Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 28-11-2004
ПОРА!: Нічна прогулянка Майданом Незалежності

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101628561.html

Інформвідділ київської ПОРИ не дає собі спати. Сьогодні, прихопивши відеокамеру та диктофон, вирішили відвідати „гарячі точки” Майдану.
Першим нанесли візит в Федерацію Профспілок.

При вході утворилася деяка заминка – людей тимчасово не пускали всередину. Через десять хвилин двері гостинно відчинилися. В федерації профспілок – робоча атмосфера. Нас вразив пункт підзарядки мобільних – приблизну двадцять переносок, утиканих зарядками до різних телефонів. Одночасно на зарядному пункті знаходиться близько півсотні мобілок. На кожну з них наклеюється листок з прізвищем власника.
Нашого оператора охорона зустріла не надто ввічливо. Як виявилося, знімальна група з НТВ вже зробила „репортаж” з місця подій. Особливу увагу приділили людям, котрі сплять, вибираючи ракурси таким чином, що глядачі побачили бомжатню, а не штаб народного спротиву, яким насправді стала Федерація Профспілок. Таким чином, нам прийшлось продемонструвати останні відзняті кадри, щоби переконати охоронців в тому, що ми такою гидотою не займаємось. Адміністрація попросила нас взагалі не вести зйомку людей, що сплять.

Дівчатам на вході передали помаранчі, зібрані Львів’янами для Майдану Незалежності. Вони дуже привітно нас зустріли, запросили в їдальню. Ми обіцяли зайти на зворотному шляху.
Після ще одного спілкування з охороною нам вдалося таки зловити невиспаного чоловіка – коменданта Будинку Профспілок Ігора Клименка.

<b>Пане Ігоре, скільки людей знаходиться зараз в будинку?</b>
Тільки в актовому залі знаходиться півтори тисячі людей. Окрім цього – на першому поверсі в проходах, в їдальні, на другому поверсі, на четвертому поверсі. Всього, гадаю, зараз в споруді знаходиться близько чотирьох тисяч осіб.

<b>І кожного дня така кількість?</b>
Ні, сьогодні це пікове навантаження.

<b>Ви будете розселяти людей по квартирах?</b>

У нас працює служба розселення. Дуже багато киян готові прийняти гостей, окрім того власники готелів пропонують безкоштовне поселення. На жаль, досить багато людей недисципліновані – вони приїжджають, ідуть на мітинг, приходять в другій ночі і вимагають розселення. Зрозуміло, що в такий час ми не можемо їх відправити по квартирах.

<b>В вас вистачає продуктів, щоби прогодувати всіх цих людей. На скільки вистачить їжі?</b>

Харчів в нас багато, їжа – це не проблема. Єдиною проблемою в організації харчування є надто мала кількість тих, хто працює на кухні. Таким чином, ми не можемо часом обслуговувати весь потік.

<b>Тобто, в їдальні не вистачає працівників?</b>

Працівників там майже немає. В їдальні в основному працюють волонтери.

<b>Ви тільки сьогодні працюєте в три зміни?</b>

Як хто. В мене – одна зміна, цілодобово. Дівчата в їдальні міняються частіше – вони стомлюються.

<b>Їдальня працює цілодобово?</b>

Так, їдальня працює цілодобово, окрім двох годин зранку, котрі відводяться на повне прибирання та дезінфекцію.

Після спілкування з комендантом нам вдалося відшукати пункт запису в дружини охорони правопорядку.

<b>Скажіть, будь ласка, ваші дружинники охороняють тільки цю споруду, чи й інші? Як їхні функції?</b>
Охороняємо не тільки цю споруду, слідкуємо й за загальним правопорядком. Але хотів би наголосити – дружини охорони правопорядку в жодному разі не є штурмовими загонами. Наша функція – підтримувати порядок, організовувати людей. Скажімо, ми відокремлюємо людей, котрі вживають алкоголь. Їм тут не місце. Надто завзяті порушники передаються міліції. Наші люди працюють як волонтери, добровільно і безкоштовно.

<b>Чи багато людей бажають записатися в охорону?</b>
Досить багато. Але беремо ми далеко не всіх. Ми не приймаємо спортивного виду молодчиків. Перевага віддається колишнім або чинним офіцерам, людям, котрі мають досвід відповідальності за людей. З волонтерами проводиться співбесіда, перевіряються їхні документи. В нас є кадрові військові, котрі з одного погляду можуть визначити, чи придатна людина до виконання покладених на неї функцій. Дружини працюють позмінно, перед виходом на завдання вони отримають інструктаж. Займаємся не тільки контролем – наші хлопці, скажімо, позбирали всі пляшки в околиці – щоби унеможливити провокації.

Покинувши гостинний будинок профспілок, ми випили кави і пішли в сторону Європейської площі. До Українського Дому також пройти непросто – нам довго прийшлось переконувати охоронців в тому, що ми – не шпигуни.
Всередині панує ідеальний порядок. Центр юридичних консультацій та збору виборчих порушень, медпункт, їдальня. На другому та третьому поверсі сплять люди.

Нам вдалося поспілкуватися з працівницею штабу. З її слів ми дізналися, що центральний штаб Ющенка, народні депутати не займаються формуваннями груп. Люди самі організовуються. В українському домі відпочивають здебільшого ті, хто блокують Кабмін. Люди стоять по чотири години, потім міняються. На місці, знову ж таки, працюють позмінно. Народ стомлюється, однак механізм вже налагоджений, працює практично без збоїв.

Як показала практика, розміщення людей малими групами на квартирах не є вигідним. Такі групи довго збираються і тяжко координуються. Значно оперативніше тримати більші групи, 300-500 чоловік в споруді. Така група може повністю забезпечити блокування, причому люди будуть працювати позмінно, добре відпочивати й бути постійно в добрій формі.

В Українському домі також є все – їжа, чай і кава цілодобово, медпункт. Ми поспілкувалися з лікарями – народ не дуже хоче хворіти. Популярністю користуються льодяники від горла, вітаміни та таке інше.

Випивши чаю, ми попрямували далі – до кабміну. Там стоять дружно, люди відпочили. Ми поспілкувались з охоронцями. Настрій в них добрий. В такому режимі вони готові стояти до перемоги.

Не так добру організацію ми побачили на вулиці Банковій, де ситуація все-таки більш напружена – через спецназ. Суть не в тому, що люди більше мерзнуть чи не забезпечені гарячими напоями. Навпаки, абсолютно всі співчувають спецназівцям, котрі стоять, майже не рухаючись, і не мають ні спілкування, ні гарячих напоїв, не мають права закурити. Річ в тому, що люди на Банковій приходять і йдуть неорганізовано. Наприклад, ми говорили з одним хлопцем – на той час він стояв на посту вже вісім годин. Наскільки дієвим він буде сьогодні – не варто гадати.

Звертаємось з проханням до тих, хто може змінити ситуацію: чітко організований відпочинок, заміна стомлених – не менш важливо, аніж тепло, їжа та ліки. Окрім того, нам здалося, що на вулиці Гонгадзе мало би бути трохи більше людей.

Вже ранок. На Банковій ми поговорили з дівчатами. Котрі зробили нам капучіно. Вони киянки, стоять тут вже третю ніч, і прийдуть ще. Веселі такі дівчатка, дарма що шоста година.

Поснідали знову в будинку Профспілок.

Народ – незламний. Працьовитий, добрий і талановитий. Ми переможемо. Це вже не просто маса, це вже – організовані люди. Нічого не робиться за один день, але за декілька днів збудована структура, котра постійно вдосконалюється. І більш того – це система жива і мобільна. Вона змінюється.

Клеїть нас спільна справа, спільна віра і спільне велике відчуття – ми люди. Ми робимо свою країну, дійсно свою, народну. Такої єдності я не відчував ніколи. Це таке відчуття – коли ти не бачиш чужих людей. Всі – твої, у всіх в очах – вогонь.

Я люблю це місто. Люблю цей народ. Україна вартує кращої влади. І вона в нас буде!

http://kuchmizm.info/weblog/archives/001265.html#more

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101628561.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua