Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 30-11-2004
Сергій Камишан: Менталітет Луганщини, або щодо сепаратизму східняків

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101843300.html

Шановні співвітчизники! На зустрічі у Президента Кучми хтось із ініціаторів Східного заколоту вимовив, що у східняків не такий менталітет, ніж у інших українців. Як потомствений східняк скажу, що це чиста брехня. Ми - не сепаратисти! І нікуди йти з України не збираємось, бо - це земля наших батьків.

Ми не будемо підтримувати збанкрутілих губернаторів, які відраховують свої останні години існування. Які усі свої зусилля направляють на те, щоб хоч на якомусь острівці зберегти свою корумповану владу, свій кланово-феодальний устрій. І їм зовсім байдуже, що це буде - автономна республіка або Архіпелаг ГУЛАГ.

Але ми це вже проходили! Ну хто знову захоче повернутися у 1937-й? Коли Донецька область брала "план" по знищенню "ворогів народу" у 3 тисячі чоловік, потім ЦКВКП(б) затверджувало - 9 тисяч, а після виконання - 15 тисяч. І 15 тисяч живих людей було розстріляно у той рік! Долі людей вирішували "трійки" - перший секретар, голова обласного НКВД та прокурор області.

А кому подобається виборча система "по-Донецьки" у 2004 році? Коли
керівники областей планують "виборчі показники": - 90 % явка, 90 %
голосування за їх кандидата. А потім за допомогою феодально-корумпованного клану, який керує областю та його метастаз - своїх приплічників серед ментів та бандитів, судів, депутатів та голів райдержадміністрацій "доводять" ці показники "до плану". А коли замаячила перспектива кримінальної відповідальності - ці організатори подалися до сепаратизму, почали нести усяку маячню про автономію.

Мені дуже соромно, що моє рідне місто Сєверодонецьк стало полюсом контрреволюції. АЛЕ ЖОДЕН ДЕПУТАТ СЄВЕРОДОНЕЦЬКОЇ МІСЬКРАДИ НЕ ПІДТРИМАВ ДЕРЖАВНИЙ ЗАКОЛОТ І НЕ ПРОГОЛОСУВАВ ЗА РОЗКОЛ УКРАЇНИ, А ТОМУ І НЕ БУВ ПРИСУТНІМ НА ЦЬОМУ ЗБІГОВИСЬКУ.

Звісно, що таки "подвиги" тягнуть на строк від 3 до 8 років! І, може, Вітчизна колись дасть достойну оцінку нашим "героям".

Щодо східного менталітету. Не всі пенсіонери гаряче полюбили прем'єра "дядю Вітю", який майже подвоїв їм пенсію. Бо з бюджету по 284 гривні одержали й ті, хто все життя пропрацював у "гарячому" цеху і той, хто пролежав на дивані. І, навіть у селах Кремінщини на питання деяких пенсіонерів чому вони голосували за Ющенка - ті пояснюють, що у часи його прем'єрства були ліквідовані 7 місячні борги з пенсій, почали з'являтись гроші, зникли вєєрні відключення електроенергії. Не так уже й далеко відстав менталітет наших пенсіонерів із провінції від менталітету столичних студентів!

А про дядю Вітю Януковича багато виборців пам'ятають, що це саме той дядя Вітя, який ще під час виборів 2002 року зробив із Донецької області "котлєту по-Донбаськи". Коли з допомогою бандоформувань та силових відомств зробив блоку "За Єду" 36% голосів по Донецькій області, при тих 14% по всій Україні. Коли виборці спостерігали, як бритоголові роз'їжджали між виборчими дільницями і вкидали пачки бюлетеней до виборчих скриньок.

А потім кажуть, що в нас "не той менталітет". Нібито донеччанам дуже подобається, як із них роблять блазнів, лохів, та ґвалтують їхню волю! Ні, донетчани досі не звикли, до того, що за той кусень хліба з маслом, що вони заробляють на підприємствах Ахмєтова їх можуть замість третьої зміни на виробництві запхати у автобус або потяг і вивезти у Київ, або у вихідний день виперти на мітинг.

Але, згодом ми всі відпочинемо і від "дяді Віті", і від зомбування по всіх телеканалах та інших засобах масової інформації. Прийде час і ми теж будемо відчувати себе людьми, а не бидлом, із якого можна знущатися під час виборів і після них. Удома і на виробництві! Бо ми вже відчули подих свободи. І жити у ярмі духовного рабства лицемір'я і брехні вже не зможемо. Хочеться на це дуже сподіватись!

На все добре.

<i>Сергій Камишан,
Сєверодонецьк</i>

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101843300.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua