Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 29-11-2004
: Вимоги до Генерального Прокурора України

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101733587.html

Президентські вибори в Україні, як засвідчили багаточисельні українські та міжнародні спостерігачі, відбулися з величезною кількістю брутальних порушень. Прізвища та посади осіб, які вчиняли злочини, добре відомі зі скарг та заяв до прокуратур всіх рівнів, а також з преси.

Якщо б Генеральний прокурор України Геннадій Васильєв, його перший заступник Віктор Кудрявцев та підпорядковані їм прокурори сумлінно, добросовісно та з дотриманням принципів законності і справедливості виконували свої обовязки, ними вже було б порушено десятки тисяч кримінальних справ за перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом веденню передвиборної агітації та вільному волевиявленню громадян (ст. 157 Кримінального Кодексу України); за неправомірне використання виборчих бюлетенів, підлог виборчих документів, неправильний підрахунок голосів та неправильне оголошення результатів виборів (ст. 158 Кримінального Кодексу України); за порушення таємниці голосування (ст. 159 Кримінального Кодексу України).

Ці порушення бачили мільйони виборців неозброєним оком, взяти хоча б наскрізь фальсифіковані списки виборців. Але їх не помічає Генеральна прокуратура, яка, очевидно, не читає газет, не дивиться телевізор, більше того, підлеглі їй прокуратури всіх рівнів не бачать складу злочинів у фактах, викладених у скаргах, поданих по всій Україні щодо порушення виборчого законодавства.

Не помічає Генеральна прокуратура і порушення ст. 17 Закону України “Про статус народного депутата України”, де чорним по білому написано, що “Народний депутат діючого скликання при предявленні посвідчення народного депутата України користується правом безперешкодно відвідувати органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також правом безперешкодного доступу на всі підприємства, в установи та організації, розташовані на території України, незалежно від їх підпорядкування, форм власності, режиму секретності”. Натомість ми бачимо, як депутатів не пускають у відділення міліції, ЦВК, інші державні установи. При цьому правоохоронці відмовляються представлятися й предявляти службове посвідчення, як цього вимагає Закон України “Про міліцію”, затримують депутатів, застосовують проти них фізичне насильство, що є порушенням ст. 27 Закону України “Про статус народного депутата України”. Не реагує прокуратура і на побиття народних депутатів іншими особами при повному невтручанні співробітників міліції. Ще більше свавілля твориться щодо депутатів місцевих рад, і все це підпадає під дію ст. 351 Кримінального Кодексу України “Перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради”, але всього цього не помічає Генеральна прокуратура.

Ми всі знаємо, як людей, що їхали до Києва для участі в акціях протесту і навіть просто в гості до рідних та знайомих затримували в дорозі, знімали номери з автомобілів та автобусів, відправляли транспортні засоби на штрафмайданчк, у водіїв та інших громадян брали розписки, що вони не поїдуть на Київ, під колеса кидали “їжаки”, чим створювали загрозу для життя пасажирів. Але Генеральна прокуратура не помічає порушення прав громадян на вільне пересування
Закарпаття


Але що ми бачимо? Жодної справи, порушеної проти фальсифікаторів виборів, а натомість – кримінальні справи проти повсталого народу за нібито “насильницьке захоплення” будинків та споруд!

Таку “вибірковість” Генеральної Прокуратури України та підпорядкованих їх прокуратур можна оцінити виключно через призму низки статей Кримінального Кодексу України – статей 364 «Зловживання владою або службовим становищем», 365 – «Перевищення влади або службових повноважень», та 367 – «Службова недбалість».

СИЛОВИКИ ГОТОВІ ДУШИТИ МАЙДАН ЮЩЕНКА
www.ПРАВДА.com.ua, 22.11.2004, уточнено


Так, у Перевальському районі (109 округ) на 135 дільниці проголосувало 101,22%. У Словяносербському районі (114 округ) на 148 дільниці - 102,98%. 165 дільниця - ситуація подібна - 104,74% тих, що проголосували.


Керівники силових відомств заявляють про підготовку опозицією силового сценарію захоплення влади.

Про це йдеться в спільній заяві генерального прокурора Геннадія Васильєва та міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя, поширеній у понеділок у ЗМІ.

"Вибори президента України відбулися. На сьогодні це не викликає жодного сумніву. Завершується підрахунок голосів. І, навіть, якщо різниця становитиме усього кілька голосів – меншість повинна буде підкоритися. Це - закон виборів. Це закон будь-якого демократичного суспільства", - говориться в заяві.

Вони наголосили на тому, що переможця виборів визначає "не вулиця й не майдан". "Це прерогатива єдиного конституційного органу – Центральної виборчої комісії", - зазначають силовики.

За їх словами, деякі політики "виводять людей на вулиці та майдани і підбурюють до насильницьких дій й тиску на ЦВК".

"Вони навіть не дочекалися оголошення офіційних результатів виборів. І це красномовно свідчить про те, що справжні, реальні результати голосування їх не цікавлять. Їх інтерес очевидний: завоювання влади у країні будь-якою ціною", - заявляють силовики.

Силовики звинувачують опозицію в грі "на юнацькому максималізмі та на патріотичному ентузіазмі старших людей".

"Ці політики лише переслідують власні інтереси. Їх дії - це не більше як грубий шантаж діючої влади і попрання чинного законодавства", - говориться в заяві Васильєва і Білоконя.

Силовики закликають організаторів масових акцій усвідомити їхню "особисту відповідальність" за можливі наслідки. Вони також запевняють, що в разі виникнення загрози конституційному ладу країни і безпеці наших громадян, готові "швидко і твердо покласти край будь-якому беззаконню".Довідка.
Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканість України

1. Умисні дії , вчинені з метою змінення меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленного Конституцію України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, - караються обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є ПРЕДСТАВНИКОМ ВЛАДИ, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної або релігійної ворожнечі, - караються обмеженням волі на строк ВІД ТРЬОХ ДО П'ЯТИ РОКІВ або позбавленням волі на той самий строк.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, - караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років.


Янукович підсилює цензуру
www.ПРАВДА.com.ua, 24.11.2004, 15:47
Сьогодні журналісти інформаційного агентства УНІАН не змогли потрапити на засідання уряду.

Як повідомив представник прес-служби Кабміну, який побажав залишитися неназваним, прізвища журналістів були викреслені прес-секретарем прем'єра Януковича Ганною Герман.

Неодноразові спроби зв'язатися з Герман та з'ясувати причини відмови в акредитації виявилися невдалими.

Як повідомлялося, це вже не перша спроба позбавити журналістів агентства доступу до висвітлення подій за участю прем'єр-міністра.

22 жовтня журналісти агентства не змогли потрапити на висвітлення зустрічі прем'єр-міністра з колишнім Державним секретарем США Генрі Кіссінджером, однак, після заяви агентства та вимоги, надісланої прес-секретарю прем'єра Герман Київською незалежною медіа-профспілкою, доступ журналістів до висвітлення подій за участю Януковича було відновлено.Донецькі хочуть автономію і закривають "5-й канал"
www.ПРАВДА.com.ua, 26.11.2004, 11:49
У п’ятницю, 25.11.2004, збори активу Донецької області запропонували провести референдум про автономію області.

Обласний депутатський корпус, а також керівники регіону, міст, районів ухвалили рішення звернутися до трудових колективів області із закликом провести у суботу мітинги, на яких прийняти резолюції про проведення референдуму, повідомляє УНІАН.

Крім того, збори ухвалили рішення запропонувати операторам кабельного телебачення припинити трансляцію телеканалів "Ера" і "5-й канал".

Депутати Донецької облради і керівники регіону пояснюють своє рішення тим, що, на їхню думку, ці телеканали закликають до повалення конституційного ладу в Україні.ГЕНПРОКУРОР ВИМАГАЄ ЗАКРИТИ "5 КАНАЛ"?
www.ПРАВДА.com.ua, 26.11.2004, 18:35
Генпрокурор Васильєв ставить питання про відповідальність суб’єктів ефірного простору, що транслюють сюжети, які містять заклики до вчинення злочинних дій.

Про це ідеться у листі Васильєва голові Держкомтелерадіо Чижу та голові Нацради з питань ТБ і радіо Холоду.

У документі зазначається, що ГПУ "закликає усіх учасників нинішніх політичних подій проявляти зваженість і пам’ятати про вимоги Конституції та чинного законодавства".

У заяві ГПУ наводяться приклади порушення чинного законодавства, що мали місце останнім часом. Так, вказується, що кілька телевізійних каналів вдалися до "нехтування" законодавством.

Як зазначається у документі, ці канали всупереч вимог статті 2 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" "видають в ефір телесюжети, що містять заклики до захоплення вокзалів, аеропортів, блокування вулиць, автошляхів, залізниць, адміністративних будівель, тобто до вчинення злочинних дій".

Васильєв у листах "ставить питання про відповідальність винних суб’єктів телеефіру".

У своїй заяві Генпрокуратора нагадує також про 7 кримінальних справ, що були порушені слідчими підрозділами органів внутрішніх справ Києва відносно "захоплення будівель і перешкоджанням нормальній роботі підприємств, установ, організацій".

Зокрема, йдеться про захоплення приміщення "Українського дому", Федерації профспілок України, інших державних установ тощо.

"Генеральна прокуратура України переконана, що за кожним фактом порушення закону має відбутися повне і всебічне розслідування. Винні мають понести відповідальність", йдеться у заяві.


Ввечері, 26 листопада, надзвичайна сесія обласної ради, яка обрала головою ради губернатора Євгенія Кушнарьова, доручила йому терміново провести ідеї створення в Україні Східно-південної автономної Республіки.

Про це йдеться на офіційному сайті Януковича з посиланням на УНІАН.

"Доручити голові обласної ради, голові виконкому обласної ради Євгенію Кушнарьову координацію спільних дій щодо стабілізації громадсько-політичної ситуації в Україні з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Донецькою, Дніпропетровською, Запорізькою, Луганською, Одеською, Херсонською, Миколаївською обласними радами, Севастопольською міською радою і термінове обговорення з керівництвом вказаних рад питання про створення на базі цих регіонів Східно-південної Автономної Республіки", – таке рішення ухвалила сесія.

З цього дня Харківська обласна влада керуватиме місцевими управліннями Міністерства внутрішніх справ України і з питань надзвичайних ситуацій, припиняє переказувати гроші в державну казну, а свої дії погоджуватиме з іншими регіонами, які також підтримали Віктора Януковича.

Про це після позачергової сесії облради повідомив сам Кушнарьов.Р І Ш Е Н Н Я

Від 26 листопада 2004 року

Про заходи щодо стабілізації
суспільно-політичної ситуації
в області

Враховуючи, що відповідно до статті 5 Конституції України єдиним джерелом влади в Україні є народ, який здійснює цю владу через органи місцевого самоврядування, та з огляду на надзвичайну ситуацію, яка склалася в Україні, обласна рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Визнати недійсними всі рішення обласної ради, прийняті до цього часу, щодо делегування повноважень обласної ради обласній державній адміністрації.

2. Утворити виконавчі комітети обласної і районних рад.

3. Наділити їх повноваженнями органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування.

4. Обрати голову обласної ради Кушнарьова Є.П. головою виконавчого комітету обласної ради.

5. Доручити виконавчому комітету обласної ради затвердити структуру, чисельність виконавчого комітету, управлінь і відділів та апарату ради.

6. Рекомендувати районним радам негайно провести надзвичайні сесії та затвердити за погодженням з виконавчим комітетом обласної ради персональний склад виконавчих комітетів районних рад.

7. Зобов’язати управління Державного казначейства України в Харківській області (Єремейчук Р.А.) та управління Національного банку України в Харківській області (Качук В.В.) припинити з 27 листопада 2004 року відрахування коштів до державного бюджету.

8. З метою забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів та безпеки жителів Харківської області підпорядкувати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області, Управління Міністерства внутрішніх справ України на Південній залізниці та Головне управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Харківській області з їх підрозділами виконавчому комітету обласної ради.

9. Зобов’язати управління виконавчого комітету обласної ради, зазначені у пункті 11, взяти під охорону всі об’єкти, які забезпечують життєдіяльність територіальних громад області.

10. Доручити заступнику голови виконавчого комітету обласної ради Дулубу В.Г. розробити та затвердити пропозиції щодо правової основи діяльності народних добровільних дружин та приступити до їх формування.

11. Перевести в управління виконавчого комітету обласної ради Харківську телерадіокомпанію та Харківський обласний радіотелевізійний передавальний центр.

12. За багаторазові трансляції закликів до повалення конституційного ладу в Україні тимчасово припинити трансляцію на території Харківської області передач телекомпаній “Ера”, “5 канал”, “7 канал”.

13. Доручити голові обласної ради, голові виконавчого комітету обласної ради Кушнарьову Є.П. координацію спільних дій по стабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні з Верховною Радою Автономної республіки Крим, Донецькою, Дніпропетровською, Запорізькою, Луганською, Одеською, Херсонською, Миколаївською обласними радами, Севастопольською міською радою та термінове обговорення з керівництвом зазначених рад питання щодо створення на базі цих регіонів Східно-Південної Автономної Республіки.

14. Звернутись до Президента України Л.Д. Кучми з вимогою негайно вжити всю повноту влади для припинення руйнівних процесів у державі та протидії порушенням Конституції України.

15. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову обласної ради та виконавчого комітету Кушнарьова Є.П.

Голова обласної ради Є. Кушнарьов28 листопада - з'їзд органів місцевого самоврядування і виконавчої влади Південно-Східних територій України.

"Комітет національного порятунку попереджає – губернатори, які закликають до сепаратизму, чинять злочин і обов’язково понесуть відповідальність за статтею 110 Кримінального кодексу України", - сказав Ющенко.

"Те, що відбувається на сході України – це злочин проти України", - додав Ющенко.

"Представник Кучми Євген Кушнарьов буде жити не по харківським законам, як він каже, а по українським, я це обіцяю".

"Главі Донецької обладміністрації Анатолій Близнюк не вдасться прикрити політичним сепаратизмом так звану вільну економічну зону, через яку із українського і донецького бюджету витікають мільярди доларів у кишені 5-7 родин"

"Главі Луганської обладміністрації Олександру Єфремову доведеться відповідати не тільки за фальсифікації виборів, але і за сепаратизм".

Глава Донецької облради Борис Колесников пішов ще далі – він запропонував "створити федеративну південно-східної республіки із столицею у Харкові".

Олександр Лук”янченко


Студентів Харківської фармацевтичної академії, що приходять на заняття в одязі жовтогарячого кольору або із символікою на підтримку Ющенка, виключатимуть із навчального закладу. Таке рішення прийняв сьогодні, 26 листопада, ректор академії Валентин Черних. Проректор із виховної роботи уточнила - відраховуватимуть і тих, кого буде помічено з "опозиційною" символікою на вулицях у позаурочний час.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101733587.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua