Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 02-12-2004
Сергій Іванов: Кучма "наклав" на закон про заборону приватизації нафтопереробного комплексу.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101941212.html

В середу 1 грудня особа з невизначеним повноваженнями ( 1 грудня закінчується передбачений Конституцією термін перебування при владі Президента України) Леонід Кучма наклав вето на Закон України "Про особливості приватизації підприємств нафтопереробної промисловості України" Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.

Закон "Про особливості приватизації підприємств нафтопереробної промисловості України", який був внесений народними депутатами України Василем Цушком і Станіславом Косіновим Верховна Рада прийняла 5 листопада . "За" проголосували 240 iз 430 народних депутатів, зареєстрованих у
залі.

Законом передбачалося тимчасово, до ухвалення Державної програми приватизації на 2004-2006 роки і Закону "Про особливості приватизації підприємств нафтопереробної промисловості України”, припинити приватизацію цієї нафтопереробної промисловості, зокрема шляхом внесення державою до статутних фондів господарських товариств усіх форм власності пакетів акцій підприємств нафтопереробної промисловості України, що знаходяться в державній власності.

Слід пам'ятати що Кучма наприкінці виборів якраз і займався цією незаконною приватизацією. Він своїм указом від 14 вересня 2004 року доручив створити на базі НАК "Нафтогаз України" “національну” нафтову компанію і зобов`язав фонд держмайна передати до статутного фонду НАК пакети акцій ЗАТ "Укртатнафта", що належать державі, у розмірі 43,054% статутного фонду і ВАТ "НПК "Галичина" у розмірі 25% СФ.

Голова “Нафтобазу” Бойко в середу 1 грудня був присутній на нараді у Кучми, яку показали по телебаченню. Киянам “Нафтогаз” особливо і неприємно запам'ятався спробою закрутити свої співробітників у виїздно-відкріпну карусель під час другого туру виборів . Це не вдалося через пасивний опір співробітників київських офісів та підприємств “Нафтобазу” та внаслідок активної акції молодіжної громадської кампанії “Пора”, члени якої просто лягли під колеса автобусів, які мали вивезти співробітників “Нафтобазу” на передвиборчий “пікнік” у Полтавську область.

Цікаво що вчора і сьогодні на гарячі лінії сайту “Майдан” повідомляли що “Нафтогаз” спонсорує створення “голубих груп протесту”, в перелік амуніції яких окрім синіх шарфів та прапорів мали входити дубці і обрізки арматури. “Голуба гвардія” мала збиратися в районі вул. Воровського 33. Інформації про деталі очевидного неуспіху цієї затії на жаль ще нема.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101941212.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua