Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 13-12-2004
Британська преса: Про слід Кремля в отруєнні Ющенка
Переклад Бі-Бі-Сі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102926777.html

Всі без вийнятку британські часописи в понеділок міщують матеріали, присвячені справі щодо отруєння провідника української опозиції Віктора Ющенка.

Дейлі Телеґраф у розділі "Світові новини" друкує розлогий матеріал з двома фото - Віктора Ющенка у квітні цього року і на пресовій конференції у Відні в неділю.

Стаття кореспондента Дейлі Телеґраф Джуліюса Стросса зветься "Розпочинається полювання на тих, що отруїли Ющенка".

У підзаголовку додається - "Підозри падають на Кремль тоді як у крові українського політика знайдено вміст діоксину, що у 1000 разів перевищує норму."

У матеріалі, зокрема, зазначається: "Результати поновленого розслідування отруєння Віктора Ющенка, цілком можливо, стануть політично вибухонебезпечними, у той час як висловлюються припущення, що він став жервтою отруєння у стилі часів Холодної війни, яке здійснили співробітники українських спецслужб.
Призначення нового ґенерального прокурора України, який і оголосив про відновлення слідства, а також наявність кількох перебіжчиків з табору українського керівництва до табору пана Ющенка посилюють ймовірність того, що правду щодо спроби вбивства лідера опозиції таки буде зрештою оприлюднено".

Дейлі Телеґраф додає, що саме підтвердження спроби отруєння пана Ющенка, яке оприлюднили лікарі віденської клініки Рудольфінергауз, може збільшити шанси пана Ющенка на перемогу на переголосування другого туру президентських виборів, що пройде 26 грудня.

На думку часопису, саме оприлюднення інформації, що панові Ющенку було домішано до їжі діоксин, надзвичайно рідкісну отруту, збільшує підозри, що режим президента Кучми, який мав би найбільший зиск у разі усунення пана Ющенка, мав безпосередній зв'язок зі спробою отруєння провідника опозиції.

Часопис завершує: "Деякі політики в Україні вже висловлювали підозри, що до справи про замах на Віктора Ющенка можуть бути причетними російські спецслужби. Кремль, у свою чергу, надзвичайно наполегливо підтримував на українських президентських виборах про-владного кандидата і опонента Віктора Ющенка - пана Януковича. Президент Росії Путін двічі відвідував Україну перед проведенням президентських виборів саме для підтримки суперника пана Ющенка".

Сьогоднішній Індепендент друкує на ту ж таки тему матеріал свого спеціального кореспондента у Києві Аскольда Крушельницького, що зветься "Історія влади та отрути зараз відобразилась на обличчі українського героя".

У статті йдеться: "Нині важко повірити у те, що отрута може бути складником сучасної політики у країні, яка бажає стати членом Європейського Союзу. У той таки час сіре і понівечене обличчя провідника української опозиції Віктора Ющенка надає жорстокого доказу тому якими методами оперують деякі політики у 21 сторіччі".

У матеріалі Інедпендент також додається, що дехто звинувачує Москву у спробі отруєння Віктора Ющенка саме з причин того, що Кремль реально побоюється, що пан Ющенко виведе Україну зі сфери впливу Росії.

Часопис веде далі: "Саме підтвердження спроби отруєння пана Ющенка, що його було зроблено лікарями віденської клініки, яка надавала панові Ющенку допомогу, без сумнівів знов відновить розмови про причетність Кремля до спроби усунення українського опозиційного політика зі сцени президентських виборів.
Це підтвердження також у свою чергу зможе надати достовірності чуткам щодо надсилу російських підрозділів особливого призначення до Києва і потім їхнього поспішного виведення у час масових виступів протесту після проведення другого туру президентських виборів в Україні".

Далі Індепендент наводить слова депутата Верховної Ради Юрія Павленка, який висловлює підозри багатьох своїх колег щодо безпосередньої участі російських спецслужб у спробі усунути Віктора Ющенка шляхом отруєння.

Також часопис посилається на представників української служби розвідки, які стверджують, що не мають у своєму арсеналі химічних а чи ж біологічних лабораторій, а подібні препарати як і у часи Радянського Союзу надходять з Москви.

Далі Індепендент вилаштовує певний логічний ряд українських історичних лідерів, усунутих за наказом Москви.

Радянські аґенти несуть відповідальність за вбивство у Парижі провідника першої незалежної української держави Симона Петлюри 1924 року, а також чи не найвідомішого українського націоналістичного лідера повоєнного періоду Степана Бандери, якого було вбито у Мюнхені 1959 року саме за допомогою зброї з отрутою.

У своїй редакційній статті Індепендент, яка також торкається України, зокрема піднімає питання важливості поваги до демократичного вибору українського народу.

На думку Індепендент, це важливо не лише для самих українців а й для цілого Заходу. На думку Індепендент, Європейський Союз має завдання зробити все, що під силу, з тим, аби стабілізувати держави на схід від своїх кордонів. Бо ж у випадку Украни та Туреччини, як пише британський часопис, перспективи членства у Європейському Союзі лише пришвидчать хід реформ та позитивних змін.

Файненшл Таймс, друкуючи кілька матеріалів на українську тематику, зокрема пише: "Уникнути політики в Україні цими днями не можна ніде. Навіть на боксерському ринґу. Після завершення боксерського двобою за чемпіонське званння у найважчій категорії, що відбувся у Лас Веґасі, найпершим запитанням до чемпіона світу українця Віталія Кличка було не про самий двобій, а про політичну реформу в Україні.
Кличко очікував цього запитання, так само як очікував і ударів з правої від свого британського суперника Данні Вільямса. Віталій Кличко одразу ж заявив, що підтримує боротьбу людей за демократію і проти маніпуляцій.

Файненшнл Таймс не міг не помітити, що Віталій Кличко бився на ринґу з помаранчевою стрічкою, прив'язаною до його боксерських трусів, аби виявити солідарність зі своїми земляками, що протестували у Києві протягом більш як двох тижнів. А у Лас Веґасі на боксерському ринґу було піднято помаранчевий прапор кампанії Віктора Ющенка, і підняв його переможець - Віталій Кличко.

Скорочений переклад Української служби Бі-Бі-Сі

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1102926777.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua