Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-12-2004
Волянська Г.М.: Звернення до народу України

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102251491.html

Волянська Г.М., доцент Міжнародного
Соломонового університету, канд. юрид. наук

Звернення до народу України.

Дорогий народе України – від Карпат до Північного Дінця, від Прип`яті до Чорного моря!
Мене просту громадянку та учасницю акцій спротиву фальсифікаціям на президентських виборах-2004, події у Парламенті України 4 грудня ц.р. глибоко схвилювали.
Замість того, щоб формувати нову парламентську більшість у Верховній Раді України, яка готова служити народу, а не олігархам, та затверджувати кандидатуру нового Прем`єр-міністра, наш Парламент зайнявся виборчим законодавством і конституційною реформою. Тобто він фактично надав старій владі, всупереч волі народу, можливість нав`язувати свій сценарій політичного процесу. Більше того, нерозсудливість при укладанні угод між опозицією та владою поставила на грань розриву відносини між прихильниками народного кандидата у Президенти та соціалістами.
Все це не може нас не турбувати, адже народ на майданах і площах, на підприємствах та в установах чекає на позитивне вирішення політичного конфлікту в державі на його користь.
Політики, які взялись очолити боротьбу народу проти фальсифікації на президентських виборах, повинні усвідомлювати свою відповідальність за позитивне вирішення цього конфлікту. Ті політики, з вини яких допущені помилки і промахи в організації цієї боротьби, повинні чесно це визнати і піти у відставку.
Народ їх зрозуміє і не матиме зла. Але якщо цього не станеться, то народ вправі буде спитати з лідерів опозиції, чому вони терплять у своїх рядах некомпетентних і неморальних соратників.
Сьогодні, на жаль, настав такий час, коли ми, прості громадяни, повинні подбати про захист справи, яку розпочали 22 листопада ц.р. на майдані Незалежності у Києві. Що я маю на увазі? Я маю на увазі розпочати практику народної дипломатії, яка полягає у тому, щоб формувати групи народних дипломатів (15-20-25 чоловік), які будуть зустрічатися і переконувати керівництво держави, парламенту, ЦВК тощо у необхідності виконувати Конституцію і закони та враховувати волю народу.
Якщо треба, групи народних дипломатів поїдуть у Донецьк, Луганськ та інші міста, щоб зустрітись з представниками кандидата у Президенти від влади і досягти порозуміння щодо чесних, прозорих і справедливих виборів 26 грудня 2004 р.
Ми переконані, що тільки народна дипломатія може врятувати справу, народжену могутнім народним поривом до правди і свободи. Тому закликаю передвиборчий штаб В. Ющенка, Комітет національного порятунку, інші громадські організації, які беруть участь в акціях спротиву фальсифікаціям на виборах-2004, підтримати ідею народної дипломатії, як необхідну складову успіху сил демократії та свободи.
Крім цього, пропонуємо Парламенту України ухвалити два документи, необхідні для політико-правового закріплення вимог народу у цій історичній боротьбі: Декларацію про народний суверенітет в Україні та Акт про національне примирення в Україні.
Ці акти можуть стати основою для здійснення практики народної дипломатії, для формування нової демократичної ідеології українського народу.
05.12.2004 р.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102251491.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua