Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-12-2004
Тарас Дяків: “Пухнастий Піскун із помаранчевим бантиком”
Львівська Газета

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103016798.html

ЧОГО не зробить чиновник, аби сподобатися новій владі. Навіть якщо вона ще не прийшла.

От і поновлений рішенням суду на посаді Генерального прокурора Святослав Піскун починає говорити ніби під час мітингу на Майдані.

Пан Піскун, зокрема, стверджує, що він дуже змінився й обіцяє “працювати на Україну”. Про це він сказав в інтерв’ю газеті “Свобода”.

За словами Святослава Піскуна, звернутися до суду його “надихнула помаранчева революція”, тоді як доти він цього не робив через погрози на його адресу.

– Якби не вона, нікуди не пішов би. Але це був такий сильний енергетичний поштовх. Я побачив, як піднялися з колін мільйони людей, і подумав: а чим я гірший? І вирішив теж піднятися з колін, на яких стояв рік тому, – розповів він.

Піскун оцінив “політичну погоду” для себе як не надто сприятливу, щоб довго утриматися на посаді.

– Бо кожна політична сила прагне мати свого прокурора. А я, як був нічиїм, так ним і залишився, – пояснив генеральний прокурор. – Тож якщо нового президента і парламент влаштовуватиме “нічийний” прокурор, який, незважаючи на помилки, все одно намагається діяти відповідно до закону, я готовий працювати надалі.

За словами Піскуна, змінилося і його ставлення до Юлії Тимошенко.

– Я ж і завдяки Тимошенко встав із колін, – пояснив він. – Свою позицію щодо її справи теж маю намір переглянути, зважаючи на рішення американського суду в справі Лазаренка... Нині ж у мене не має жодних запитань до Юлії Володимирівни, – сказав Піскун.

Зазначимо, що за його попередньої каденції на посаді генерального прокурора на Тимошенко завели
250-томну кримінальну справу.

Втім, чи працюватиме Піскун на своїй посаді взагалі, залишається під питанням. Учора Печерський суд за позовом відомих українських адвокатів Віктора Агеєва й Андрія Федура призупинив виконання указу Кучми про відновлення Піскуна на посаді.

Як заявили адвокати, “зараз Піскун роздає інтерв’ю, намагаючись створити собі імідж білого та пухнастого створіння з помаранчевим бантиком”.

“Ми добре знаємо діяльність Піскуна у таких справах, як справа Ґонґадзе, справа Фельдмана та банку “Слов’янський”, і цілковито впевнені, що не можна вірити жодним заявам Піскуна”, – стверджують вони.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103016798.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua