Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-12-2004
Ректор ЛНУ І.Вакарчук: Акція "Нас не роз'єднати!"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102445540.html

Студенти, викладачі, науковці, освітяни Львівщини започатковують академічну акцію
„НАС НЕ РОЗ’ЄДНАТИ!”
У час, коли не тільки різні політичні сили, а й державні службовці різного рангу за допомогою засобів масової інформації безвідповідально і безкарно нав’язують українському суспільству ідею розколу України та залякують нас можливістю громадянської війни, академічна спільнота закликає всіх освітян, науковців, митців, найавторитетніших представників української еліти доєднатися до нашої акції широкого суспільного діалогу „НАС НЕ РОЗ’ЄДНАТИ!”
Водночас ми звертаємося до всіх журналістів державних і приватних теле- та радіоканалів, провідних українських газет і журналів виконати свою високу місію незаанґажованого інформаційного посередника у широкому суспільному діалозі. Шляхи втілення акції „НАС НЕ РОЗ’ЄДНАТИ!” можуть бути найрозмаїтіші – від соціальної реклами до теле- та радіо-роликів, від ґрунтовних аналітичних статей до листів читачів у символічній рубриці „Чуєш, брате мій...”. Журналісти не повинні допустити повторення пропагування брудних інформаційних технологій, коли на правах соціальної реклами по-суті лунала пропаганда поділу суспільства за географічною, мовною, релігійною та ідеологічною ознаками.
Зваживши на те, що місія освітян і журналістів повинна передусім слугувати правді та сприяти консолідації суспільства, ми просимо дирекції всіх українських теле та радіоканалів, редакції всіх газет і журналів стати інформаційними спонсорами академічної акції „НАС НЕ РОЗ’ЄДНАТИ!” Зокрема ми пропонуємо розпочати нашу акцію з якнайшвидшого проведення круглого столу, який транслювали б УСІ державні і приватні теле та радіо-канали України. Учасниками цієї відвертої і чесної розмови за круглим столом мали б стати представники Міністерства освіти і науки України, представники вищих навчальних закладів тих реґіонів, керівники яких сьогодні декларують радикальні політичні заяви розкольницького характеру, студенти і викладачі, -- всі освітяни, які мають конструктивні наміри і громадянське сумління.
Освіта зводить разом людей із різними світоглядними переконаннями та вподобаннями, тому плюралізм та свобода вибору – це найвищі академічні цінності. Однак, утвердження тих цінностей не може відбуватися через застосування неадекватних академічних моделей поведінки, приниження чиєїсь гідності, нетерпимості, нетолерантності, провокування конфліктів та суспільної деструктивності.
Ми сподіваємося, що наша академічна акція знайде інформаційну підтримку і розуміння у журналістів.

Від імені академічної спільноти Львівщини
Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка,
професор І.О.Вакарчук

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102445540.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua