Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 09-12-2004
Богдан Вовк: Філософія борделю

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102615405.html

Філософія борделю

Признаюся одразу - в борделі я ніколи не бував. Не довелося. При совітах ці заклади існували дуже вже законспіровано, а коли прийшли демократи, мене почала відштовхувати їхня (борделів) доступність. У кожному разі тямлю: те, що легко дається, небагато й вартує. То й пориватися за тим аж так дуже не слід. Інша річ - філософія борделю. З нею ми стрічаємося щоденно, отож, заледве чи й можемо розминутися, але для мене з деякого часу таким «днем зустрічі» - став четвер.
Річ у тім, що по четвергах у Львові виходить багато газет, а серед них конкретно «Поступ» (П) і «Молода Галичина» (МГ). Так от, щоб зрозуміти філософію борделю, найкраще читати обидва видання. (П) - коли ходить о політику - чи не завжди був проющенківським, гейби помаранчевим. Тобто підтримував опозицію. Друкував, правда, - видно, на правах реклами - дещо і про великі успіхи уряду Януковича. Але то так, до слова, як мовиться - треба ж за щось десь-колись і помаранчу купити, а на самій правді хіба довго протримаєшся?

«МГ»-, натомість, будучи есдеківським листком, поливала нашоукраїнців помиями, як лише могла; і конкретно їхнього лідера, і його дружину з діточками, і великих та малих достойників у центрі та на місцях. Ситуація відома і, як на демократичне галицьке середовище, терпима (якщо її терплять читачі!) . Зрештою, коли б не було бруду, ми дуже швидко втратили б уявлення про чистоту...

Так от, працює в «П»- Обсерватором львівський автор Юрій Винничук на псевдо Юзьо. Шкробає свої шкіци на розмаїті теми, коли сумовиті, коли - не дуже, а місцями навіть веселі. Хвицяє заднім лівим копитцем і Великого Дона, і маленького Базилька Васіва, і Татуська, і Мамуську, а останнім часом навіть Донову прес-Ганнуську. Не скажеш, що то аж така вже й гостра сатира, типу гірчиці з хроном, але до обивательських хихоньок-хахоньок усе ж дотягає. Ну то й - хрін із ним, як мовиться, кожна людина має право на переконання, а при демократії - ще й на їх висловлення вголос. Одначе Юзьо - то не пересічний ремісник на журналістській ниві: здавши свої переконання до друку в «П», він хутенько плигає в маршрутку та й їде до редакції «МГ». Тут він також не по пиво бігає і не в пінг-понг бавиться, а обіймає солідну посаду заступника редактора. Так що переконано може багато кого післати (по пиво) в разі неспівпадіння переконань з Юзьовими. Правда, в «MГ» Обсерватор трудиться вже Юрієм Винничуком і... керує здруженим антиющенківським хором борзописців-молодогадюченят.

Хіба таке можливе? - запитає здивований читач. А чому ж і ні: тут, в борделі, розкинувши ноги любиш хлопа «за бабки», а вдома - любиш його з переконання. Видно, і Винничукове сумління не має з цим проблем, бо велика і розхристана Юзьова душа сповідує філософію борделю.
Богдан Вовк, „За вільну Україну плюс”, 2. 12. 2004 , 02.12.2004 - 13:51

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102615405.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua