першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Кореспонденти Майдану: Харків спускає Кушнарьова в ПіСУАР!

додано: 04-12-2004 // // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102184131.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Цей репортаж склали троє наших кореспондентів з Харкова, не знайомих один з одним. Ми плануємо продовжити практику таких колективних репортажів.

В суботу 4 грудня пройшов вражаючий за розмірами та настроєм мітинг біля Оперного Театру в Харкові. Кілька десятків тисяч помаранчових харків"ян засвистали та закричали кілька сотен різнобарвних екс-голубих, зігнаних з решток харківських підприємств, які ще виконують рознарядки Кушнарьова. Біло-голубих прапорів серед них було мало, було трохи прапорів партії регіонів та НДП, розбавлених прапорами ПОРИ, Євросоюзу та оранжем.

На мітингу виступали переважно прості харків"яни, пенсіонери, лікарі, вчителі, головним мотивом звучало те, що нарешті людям на соромно за своє рідне місто. Найпопулярнішими лозунгами як завжди були "Кушнарьова - геть!" та "Банду - геть!".

Ветеран правозахисного руху, політв"язень радянських часів Анатолій Здоровий закликав молодь не допустити людей типу Кушнарьова до нової влади. "Йдіть до штабів, йдіть до Ющенка! Йдіть до влади! Перемагайте!"

В іншому виступі Кушнарьову згадали його виступ в Северодонецьку (а це йому ніколи вже не забудуть, попри всі його спроби з"їхати з базару). "Кушнарьов загдував, скільки кілометрів до Києва, скількі до Москви, тільки забув згадати, скількі кілометрів до Холодної Гори!" (там розташована міська в"язниця).

Сьгодні вранці по Харкову з'явилося дуже багато біло-блакитних стрічок на деревах, стовпах, парканах і таке інше. Мабуть залучили до своєї справи куплених чи заляканих двірників.

Нічого, крім цих символів минаючої влади не з'єднує обіцяні Кунарьовим "живі ланцюги", які зараз становлять собою відокремлені купки дуже невеселих людей з прапорцями та надутими кульками.

Можу надати статистику по одній з найбільших вулиць, які ведуть з центра Харкова - проспекту Гагаріна. Загальна кількість ціх, вочевидь поза власним бажанням зігнаних до Гагаріна, людей не перевищує двох сотен і навіть якщо незважати на величезні розриви цього "ланцюга", завдовжки він сягає не більш, ніж 5-7 кварталів, що не складає і двох відсотків загальної довжини проспекту. Кушнарьов знову у дупі.

Як вчора жартували харків'яни - зібрати багато народу можна тільи у разі, якщо б живий ланцюг створили до російського кордону (та що там, 40 км? 40 тисяч осіб, і не таке збирали!), по руках передали зв'язаного пана Кушнарьва та й викинули його через кордон до країни, в яку він так прагне.

Сам ПіСУАРний з"їзд пройшов швидко, за півтори години. Приїхали трохи більше половини запрошених. Помаранчових в залу не пустили. Майже з боями в середину пробився кореспондент п"ятого каналу. Довірена особа Ющенка, генерал-майора у відставці Віктор Говоруха при спробі потрапити всередину отримав по пиці, облишив спроби потрапити всередину і зосередився на пов"язанні та відправленні в міліцію нападника. Проти того порушено справу.

По ТРК "Уркаїна" йшла пряма трансляція з"їзду. Виступав "народний герой" Кушнарьов з промовою на теми реформування місцевого самоврядування. В залі жиденькі аплодисменти. Щоб він не казав зараз - це вже немає для харків"ян жодного значення.

Але все ж таки він не зміг втриматися і видав новий перл, який знов таки вийде в історію: "А пацюки, пацюки вони біжать, думають, що на свято життя, але скоро вони вкроються помаранчовими плямами, і перегризуть один одного, і потім зійде сонце і осяє біло-блактине небо і Україна постане знов, бо з нами сила!"

В президії з"їзду сидять губернатори Донецької, Миколаївскої, Одеської, Луганської, Киевської, Рівненської та Полтавскої областей, а також мери Севастополя та Донецька. Більше половини учасників з Луганської та Донецької області.

В резолюції мітингу планується звернення до Коституційного Суду з проханням дати оцінку рішенню Верховного Суду, які вони вважають антиконституційним. З"їзд повністю бойкотують депутати 8 областей України та міст Києва та Харкова.

Виступаючі лякали самі себе кризою банківської системи та примарою розпаду України. Більшість учасників з"їзду явно деморалізовані. При цьому у виступах чулося щось нове типу "хай оранжевая плесень знакне, а прямий ефір на телебаченні залишиться".

Виступаючі явно були вражені розміром мітингу поза стінами театру і весь час пригнічено згадували його із заклинаннями, що доля демократії вирішується на на майдані в Харкові чи Києві. А дзуськи! Якраз там і вирішуєтсья!Да уж, для Кушнарева тяжелые дни, попытки заняться проституцией ни к чему хорошему не привели. Народ с криками: "Банду геть !", "Ганьба !" встретил сепаратистов.

Меня поразили сторонники бывшего премьера с Харьковского тракторного завода, прячушиеся за таблички собственного завода. И привезенные с Змиевской ТЭЦ 12 сторонниц экс-премьера, которые в подпити пытались скандировать, а те из них кто был трезв, говорили ребята приезжайте к нам до переголосования, а то нас заставляет местная власть делать то что сама хочет. Кстати именно в Змиеве было большое количество открепительных собранных руководством местного УВД области с сотрудников и курсантов.

В заключному слові Кушнарьов явно під впливом мітингу назовні заспівав варіації пісні "ніхто меня не любит, ніхто на поважає" і почав про якусь зневагу до українською мови, яка ніби спостерігається десь. Власне вона спостерігалася прямо на з"їзді, де до рішення додали якесь опитування про статус російської мови.

Кушнарьов також закликав обох Вікторів зійти з дистанції та провести нові вибори, лякаючи Ющенка невизнанням його легітимності в світі (в якому? російсько-білоруському?). До речі, провладні пікетувальники назовні в-основному зосередилися над вивіскою "Виставка-продаж білоруських товарів"

У підсумку виявилося, що цей з"їзд присвячений заяложеній темі - "нові вибори з іншими кандидатами". На цю тему і прийнята резолюція.

На з"їзді була присутня одіозна фігура укрполітикуму Базилюк, який виявився не згодним з резолюцією і заявив, що "Янукович - наш Президент", однак особливої підтримки не здобув.

Останні заяви прес-секретаря Януковича про те, що він візьме участь у виборах 26 грудня, делегатам з"їзду явно відомі не були. Їм також явно не біло відомо про вже ологошення рішення ЦВК. Це тільки оранжісти все знають через дві хвилини.

Головне, що Кушнарьова обрали головою цього новоутворення, яке гарячково змінило назву з ПіСУАРу на якусь "Координаційну Раду". Аби головувати, неважно чим.

З"їзд закінчується, на вулиці пісуарістів чекають десятки тисяч людей з гарантованим освистанням та "банду - геть!" Заслужили!

Фотки з мітингу дивіться тут:
http://maidan.org.ua/gallery/album07

По закінченні ПіСУАРного з"їзду його учасники відмовилися давати прес-конференцію журналістам із словами "ви нас знов не так зрозумієте".

Мітинг перейшов на площу Свободи, де пройшов концерт. Настрій на площі був святковий і помаранчовий. Над площею піднято велику помаранчову повітряну кулю з слоганом "Свободу не здолати!"

Довідка Майдану: ПіСУАР це скорочення від Південно-Східної Української Автономної Республіки. Саме це утворення було проголошено на першому з"їзді "депутатів всіх рівнів", на яких всіх не запрошують, натомість запрошують тільки прихильників Януковича. На другому з"їзді в Харкові про ПіСУАР учасники мовчали. Зате слово прочно увійшло у побут харків"ян і зайняло місце на саморобних плакатах, які ви можете бачити на фотках.

додано: 04-12-2004 // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102184131.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у розділі "Статті", можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) статті, на яку ви посилаєтся.

  ЦІКАВИНКИ :
Завантаження ...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua