Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-12-2004
Володимир Правденко: Політична реформа – що вона дасть?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102421575.html

Величезна увага, якої приділяє „влада” політичній реформі, змушує задуматись – а кому вона вигідна? Для чого ця карта розігрується саме зараз, коли, здавалося б, є й більш ефективні способи зламати неорганізований революційний рух?
Ознайомитись з текстом змін, що пропонуються, може кожний бажаючий на сайті ВРУ - http://gska2.rada.gov.ua:7777/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=15881 або просто задавши пошук законопроекту №4180.
Не буду аналізувати кожний пункт в подробицях, оскільки юридичної освіти не маю. Що впадає в око, так це значне розширення повноважень Кабінету Міністрів, самої ВРУ та певне обмеження повноважень Президента, особливо якщо йдеться про контроль цього самого Президента за діями виконавчої влади. В цілому, за деякими винятками, реформа справляє позитивне враження якби тільки ми не переживали не просто зміни одного Президента іншим, але – зміни формацій та самої основи процесу прийняття рішень.
Звичайно, є в запропонованій реформі і неприйнятні статті, але не в цьому справа – їх небагато і їх можна легко виправити навіть після прийняття, оскільки ці статті просто суперечать Конституції в інших частинах. Ще раз повторю – тут питання принципу: Чи можна приймати будь-які зміни до Основного закону за участі людей, які особисто відповідальні за порушення цього самого Закону? Чи не є саме цей факт абсолютно неприйнятним з точки зору валідності нового Закону?
Чому я, як громадянин, повинен схилити голову перед Законом, який був прийнятий злочинцями? Чи є для цього якась „хороша” причина, іншими словами, якась цінність, заради якої можна іти на компроміс? Мені так не здається. Оскільки мені особисто вже достеменно ясно – Закон над усе. Тому спочатку я б хотів впевнитися, що посадові особи, які зараз агітують одне одного за політ реформу, мають право взагалі віддзеркалювати волю народу. Без відповіді на це питання не бачу ніякої можливості погодитися з будь-якої реформою системи влади в Україні, оскільки маю цілком обґрунтовані підстави сумніватися в намірах поборників цієї реформи.
Тому, панове „реформатори”, включаючи і СПУ, хочу сказати наступне. Верховний Суд фактично звинуватив вас всіх у фальсифікації народного волевиявлення. Ви – злочинці і не має значення, що вас захищає мандат народного депутата України. Отже, у вас є шанс – в кожного особисто, а не „партіями та блоками” – спробувати спростувати це звинувачення, хоча я і не бачу тут легітимного рішення, оскільки вирок ВС вже не підлягає оскарженню. Тим не менше, ви можете оскаржити його, так би мовити, в громадському просторі, пояснити людям свою роль в цих виборах, тощо. Можливо, дехто з вас зможе дати такі пояснення, які б дозволили йому (їй) взяти участь у нових виборах до Парламенту. До формування ж нового складу Парламенту будь-які зміни його повноважень неприйнятні саме тому, що я, як громадянин, не можу бути певним у вашій, панове депутати, непричетності до масових злочинів проти народу. А, вірніше, вирок ВС та ваше ж власне рішення від 27.11.2004 дає мені всі підстави бути певним у вашій причетності.
Тому, відповідаючи на питання „Кому вигідно?”, приходжу до висновку, що реформа вигідна тим, хто хоче дестабілізувати ситуацію в країні в той час, коли ця ситуація і так уже виходить з-під контролю. От чому будь-яка зміна балансу зараз, в критичний для Батьківщини момент, є категорично неможливою.
Що ж до суті реформи, то можна жити і так як зараз, і так як пропонує проект 4180, це не має значення доти, доки всі сторони хоча б сумлінно намагаються виконувати правила гри, а не використовувати ці правила у своїх злочинних інтересах.
Володимир Правденко
pravdenko@ua.fm

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102421575.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua