Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 05-12-2004
S@nya: Помаранчева революція імені Георгія Гонгадзе

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102251927.html

Сьогодні, після рішення Верховного Суду України, можна справді говорити про першу перемогу демократичних сил, а власне, сотень тисяч людей, які всі ці дні стояли на вулицях Києва, а також інших міст України та світу.

Українців, чи не вперше за тринадцять років незалежності, переповнюють почуття самоповаги і віри у власні сили, у майбутнє своєї Батьківщини. Багато хто сьогодні порівнює українців із росіянами та білорусами, іноді із гонором вказуючи на активну громадянську позицію перших та пасивне сприйняття антизаконних дій влади другими і третіми. Ми говоримо про утворення справжньої української нації, українського народу сьогодні на Майдані Незалежності. Але ані нація, ані народ, ані громаданське суспільство не народжуються за 10 днів чи за місяць.

Думаю, досліджуючи коріння становлення українського народу можна поглиблюватися нескінчено у нашу історію, але то робота істориків та філософів. Але якщо говорити про відродження, про реінкарнацію українського народу на сучасному етапі буття, то, на моє глибоке переконання, слід, в першу чергу повернутися до 16 вересня 2000 року, коли у Києві зник молодий журналіст Георгій Гонгадзе.

Не відомо, скільки ще часу знадобиться, щоб встановити, хто саме винний у вбивстві Георгія, чи все на плівках Мельниченка відповідає дійсності, чи віддавав злочинний наказ Кучма, або ж його підставило власне оточення, щоб міцніше тримати на гачку. Але в будь-якому разі, саме зникнення Гонгадзе і подальші події навколо розслідування причетності вищого керівництва України до цього жахливого вбивства, стали тим повштовхом, який змусив багатьох українців задуматись над тим, у якій країні ми живемо, хто нами керує, і чи маємо ми право мовчати.

Саме під час акції „Україна без Кучми” з’явилися ті перші бруньки, із яких сьогодні нестримно проростає нова, вільна українська нація. Георгій, своєю смертю, подарував шанс на життя вільній і по-справжньому незалежній Україні.

Тому, коли сьогодні Віктор Ющенко говорить про тисячи свічок, що їх запалюють українці на знак першої невеликої перемоги народу над кримінальним режимом, давайте запалимо хоч одну свічку у пам’ять про Георгія Гонгадзе.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102251927.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua