Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 09-12-2004
Радіо НАРТ: “Розмова про важливе”: ведуча О. Рокита, гість - Г. Омельченко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102612544.html

Радіо НАРТ (“Чесна хвиля”)
“Розмова про важливе”: ведуча О. Рокита, гість - Г. Омельченко
9 грудня 2004
(фрагмент)

Слухачка. Доброго дня, пане Григорію і Оксано. Я Раїса Миколаївна, лікар за фахом, можна сказати, учасниця Майдану і всіх тих перипетій, які там відбувалися - і годування, і принесення речей… і ми дуже-дуже переживаємо, у мене навіть на цій почві захворів чоловік: аритмія. Так от я хочу запитати: оці народні депутати - Богатирьова і, по-моєму, Кириченко, які закликали до війни і оті три “фашиствующіє” - ну, Кушнарьов і двоє з ним… можуть бути покарані зараз, ще до виборів? Тому що вони знову ж будуть нагибати народ <…>

Омельченко. <…> Відносно тих, які вчинили злочин проти національної безпеки України. Це три голови держадміністрацій - Харківської, Луганської і Донецької, та інші, які виступали з закликами про створення якихось республік там, автономізації і тому подібного. Але, пані Раїсо, я хотів би, щоб ви подивилися на цю проблему значно глибше і радіослухачі почули те, що можу я сказати вам, як діючий полковник Служби безпеки України. Це… губернатори цих областей, як Кучма і Янукович, були лише знаряддям для створення небезпечної політичної ситуації в Україні, яка б могла поставити на грань громадянського надлому, або, не доведи Господи, навіть громадянської війни. Розробниками і сценаристами цього були російські спецслужби на чолі з президентом Росії Володимиром Путіним. Я маю докази, зараз вам все викладу і докажу. Почнемо з того… скажіть будь ласка, хіба це було до лиця, щоб стільки разів президент Російської Федерації, колишній офіцер спецслужб, як і я, полковник, приїжджав в Україну і так нахабно ґвалтував український народ, щоб вони голосували за Віктора Януковича? Чому це робилося? Тому що через Януковича, як знаряддя в руках російських спецслужб, і планувалася ця операція. А скажіть, будь ласка, хіба це до лиця президенту європейської держави - України, президенту Кучмі, щоб прилітати у Домодєдово, в аеропорт, і в кімнаті біля туалету вислуховувати інструктаж і наказ президента чужої країни - Путіна, що у нас повинні бути не повторні вибори, тобто не повторне переголосування (а завтра повинно бути рішення суду), а повинно все починатися, як кажуть, спочатку, тобто нові вибори через 90 днів. І це Путін настійливо вказував нам, що повинні робити ми в своїй державі. Тепер згадайте учорашню заяву Гризлова (керівник російської Думи), який знову закликає український народ голосувати за колишнього кримінального зека.

Рокита. Та навіть Путіну вже сказали: “говори, що ми не будемо нікого підтримувати”, а Гризлов продовжує…

Омельченко. А віце-спікер заявив, що рішення Верховного Суду України є незаконними і антиконституційними. Так от, чому ж був Янукович таким знаряддям? Після відбуття покарання в місцях позбавлення волі за вчинення насильницьких злочинів, Віктор Янукович був завербований дев’ятим управлінням КДБ СРСР. Він являвся архівним агентом КДБ СРСР. У зв’язку з цим було зроблено так, що йому познімають судимості, він поступить у вищий учбовий заклад, буде зростання в кар’єрі і вступ у партію. І коли відбулася вербовка… я знаю прізвище офіцера - зараз це генерал-лейтенант запасу КДБ УРСР, він проживає в Україні, являється громадянином України… проживає на півдні, його прізвище на букву О, далі говорити не буду. Я знаю його адресу, всі… коротше, як діючий полковник Служби безпеки, вибачте, я знаю всі нюанси, не буду забирати час. Так от, через архівного агента КДБ СРСР 9-го управління пана Віктора Януковича разом із Леонідом Кучмою, який по великому рахунку був агентом впливу Росії в Україні і здавав Україну як тільки міг, і оптом і вроздріб, розроблялася ця широкомасштабна операція. Російські спецслужби, в тому числі психологи-аналітики, врахували практично все, що вони протягнуть Януковича президентом, щоб той був абсолютно повністю керований через російські спецслужби і, зокрема, президента Росії Путіна. Вони не врахували лише одне: що український народ підійметься на мирне повстання. Коли вони побачили, що ситуація в Україні виходить з-під контролю російських спецслужб, була запущена, я сказав би, жорстока психологічна провокація, щоб в Україні пролилася кров. Причому зробили так, що навіть вклали в уста деяким нашим політикам, які заявили, що в адміністрації Президента знаходяться російські війська спецназу “Витязь”.

Рокита. Це не так?

Омельченко. Це абсолютно не так. Це було запущено по одній-єдиній причині, щоб ми пішли визволяти українського президента, чи його резиденцію, від іноземних окупаційних військ, і там би відбулося зіштовхнення і пролилася кров. Коли про це заявив один з наших політиків в прямому ефірі по телебаченню вночі, далі було, як кажуть… я вирішив діяти рішуче. В силу своєї специфічної роботи, своїх можливостей, мені вдалося побувати в адміністрації президента. І було мною встановлено, що на другому поверсі знаходиться спеціальний підрозділ - спецназ внутрішніх військ, який називається “Омега”, на третьому поверсі знаходяться хлопці із першого управління “Альфа” Служби безпеки України, а на четвертому поверсі знаходяться апартаменти президента. Слава Богу, що там було дуже багато моїх знайомих - офіцерів, моїх учнів, яких я свого часу вчив, і це питання було зняте. Повернувшись звідти, я тут же, на Майдані, і біля Адміністрації Президента (а це була ніч, коли стояли сотні тисяч людей) сказав, що ніякого російського спецназу немає, і вас просто можуть штовхнути на провокацію, щоб почали штурм. І коли я розмовляв з офіцерами спецназу “Омеги” і “Альфи”, я вам скажу, що хлопці були трохи мокрі. Вони по радіо почули, що сказали, що в Адміністрації Президента знаходиться спецназ Росії, навколо Адміністрації Президента, на Майдані, знаходяться сотні тисяч людей в ту ніч, може початися штурм. Це була небезпечна психологічна спецоперація, яка була розроблена російськими спецслужбами, щоб штовхнути нас, у тому числі за участю… за прямої співучасті президента України Кучми і його оточення, щоб пролилася кров. Потім - внутрішні війська і, коротше кажучи, все було б, як кажуть на їхній мові, “зачищено”. Пам’ятаєте цей виступ - він транслювався в прямому ефірі по п’ятому каналу і по радіо “Ера”, коли рано-вранці на Майдані, там, на помості, я звернувся до голови Служби Безпеки України Ігоря Петровича Смєшка, щоб Служба Безпеки України заявила чітку позицію і однозначно сказала відносно спецназу: є він там чи немає. Через десь сорок хвилин після цього мого виступу в Службі Безпеки України разом з Ігорем Смєшком і його керівниками Служби Безпеки ми проводили оперативну нараду з цього питання і це питання було зняте. Іще, як тліюча, була кинута дезінформація, що в Василькові висадилося 800 спецназівців, декілька бортів і так далі. Знову ж, це було з тією метою, що, можливо, удасться там спровокувати дану ситуацію. Це приземлилися частини українських внутрішніх військ, які знаходилися - дислокувалися - в Криму. Але дійсно була в ніч з 28-го на 29-те спроба… командуючим внутрішніми військами України Попковим, який віддав злочинний наказ видати зброю й бойові набої і вивести війська, щоб убрати з Майдану Незалежності наметове містечко, і біля Адміністрації Президента мирну демонстрацію.

Рокита. Тобто такий наказ був?

Омельченко. Такий наказ був. І я з цього приводу направив у Службу Безпеки своє депутатське звернення з вимогою перевірити цю інформацію, а також порушити кримінальну справу проти зазначеної особи - і Президенту України. Я отримав відповідь від Служби Безпеки України за підписом заступника голови Служби Безпеки України, що такий наказ був відданий. Був відданий наказ на видачу зброї, на видачу бойових патронів, і більша частина військових підрозділів під керівництвом керівника внутрішніх військ Криму вирушила на Київ. Нам удалося заблокувати цей проїзд, і хочу віддати належне голові Служби Безпеки України Ігорю Смєшку: це вже була ніч, 24 години - які ж заходи були вжиті, щоб зірвати, вибачте, цю просто бойню, яка могла б трапитися, і дати команду “відбій!” Але хочу зазначити з цього питання одну річ. Чому я так акцентую на цьому увагу: коли такі горе-генерали, які інколи не просихають від спиртного, як той же Попков - я його дуже гарно знаю - віддають такі накази, то я ставлю запитання: якщо в голові в такої людини, вибачте, якась шизофренія, то як він може командувати таким спеціальним підрозділом, як внутрішні війська? І завважте одну річ. 27-го листопада Верховна Рада приймає постанову про заборону застосування сили, 28-го рада Національної Безпеки і Оборони приймає рішення про незастосування сили, так? І якийсь командуючий внутрішніми військами вчиняє такі дії. Чи міг би він це зробити без вказівки президента України? Думаю, ні. Тепер я можу стверджувати, що це була пряма вказівка президента Кучми. І знаєте чому? Коли я направив ці матеріали про порушення кримінальної справи проти Попкова, а Президенту України - про звільнення його з займаної посади, то знаєте, що зробив Кучма? Він Попкова одночасно ще й призначив на посаду заступника міністра внутрішніх справ. Тобто, президент України Кучма - точніше, виконуючий обов’язки - покрив злочинну діяльність командуючого внутрішніми військами. А тепер можна зробити на підставі цього припущення, що це була пряма вказівка президента Кучми, яку він дав Попкову, щоб той застосував силу проти мирного населення.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102612544.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua