалізму, неправди! Ми маємо змогу довести це всім громадянам нашої держави, і тим самим виконати свій обов’язок перед суспільством у ці складні моменти його історії.


Від імені академічної спільноти Львівщини,
Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка
професор Іван Вакарчук

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101577124.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua