Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-12-2004
Любов ®: Чому спостерігачі мають виїздити раніше
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102890265.html

Я збираюсь їхати спостерігачем у Миколаїв. Ще всі питання не погодженні, але щодо проживання вже маю згоду друзів. Хочу там бути не з суботи (25 грудня), а хоча б з 23.
Ось чому. З досвіду роботи на ДВК в Києві пам"ятаю яке враження справило не деяків членів ДВК, а особливо на міліцію, що охороняла бюлетені, поява міжнародних спостерігачів на дільниці за кілька днів до голосування.
* Сам факт контролю - це вже "плюс".
* Під час ознайомлення з документацією дільниці, протоколи слід переглянути обов"язково, можна давати поради з посиланням на Закон, не зайве ще раз нагадати про відповідальність.
* Переглянути списки та заяви щодо голосування на дому, скласти акт станом на день та час перевірки.
* Ознайомитись із списком виборців, що одержали відкріпні посвідчення.
Знову скласти акт.
Оскільки спостерігач повинен бути зареєстрований в ТВК, він має право бути на всіх ДВК цієї території.
Після попереднього ознайомлення з дільницями та членами комісій можна скласти певні враження про можливі дії тих чи інщих комісій.
Не останнє значення матиме, що спостерігач приїхав на Південь чи Схід України з Києва (столиці!) або інших центральних регіонів.
Думаю, що бажано "виїзних" спостерігачів направляти за наступною схемою
Південь - Схід: місцеві спостерігачі + спостерігачі, що мають рідних в тих регіонах, + спостерігачі з Центральної України
Київська обл. та Центр: місцеві спостерігачі + спостерігачі, що мають рідних в тих регіонах, + спостерігачі з Західної України
Західна Україна: місцевих спостерігачів треба підсилити фахівцями-юристами не менше, ніж проблемні регіони, бо там будуть досить жостко складати акти представники Януковича. У будь-якому разі рівень спостерігачів має бути вищий, ніж на попередніх виборах.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102890265.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua