Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 01-12-2004
Комітет Ради Європи із запобігання тортур: Звіт щодо ситуації в Україні

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101897998.html

Сьогодні Комітет Ради Європи із запобігання тортур, нелюдського чи принизливого поводження чи покарання оприлюднив звіт за результатами візиту до України в листопаді-грудні 2002 р.

У звіті Комітет наголошує, що не змінює своїх попередніх висновків, що особи, затримані міліцією, перебувають під серйозним ризиком застосування сили під час дізнання і затримання, а особливо під час допитів. Комітет висловив перелік рекомендацій, включаючи ухвалення нормативно-правових актів, які змусили б прокуратуру активніше боротись з такими явищами. Натомість, представники України вказують на вжиття певних заходів, зокрема, виявлення причин порушень прав людини, обов’язкові регулярні перевірки діяльності оперативних підрозділів міліції, а також пілотний проект з покращення професійного і психологічного відбору кандидатів на посади в міліції.

Умови утримання осіб у закладах правоохоронної системи лишаються вкрай незадовільними. Особливо це стосується ізоляторів тимчасового утримання, щодо яких комітет закликав владу вжити ґрунтовних заходів, передовсім фінансових, аби Міністерство внутрішніх справ покращило умови утримання. Зокрема, Комітет рекомендує негайно прибрати заслони з вікон камер і обладнати майданчики для прогулянок. На це представники уряду відповіли, що деяких заходів уже вжито, і 84.5% таких установ мають майданчики для прогулянок.

Комітет гостро критикує умови утримання іноземців, яких затримують на підставі законодавства про статус іноземців. Він рекомендує виділити виділити достатнє фінансування державним органам, відповідальним за центри для іноземців, аби утримувані в них особи мали належний рівень життя (достатнє харчування, належні спальні місця і одяг). Представники уряду повідомили, що було виділено кошти на обладнання і перебудову існуючих центів утримання, а також на побудову нового центру.

Щодо пенітенціарних установ, Комітет вітає вжиття заходів, спрямованих на зменшення переповненості камер і на покращення матеріальних умов. Проте, з огляду на постійне переповнення СІЗО, Комітет наголошує, що найпершим пріоритетом має бути скорочення випадків вжиття запобіжного заходу утримання під вартою, який має застосовуватись лише у виняткових випадках і на мінімальний термін, необхідний в інтересах правосуддя. Представники уряду повідомили про заходи, вжиті Державним департаментом з виконання покарань, Генеральною Прокуратурою, Верховним Судом і місцевою владою для зменшення кількості осіб, що перебувають у досудовому ув’язненні.

З повним текстом звіту можна ознайомитись тут http://www.cpt.coe.int/documents/ukr/2004-34-inf-eng.htm
А тут прочитати відповідь уряду України на звіт і питання Комітету http://www.cpt.coe.int/documents/ukr/2004-35-inf-eng.htm

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101897998.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua