Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 06-12-2004
А.Крушельницький: Опозицію збираються звинуватити у тероризмі
The Independent

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102354647.html

Київ, 6 грудня. Відставленний український уряд приготував зрежисовані терористичні атаки с тим, щоб дестабілізувати обстановку в країні та дискредитувати опозицію напередодні переголосування другого туру виборів президента. Про це кореспонденту The Independent повідомило високопоставлене джерело в уряді.

Чиновник, працюючий в уряді підтриманного Москвою діючого прем'єр-міністра Віктора Януковича, повідомив: "Один з планованих заходів - підірвати газопровід та звинуватити в цьому прихильників опозиції. Україна - провідна транзитна країна для російських поставок газу у західні країни."

Прихильники пана Януковича бояться перспективи поразки свого кандидата у змаганні з Віктором Ющенком і готові запровадити у країні єкономічний хаос, повідомило джерело. "Вони збираються використати злочинців - звичайних бандитів - над якими вони мають контроль. Джерело також зазначило, що координацію терористичних атак доручено одному з провідних членів уряду.

Два тижні мирних демонстрацій прихильників пана Ющенка паралізували Київ та інші міста. Демонстранти звинуватили уряд у масових порушеннях під час голосування 21 листопада. Ці звинувачення були підтримані урядами західних країн та спостерігачами, які посвідчили, що задля забезпечення перемоги пана Януковича владою були використані залякування, підкуп та фальсифікації.

Верховний Суд України вдовольнив протест опозиції і минулої п'ятниці скасував результати виборів, призначивши переголосування другого туру 26 грудня.

Прихильники пана Януковича та діючий президент Леонід Кучма надіються зіграти також на страхах інфляції, яка може збезцінити людськи заощадження, як воно вже було після розпаду Радянського Союзу.

Вже виник ажіотаж у банках; на вулиці знов з'явилися міняли, пропонуючі долар та євро за значно більшими, ніж офіційні, курсами.

Уряд вже зазначив, що не зможе виплатити у грудні пенсії та заробітну платню бюджетникам, хоча опозиція стверджує, що уряд має необхідні для цього резерви.

На минулому тижні опозиція запровадила у парламенті постанову про відставку пана Януковича та його уряду. Але політичний вчитель Януковича, пан Кучма, якого самого звинувачують у масштабній коррупції та причасності до вбивства, не погодився прийняти відставку уряду чи змінити склад Центральноі виборчоі комісії, яка мала керуючу роль у фальсифікаціях.

Росія відкрито підтримала пана Януковича; російский президент Володимир Путін двічі відвідував Україну, щоб загітувати етнічних росіян в Україні голосувати за прем'єра.

Джерело в уряді зауважило, що пан Путін під час зустрічі з паном Кучмою у Москві минулого вівторка, що Росія підтримає бюдь-які заходи українського уряду, включно з використанням сили, спрямовані на запобігання перемозі Ющенка.

Численні частини українських збройних сил або відмовилися від дій проти демонстрантів, або ж мають намір захищати опозицію в разі необхідності.

Учора опозиція сформирувала списки своїх прихильників, шукаючи нагоди отримати допомогу якнайбільшої кількості людей як спострігачів на виборах 26 грудня. Пан Ющенко також звернувся до міжнародного співтовариства з закликом прислати найбільшу можливу кількість спостерігачів.

Після непорозуміння у парламенті між коаліцією пана Ющенка та лідером соціалістів Олександром Морозом, союзником опозиції, з'явилися чутки про розкол у стані опозиції.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102354647.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua