Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 02-12-2004
Єржи Квасьневські: Заява польських громадян на підтримку демократичних прагнень Українського Народу

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101970977.html

Нині вирішується доля вільної, демократичної, громадянської України. Завдяки масовій участі у президентських виборах, Український Народ продемонстрував собі і світу свою власну зрілість. На жаль, українська влада проігнорувала волю більшості суспільства, і зважилася посягнути на основні громадянські права. Протягом виборчої кампанії влада постійно порушувала свободу слова, залякуючи і шантажуючи власних громадян, і врешті-решт дійшла до підробки результатів президентських виборів.
Ми – Поляки, зберігаючи у пам’яті наше власне драматичне минуле, вважаємо, що життєво важливо сказати про українські події вголос. Робимо це із глибоким переконанням, що демократія, за яку ми самі боролися так довго, зобов’язує нас вжити конкретних заходів в цей особливий момент європейської історії.

Висловлюємо особливу солідарність з українськими студентами, які розпочали страйк борючись за майбутнє свого Народу. Їхня реакція, яка є свідченням їхньої політичної зрілості і занепокоєння за свою країну, є цілком зрозумілою для нас. Так само, як і вони, ми обурені численними випадками фальсифікацій на цих виборах, вчинених українською владою. Ці випадки шахрайства були підтверджені незалежними спостерігачами, зокрема, від таких організацій як: Організація з безпеки і співробітництва в Європі, Рада Європи та Європейський Союз.

Ми несхвально ставимося до відсутності реакції з боку влади Росії, чия політика є прямим втручанням у внутрішні справи України. Ми не можемо схвалити той факт, що влада Білорусі і влада Росії, ігноруючи безсумнівні і вражаючі випадки шахрайства під час президентських виборів в Україні, визнали їхні результати.

Закликаємо польську владу підтримати демократичні прагнення Українського Народу і, одночасно, звернути увагу, як української влади, так і опозиції на необхідність знайти мирне розв’язання чинної кризи.
Закликаємо польську владу зайняти ясну і тверду позицію щодо неприйнятності виборчого шахрайства, вчиненого українською владою. Очікуємо, що наш уряд не визнає результатів українських виборів і підтримає тих українців, які вимагають від своєї влади дотримання стандартів демократичної правової держави.

Закликаємо наших співгромадян – особливо студентів – закликаємо всіх людей, небайдужих до тих подій, що відбуваються в Україні, засвідчити солідарність з Українським Народом, у його боротьбі за правду і право приймати рішення про власне майбутнє.

Небувала справа Українського Народу, яка постала останнім часом, викликає нашу щиру повагу і захоплення. Віримо, що завдяки цій неоціненній енергії, Українці зможуть побудувати цілком незалежну державу і правдиве громадянське суспільство. Віримо, що дуже скоро Українці займуть належне їм місце в сім’ї вільних і демократичних країн Європи – ось наша спільна мета.

23 листопада 2004 року
Єржи Квасьневські

Переклад Харківської правозахисної групи

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1101970977.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua