Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 12-12-2004
otar ®: Державна служба охорони має охороняти виборчі дільниці
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102807978.html

Державна служба охорони - потрібно використати!

В останній "Закритій зоні" (минулого тижня) є премилі кадри, коли хлопці з охоронного спецпідрозділу "Тигр" гамселять бандитів, які напали на штаб Ющенка.

Подивився я на це і подумав: а чому б штабу Ющенка не використовувати Державну службу охорони та різні охоронні спецпідрозділи для убезпечення виборчих дільниць від бандитських погромів?

Законом це не заборонено - якщо охоронці будуть перебувати надворі або у вестибюлі, а не на дільниці, вони можуть охороняти хоч музей, хоч туалет, а хоч і дільницю. Звісно, на кожну дільницю по два державних охоронця не поставиш, але можна обмежитись дільницями з найбільшою кількістю виборців, а також тими, поблизу яких перед виборами почали гуртуватись бандити (як от у Кіровограді).

Особливо дієво це було би на Сумщині, Луганщині і, звісно ж, на Закарпатті, де правоохоронці останнім часом справді намагаються чинити опір легалізованому есдеківською владою бандитизму.

ДСО не буде індиферентна до хуліганства на дільницях, як міліція. Якщо вже луганські держохоронці б'ють донецьких бандитів без жодного компромісу, то, наприклад, кіровоградські робитимуть це ще краще.

Важливо дізнатись, чи взагалі є така можливість - укласти з ДСО угоду на 1-2 доби? І робити це бажано без особливого розголосу, щоб з охоронцями не встигли "попрацювати".

Крім того, можна звернутись до співчуваючих бізнесменів та фірм із проханням виділити для охорони дільниць їхніх сек'юрітіз Думаю, в багатьох східноукраїнських містах це цілком можливо.

Присутність професійних охоронців біля дільниць дозволить також розумніше розподілити людей із "народних дружин", які прийдуть охороняти дільниці ввечері. Всі знають, що як у 1-му, так і в 2-му турі вони розподілялись дуже нерівномірно - під однією дільницею стояв натовп, а під іншою - нікого.

Якщо штаб не спроможеться організувати таку охорону, цим можуть зайнятись громадські організації. Це, до речі, не так уже й дорого, коли йдеться про захист нашої перемоги.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102807978.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua