Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 04-12-2004
СУСН: Солідарність – найкраща зброя!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102165533.html

Мюнхен ще не бачив такої кількості помаранчевого кольору, ще не відчував такого духу єдності та солідарності з українським народом, як під час акції підтримки демократії в Україні, що відбулася 1 грудня 2004 року.

«За демократію в Україні!”, “Солідарність — найкраща зброя», “За чисті вибори в Україні”, “Свобода, Демократія, Ющенко”, “Ми разом. Багато. І нас не подолати!” - під такими гаслами вулицями Мюнхена пройшли мітинги на історичному Одеонсплатц та Площі Сестер Шолль, а також мирна хода людей з помаранчевою символікою та смолоскипами між цими двома площами. Акція показала солідарність громадян Німеччини із демократичним рухом в Україні та привернула увагу європейської спільноти та громадськості міста до подій, які розгортаються в Україні. Демонстранти висловлювали підтримку українцям, які вже понад десяту добу відстоюють своє право вибору та протестують проти колосальних фальсифікацій під час президентських виборів.
На площі та під час ходи дійство супроводжувала велика кількість різної прибиральної техніки помаранчового коліру та самі комунальні працівники міста із лозунгами “За ЧИСТІ вибори в Україні”. Вони були символом того, що Баварська громадськість підтримує намагання українців очистити свою країну.

Понад двогодинну акцію солідарності та єдності було розпочато з молитви, як це кожен день роблять протестуючі українці на Майдані Незалежності в Києві. Під час мітингу до громади звернувся голова партнерства Мюнхен-Київ пан Фріке, який щойно повернувся з Києва та розповiв про оптимiстичну атмосферу на українських вулицях, про згуртованість людей в Україні. Також пролунали виступи представникiв німецького та грузинського студентства, була зачитана заява підтримки від консульства Польщі, слово брали представники громади Мюнхенa (пан д-р Франц Бекер і ін.) та української громади.

Свідок подій, пан Фріке, зокрема зазначив, що їдучи до Києва, він мав на меті надати протестантам на Mайдані трохи відваги та мужності, надихнути їх. Але замість цього самі українці дали йому величезний заряд енергії, оптимізму, віри та відваги. Він також підкреслив, що таких відважних, ВІЛЬНИХ та щасливих обличь він ще не бачив у своєму житті. Пан Фріке висловив упевненість, що ці люди, якщо потрібно, стоятимуть до смерті, поки не будуть прийняті справедливі рішення.

Себастіан Шооп, представник студентської організації AEGEE (відділення в Мюнхені), нагадав про прийняту європейським проводом AEGEE заяву на підтримку всіх мітингуючих в Україні за право на чесні вибори та верховенство конституції. Ділячись власними враженнями, він згадав і представлення України на Європейському Дні Мов, котре було організоване Союзом Українських Студентів у Німеччині. Тоді, 19-го грудня, жоден із нас не розраховував на такий розвиток подій. “Україна – частина Європи і частина європейської системи цінностей! Ми як європейці відповідальні за те, щоб підтримати український народ у його прагненні до демократії”, - заявив пан Шооп.

Символiчним було вiдпускання пiсля загального виконання національного гiмну повiтряних кульок, якi, немов помаранчевi надii на єднiсть та справедливсть, підносилися догори, все вище та вище. Та коли вогнем солідарності запалали смолоскипи та колона людей з помаранчевою символікою розтягнулася на півкілометра, навiть перехожі, що вперше чули про Україну, не могли зaлишатися байдужими. Звичайно, пiд час ходи лунали укpаїнськi стрілецькі пiснi та наші майданівські заклики.

Присутні на акції українці передали атмосферу Майдану, де панує дух свободи та національної єдності, а також кожному надали шанс допомогти становленню демократії в Україні.Святослав Терещенко, Вікторія Степаненко, Олег Коцюба

Союз Українських Студентів у Німеччині

Більш детальна інформація також на www.sus-n.org
Контакт: info@sus-n.org


Текст офіційної заяви європейського проводу AEGEE про підтримку мітингуючи в Україні (англ.):

AEGEE calls for democracy in Ukraine

European Students Forum expresses solidarity with Ukrainian members.

AEGEE, the European Students' Forum, is alarmed to learn that the presidential elections in Ukraine were carried out in a dubious manner. We fully subscribe to the concerns expressed by OSCE, the Council of Europe, the European Parliament about the abuse of state resources to influence the outcome, and call for an urgent review.

AEGEE-Europe, which has thirteen local groups in Ukraine, declares its solidarity with its members, many of whom are among the demonstrators calling for the government to respect democracy and the rule of law. As one honorary member of AEGEE-Kyiv explained, "It's a historical moment not only for my country, but for all of Europe. It's about the right to free and fair elections... we are not going to let it happen."

We were especially troubled to hear that Ukrainian security forces have already clashed with demonstrators. We call for all parties to act calmly and peacefully in this crisis, and hope for a non-violent resolution of the present impasse.

AEGEE promotes democracy and the rule of law throughout Europe. We declare our support and solidarity for all the Ukrainians campaigning for their right to live in a constitutional state. Freedom of speech and voting should
be free of pressure and control from the state authorities, but should be supported, cherished and encouraged, for the benefit and development of the society across the whole European continent.

"We, the members of AEGEE, declare our faith in a Europe standing for liberty, democracy, and respect for human rights and the rule of law."(AEGEE, Statement of Principles)

The European Students' Forum calls on the European Council to investigate, help to ascertain the true results of the election, work for a swift, peaceful and just resolution to this crisis, and guarantee the future of democracy in Ukraine.

AEGEE is one of Europe's largest interdisciplinary and voluntary student associations, operating without being linked to any political party,promoting a unified Europe,cross-border co-operation, communication and integration in academic environment, and at the same time striving to create an open and tolerant society by involving students and young graduates in valuable projects and discussions over the topics of importance for the communities they live in.

It is represented in 260 university cities, in 42 countries all around Europe and has about 17000 members.

For more information:
Virag Szabo
Director for Public Relations
virag.szabo@aegee.org
European Students' Forum (AEGEE)

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102165533.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua