Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 29-11-2004
Сергій Іванов.: Президентські вибори в Україні: нафтовий перерозподіл

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101760886.html

Сьогодні весь цивілізований світ дивується позиції Росії. Чому Владимир Путин вже двічі необґрунтовано вітав з перемогою Віктора Януковича, раніше за оголошення офіційних результатів виборів Президента України у газетах "Урядовий кур’єр" та "Голос України"?

Спробуємо пояснити. Протягом діяльності уряду Януковича відбулося створення газотранспортного консорціуму та фактична передача Росії української газотранспортної системи, реверс нафтоперегону Одеса - Броди, відбувається відчуження державного пакета акцій НПЗ "Галичина" та АО "Укртатнафта", ЕЄПізація, оголошено про подвійне громадянство з Росією тощо. Такі преференції від української сторони Росія, за часів незалежності України, ніколи не отримувала. Звичайно у ситуації коли вам з панського плеча дарують все що бачать ваші загребущі очі, Путину приходиться розраховуватися з Януковичем, і не лише політичною підтримкою. Сьогодні під патронатом Владимира Путина та за його участі організована широко маштабна кампанія по тотальному втручанню у внутрішні справи України.

Хотілося б окремо наголосити на черговій кримінальній схемі по відчуженню державної власності на користь російських олігархів, що реалізується міністрами - рецидивістами. До складу НАК “Нафтогаз України”, демонструючи загалу процес створення так званої “вертикально - інтегрованої нафтової компанії”, передають 43% державних акцій “Укртатнафти” та 25 % НПЗ “Галичина”. Ще 10 листопада 2004 року в інтерв’ю програмі “Репортер” Нового каналу голова спеціальної парламентської комісії з питань приватизації Валентина Семенюк, прогнозуючи розвиток подій навколо державної нафтової власності, заявила наступне “... компанії, які получили активи у держави самі проводять приватизацію, доводять до банкрутства”.

Верховна Рада України Законом за який проголосувало 240 народних депутатів заборонила продаж та передачу акцій нафтопереробних підприємств до ухвалення програми приватизації на 2004 - 2006 роки.
За словами голови ВМО “Молодь - надія України” Вадима Гладчука,
представники цієї організації протестують проти дій Віктора Януковича на нафтовому ринку, які загрожують національній безпеці України з прогнозованими 1,5 мільярдами доларів збитків держави від очікуваної втрати контролю над казенною часткою акцій НПЗ .

12 листопада 2004 року спостережна рада ЗАО “Укртатнафта” провела загальне зібрання акціонерів на якому ухвалили рішення про обрання головою правління цієї компанії Сергія Глушка - людини, яка серйозно переймається передачею державних акцій “Укртатнафти” до НАК “Нафтогаз України” та лобіює інтереси російських олігархів.
Лише відставка прем’єр - міністра В. Януковича, голови НАК “Нафтогаз України” Ю. Бойка, голови правління “Укрататнафти” С. Глушка, усунення від процесів у "Укртатнафті" Р. Муратова, який своєю позицією провокує кризу у економічних відносинах між Україною та Татарстаном, зможе гарантувати збереження контролю української держави на її акціями.

Довідка. Результати голосування про проект Закону про особливості приватизації підприємств нафтопереробної промисловості України (№6083) - в цілому Дата голосування : 05/листопад/2004 12:16
За:240 Проти:0 Утрималось:1 Не голосувало:189 Всього:430 Рішення прийнято

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101760886.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua