Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 07-12-2004
Форум підприємців Сумщини: РЕЗОЛЮЦІЯ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102447490.html


РЕЗОЛЮЦІЯ
Форуму підприємців Сумщини.

07.12.2004 р. м.Суми


Проведення виборів Президента України, особливо результати голосування у другому турі, вкрай негативно відбилися на політичн й та економічній ситуації в країні, зокрема в Сумській області та обласному центрі. Згідно з рішенням Верховного Суду України, застосування владними структурами адміністративного тиску на процес волевиявлення громадян, системні порушення виборчого законодавства зробили неможливим встановлення результатів виборів у другому турі. Незважаючи на те, що кандидат в президенти В.А. Ющенко отримав перемогу в цілому по області, в м. Суми та у більшості міст та районів регіону, керіництво області не стало на захист інтересів виборців Сумщини. Ряд депутатів органів місцевого самоврядування усіх рівнів на чолі з головою обласної державної адміністрації В.П.
Щербанем та головою обласної ради М.А. Берфманом взяли участь у проведенні у м.Сєвєродонецьку з'їзду депутатів рад усіх рівнів, на якому проголошувалися відверто антиконституційні заклики, спрямовані на ліквідацію української державності. Ігноруючи масові протести сумчан проти фальсифікації результатів другого туру виборів, міський голова В.П Омельченко, та значна кількість депутат в міської ради не захотіли зрозуміти, що жителі міста захищали в першу чергу своє власне право на
волевиявлення, вимагали від представник в влади враховути їх думку. Така позиція влади як на державному, так і на регіональному рівні поставила економіку на межу дестабілізації та кризи, особливо у бюджетній та банківській сферах.

Зважаючи на нинішнфй політичний та економічний стан, учасники Форуму вирішили:
1. У зв'язку з ігноруванням волевиявлення сумчан і участь Сєверодонецькому з'їзді висловити недовіру голові обласної державної адміністрації В.П. Щербаню та голові обласної ради М.А Берфману.
2. Засудити широке застосування адміністративного тиску на волевиявлення виборців з боку органів влади Сумщини усіх рівнів на користь одного з кандидатів.
3. Закликати усіх виборців Сумської області взяти активну участь у переголосуванні на виборах Президента України, спираючись при цьому лише на власні переконання.
4. Запропонувати народним депутатам України, депутатам органів місцевого
самоврядування Сумщини скоригувати свою подальшу позицію щодо оцінки результатів голосування в Україн та області відповідно до волевиявлення своїх виборців.
Наголошуємо на персональній відповідальності депутатів будь-якого рівня за невідстоювання волевиявлення своїх виборців. Обов'язком депутатів є захист у представницьких органах інтересів виборців, а не власних меркантильних уподобань. Ігнорування депутатами результатів голосування на виборах Президента у своїх округах є підставою для відкликання виборцями таких депутатів.
5. З метою недопущення дестабілізації економічного становища в області запропонувати суб'єктам господарювання області:
- Не допускати ажіотажного підвищення роздрібних та оптових цін на власну
продукцію та послуги;
- Забезпечити повну та своєчасну сплату передбачених законодавством податків і зборів до державного та місцевих бюджетів;
- Забезпечити повну та своєчасну виплату заробітньої плати найманим працівникам;
- Забезпечити повну сплату комунальних платежів та платежів за енергоресурси;
- Звернутися до керівник в енергопостачальних організац й області з проханням застосувати усі необхідні засоби для своєчасного і безперебійного забезпечення населення, підприємств та організацій області необхідними енергетичними ресурсами.
6. Звернутися до керівників банківських установ області щодо забезпечення виконання рішень Національного банку України стосовно грошового та валютного обігу. Не ініціювати збільшення в дсоткових ставок за діючими кредитними угодами, залишивши їх розмір на рівні ставок, що діяли станом на 1 листопада 2004 року.
7. У зв'язку з тим, що вже є факти проведення перевірок підприємців, які відкрито підтримують одного з кандидатів, звернутися до правоохоронних контролюючих органів області з вимогою недопущення неправомірних дій щодо підприємницьких структур та закликати їх діяти виключно в правовому полі України, а не на догоду антизаконним діям влади.
8. Звернутися до керівних органів партій та політичних рухів, що діють на території області, з пропозицією невідкладного і оперативного проведення необхідних заходів, спрямованих на стабілізацію політичної ситуації в регіоні.
9. Рекомендувати підприємницьким структурам надати ініціативним групам необхідну допомогу по організації громадського контролю за забезпеченням
виконання виборчого законодавства при переголосуванні (Нічний дозор-3 та інші форми контролю).
10. Ініціювати відкликання депутатів рад усіх рівнів, які знехтували волевиявленням своїх виборців.
11. Звернутися до депутатів Сумської міської ради з пропозицією переглянути необхідність бюджетного фінансування ТРК Від кон , яка не подає об'єктивно інформацію про ситуацію в м.Суми та області.
12. Звернутися до журналістів ОДТРК з пропозицією започаткувати "Канал чесних новин" за фінансової підтримки підприємців Сумщини.
13. Форум підтримує вимоги підприємців з міст та районів Сумської області щодо відставки голів РДА та керівництва органів місцевого самоврядування, які не зважають на волевиявлення жителів своїх регіонів.
14. Керівникам громадських об'єднань підприємців розробити статутні документи та організаційні умови для координації діяльності по захисту інтересів підприємців Сумщини.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102447490.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua