Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 06-12-2004
Брати Капранови: Народна амністія
спеціально для Майдану

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102341190.html

Події в Україні розгортаються з такою швидкістю, що аналітика стає досить невдячною справою – поки напишеш, поки надрукують, а обставини змінилися і ти у кращому разі виглядаєш просто ідіотом.

А тому сьогодні пропонуємо замислитися про вічне. Наприклад, про людей.
Тому що саме кількість людей, задіяних у фальсифікаціях, найбільше вражає. І якщо ні в кого не викликає сумнівів доля головних дієвих осіб, то прості виконавці опинилися сьогодні у дуже складній ситуації. Йдеться, наприклад, про членів виборчкомів, дрібних чиновників, міліціонерів, тощо. Таких людей тисячі, якщо не десятки тисяч.

Давайте спробуємо зрозуміти, що коїться у їхніх душах. Давайте станемо на позицію, скажімо, голови дільничної комісії десь у Харківській області. Що йому робити у третьому турі?

З одного боку, начальства він боїться більше, ніж міфічної кримінальної відповідальності. Бо репресії за “не ті проценти”, абсолютно реальні, у той час, коли кримінальні справи за фальшування видніються хіба на обрії. З іншого боку цей голова комісії розуміє, що коли до влади прийде Ющенко, абстрактні погрози можуть перетворитися на реальність.

Як ви гадаєте, на що здатна така людина у третьому турі виборів? І наскільки вона зацікавлена у чесному голосуванні?

Уже чуємо обурення радикалів – мовляв, бандити мають сидіти у тюрмах. Ми згодні. Але усі знають масштаби фальсифікацій, а тому варто усвідомити, що на всіх тюрем не вистачить. То, може, давайте вчинимо мудро і запропонуємо дрібним злодіям здатися зараз, <i>не обтяжуючи свою провину третім туром</i>?

Отже ми виходимо з пропозицією до народу України, до жителів майданів реальних та Майдану віртуального, до штабів, народних депутатів та врешті-решт до Народного Президента.

Давайте проголосимо Народну амністію.

Під цю амністію мають підпадати злочини у сфері виборчого законодавства, що були скоєні під тиском, <b>за умови добровільного зізнання і неповторення таких дій у третьому турі.</b>

Інакше кажучи, якщо ви під тиском начальства, криміналу, або правоохоронних органів, зчинили злочини, передбачені ст. 157,158 та 159 Кримінального кодексу і чесно у цьому зізнаєтеся, <b>а також не будете повторювати такі злочини під час голосування 26 грудня</b>, ми, народ України, готові пробачити вас.

Це і є народна амністія.

А для того, аби ця амністія стала юридичною, до неї має приєднатися Народний Президент і організувати відповідну роз’яснювальну роботу, оголосити свій Указ та запровадити систему прийняття заяв від громадян.

Ми розуміємо, що люди бояться зізнаватися у злочинах, а тому пропонуємо розробити механізм анонімних заяв. Це можуть бути заяви під паролем, який розкривається після третього туру, або щось подібне. <b>Розробити реальний механізм не складніше, ніж виграти справу у Верховному Суді. Важливо одне - щоб люди отримали механізм пробачення за умови, якщо не обтяжать свою провину у третьому турі.</b>

Безперечно, ця амністія стосується передусім нижньої та середньої ланки фальсифікаторів, які діяли зі страху перед системою. Вони є звичайними людьми, мають сім’ї, роботу і не можуть ризикувати своїм майбутнім.

На останнє хочеться зауважити, що наша пропозиція має перш за все моральне підґрунтя. Ці люди не повинні йти на 26 грудня, як на “останній та вирішальний”. Вони мають отримати свій шлях до відступу. І тоді більшість із них із задоволенням відступлять.

Давайте не будемо заганяти десятки тисяч людей у глухий кут. Нам з ними жити в одній державі.

---------------------------

<b>Примітка "Майдан-Інформу":</b> <i>У нас є база порушень в 1-ому турі. В нас є ще більша база порушень у 2-ому турі. І "Чорний список" Майдану готовий поповнитися новими прізвищами - у нас усе готове до фіксації порушень під час переголосування.

Цінуючи і розуміючи позицію братів Капранових, ми ще раз попереджаємо - хто порушуватиме закон, відповідатиме у суді. І серед цих обвинувачуваних <b>будуть</b> і люди "з нижньої ланки". Вони будуть крайніми.</i>

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102341190.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua