Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-12-2004
Служба політичного аналізу ХОО НРУ: Що треба зробити негайно для перемоги народу (як це виглядає з провінції). Тези для дій.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102250552.html

Що треба зробити негайно для перемоги народу (як це виглядає з провінції). Тези для дій.

<b>Лінія парламенту.</b>
1. Негайно сформувати нову парламентську більшість, структуровану по фракціях та групах. Координацію більшості можна доручити І. Плющу, А. Морозу та М. Гладію.
2. Принципи діяльності більшості наразі революційно змінювати не час(квоти по фракціях, розподіл посад і таке інше), втім, потрібно вимагати консолідованих голосувань та виступів. Дати тверді гарантії новій опозиції, особливо у перерозподілі комітетів та посад в уряді за пропорційним принципом. Люди мусять "зберігати політичні обличчя" і взагалі, без опозиції не можна нормально діяти.
3. Зберігти за В. Литвином роль "арбітра ВР", який організує взаємодію нової більшості та опозиції. Домогтися від ВР взяття на себе функцій в.о. Приезидента Л. Кучми, якщо він і надалі саботуватиме власні повноваження (на точно визначений термін до інаугурації нового Президента).
4. Визначити стислі терміни розгляду законопроектів з політичної реформи у ВР публічною конституційною угодою поміж ВР та обома кандидатами на пост Президента України на першу половину січня 2005 року, але не пізніше дати інаугурації нового Президента.

<b>Лінія ЦВК.</b>
1. Негайно домогтися відставки С.Ківалова за власним бажанням, як і відставки дискредитованих членів ЦВК.
2. Призначити постановою Верховної Ради тимчасових (до інаугурації нового Президента) членів ЦВК на місце вибулих для забезпечення дієздатності ЦВК, і зобов"язати ЦВК переформувати територіальні та дільничні комісії у мінімальних складах (12-14 членів ТВК та 10-12 членів кожна ДВК) відповідно до 12 та 17 грудня відповідно.
3. Вимагати від ЦВК, щоб практичні методичні рекомендації ТВК та ЦВК повинні враховувати положення "заветованого" Кучмою Закону про порядок використання відкріпних посвідчень та голосування на дому.

<b>Лінія переговорів з Л. Кучмою та В. Януковичем.</b>
1. Обміняти відставку В. Януковича,генерального прокурора Г. Васильєва, та міністра МВС Білоконя, на гарантії особистої недоторканості колишнього "гаранта" та певні можливості ведення політичного життя (у межах того, що має Л. Кравчук), а також часткової амністії фальсифікаторам другого туру виборів (невикористання кримінальних переслідувань). Втім не можна погоджуватися на політичну, або адміністративну безвідповідальність цих осіб: вони звільняються лише від кримінальної відповідальності.
2. Уряд змінювати цілком не на часі, зараз варто лише налагодити консультації в парламентській більшості шодо принципів його формування за квотами фракцій, причому частина урядових фахівців може залишитися на своїх місцях і в новому уряді.

<b>Лінія власної команди.</b>
1. Всі питання щодо кадрової політики негайно відкласти на 27 грудня(тобто на час після голосування). "Синдром ветеранів" негайно і нещадно лікувати.
2. Шукати нових союзників всюди: "шанси є у кожного, і свої можливості можна змінити власними руками" - це гасло треба впроваджувати в масову свідомість всіма каналами, зокрема, й через Майдан.
3. Припинити довгі промови. Виступи лідера мусять бути короткими, енергійними і директивними - виборча кампанія невідворотно змінила формат, а він цього ще не відчув і залишається однією ногою в старому форматі. Треба негайно змінити спічрайтерів, подякувавши попереднім на нових.
4. Менше звертати уваги на другорядні питання легитимності (статус і механізм призначення нових членів ЦВК і таке інше) - норми права можна змінювати і "постфактум", якщо вони не встигають за революційними змінами в суспільстві. Жодна серйозна зміна суспільної формації не може цілком вміщатися в річище існуючих норм права, інакше вона не відбудеться.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102250552.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua