Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 10-12-2004
Віктор Ющенко: Привітання до Дня прав людини
www.razom.org.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102684019.html

Шановні співвітчизники!


Сьогодні, 10 грудня, ми відзначаємо День прав людини. В цей день 56 років тому було прийнято Загальну декларацію прав людини і громадянина. На рівні Організації Об’єднаних Націй був зафіксований головний напрямок розвитку людства - до гуманізму, до усвідомлення абсолютної цінності людського життя, до поваги гідності кожної людини, незалежно від національності, релігії, культури, світогляду. Людська цивілізація визначила свої ідеали.

За втілення цих ідеалів боролися тисячі і тисячі благородних дочок і синів України. Український правозахисний рух продемонстрував найвищі зразки самопожертви, честі і мужності. В очах всіх чесних українців боротьба за права людини була невіддільною від боротьби за незалежність.

Україна стала учасником практично всіх міжнародних угод, які стосуються прав і свобод людини. Наші права достойно прописані у Конституції України. Тим самим українська влада взяла на себе зобов’язання їх шанувати і реалізовувати на ділі. Проте в останні десять років норми цих великих документів для переважної більшості українців залишалися на папері. Належна оплата праці, хороша освіта, якісне лікування, пристойне житло стали не правом для всіх, а привілеєм для обраних. Свобода слова, незалежність ЗМІ, право на справедливий суд систематично згортались владою.

Влада намагалася забрати в нас, громадян України, наше право вибору, нашу можливість змінити свою країну. Режим хотів зберегти в країні безправ’я, беззаконня і бідність, бо це спосіб його панування. Але це в нього не вийшло!

Ми довели, що здатні захистити свій вибір. Події, які відбувалися протягом останніх тижнів на тисячах помаранчевих майданів по всій країні, свідчать: в Україні народилася сучасна політична нація. Ми, громадяни України, стали спільнотою, яка знає свої права і вміє мирно і цивілізовано їх відстояти. Наші права стануть нормою у нашому житті.

Пам’ятаймо про права людини, захищаймо їх, утверджуймо їх у житті України!

Ми – разом, і ми – переможемо!


Віктор Ющенко

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102684019.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua