Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-12-2004
:: Враження від Перегляду Новин на Північно-Американських Каналах про Події в Україні

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102155021.html

В пресі останніми днями було декалька оглядів освітлення українських подій в зарубіжній пресі. Наводився глибокий аналіз повідомлень і цитати. Я ж хочу розповісти про загальні враження і основні тези, які залишаються в памяті після перегляду новин на каналах доступних в Пн. Америці, де я навчаюся вже чотири роки. Можете бути певні, більшість американців і канадців не дуже вникають в деталі повідомлень і їх уява про події в Україні базується саме на поверхневому розумінні і загальних враженнях.

Отже, головні тези. Перше, Помаранчева Революція в Україні відбулася і ні в кого нема сумніву в її успішному завершенні. Друге, це була унікальна революція. «Революція Посмішок», «Мирна Революція», «Музична Революція», «Елегантна Революція» - ось лише деякі з назв останніх днів в Україні. Постійні ведеоряди щасливих людей під «Нас Багато і Нас не Подолати» або «Політичний Рок». Постійно акцент робиться на тому, що попри ненависть до влади, сотні тисяч українців сконцентрованих в центрі столиці не вдалися до насильства.

Бути українцем в ці дні в Пн. Америці дуже престижно. Нас розрекламовано на телебаченні як волелюбну і нескоренну, але в той же час дуже виважену і миролюбиву націю. Нас ставлять в приклад і постійно порівнюють з іншими націями, які пережили успішні і не дуже революції в остінні роки. В аналітичних роздумах регулярно звучать натяки, а то і прямі заклики, на те, що членство України в ЄС і НАТО буде не лише логічним, але і прикрасить ці організації.

Також і Ющенку створено образ самого демократичного і інтелегентного лідера, який хоч і міг легко захопити владу силою маючи за собою мільйонну юрбу, все ж надав перевагу демократичному розвязку конфлікту.

Відверто, ще вчора я засинав з відчуттям образи на Ющенка через його «м’який» переговорний стиль. Однак зараз, сподіваючись, що все все-таки віришиться щасливо для України, я бачу беззаперечні переваги саме правового вирішення проблеми. Ні Європа, ні Америка не мають уяви про те, наскільки прогнив режим Кучми і його подєльніків і щиро вірять в «чесне» переголосування. Прості люди і політики і в Європі, і в Америці не зрозуміли б і не повірили б, що силове захоплення влади було б оправданим. Я намагався пояснити кільком з моїх місцевих друзів, що можливо оптимальнішим вирішенням була б заміна членів ЦВК і просте перерахування голосів з врахуванням доказів про фальсифікації, а не переголосування. Чомусь вони явно не сприймали такий варіант, як демократичний.

Враховуючи, що вступ до ЄС і НАТО є пріорітетами для України, мушу визнати, що стиль вибраний Ющенком (чи нав’язаний йому) максимально збільшує шанси України стати повноцінним членом західної спільнотою. Дай Бог, щоб все завершилося добре. Сподіваюся на краще, але чекаю від агонізуючої влади якоїсь підлості.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102155021.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua