Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 14-12-2004
Артем Зелений: Секс і нація
http://www.livejournal.com/users/rizne/62762.html

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103039888.html

Є два типи знань – інтелектуальне знання (те, що ти отримуєш від учителя чи з книг) та знання отримані в результаті досвіду. Не зважаючи на свою схожість за формою, ці види знаннь різні за змістом. Наприклад, я знаю, що вогонь пече, бо про це мене попереджували батьки. Але я знаю, що вогонь пече, бо він обпік мені руку. Та візьмемо більш доречний приклад. Секс. Років з 14 майбутні чоловіки тільки те і роблять, що говорять/мріють/уявляють/знають секс. Та доки вони його не переживуть, їхні знання про секс будуть несправжніми. Ні, вони зможуть, звичайно, розказувати навіть про те, де у жінок знаходиться таємнича точка G, але дрочити все одно будуть лівою чи правою рукою.

Під час Помаранчевої революції я і декілька моїх друзів працювали на Майдані Незалежності телефоном-автоматом. Ми причепили на себе таблички: «Подзвони своїм рідним і скажи що в тебе все добре» і пішли в палаткове містечко. За 2,5 години сіли мобільні телефони і замерзли ноги. За цей час принаймі з мого телефону подзвонило більше 20-ти людей. Вони говорили щі своїми батьками, дружинами, дівчатами, друзями в Харкові, Львові, Донецьку, Дніпропетровську, Луцьку, Житомирі, Ірпені. Казали, тут все нормально, у них всього вдосталь: їжі, одягу, навколо дуже багато людського тепла. Тут навіть по мобільному телефону можна подзвонити безплатно.

Кожен українець багато чув про любов до країни калинової, солов’їної і степи і кручі. Мені десятки, та навіть сотні раз цитували Шевченка, Франка, про козатчину, гайдамаків, про ще не вмерлу в Україні ні славу, ні волю. Про це знали всі: ти, я і мій сусід. Але це було знання не підкріплене жодним досвідом. Концерти на честь чергового Дня Незалежності перетворювали це знання в національний онанізм. Нація дрочила, але не займалась коханням.

Протягом трьох днів я намагався полемізувати з нашими північними сусідами. Вони вважають, що в моїй країні відбувається розкол, що на Майдані - купка людей, яким платять гроші, що ми вибираємо між Росією та Америкою, що наша свобода – це можливість без візи їздити в Прагу. Мої віртуальні співрозмовники не чують, що нам не потрібна ні Росія (це вона нас хоче), ні Америка.

Свобода – це як секс. Чи секс – це один із різновидів свободи. Обидві фрази красиві, безглузді та багатозначні. Та справа в іншому – українці нарешті змогли пережити себе – отримати знання про себе на основі досвіду. Нація перестала дрочити і почала займатися сексом. Північні сусіди підглядають за цим у ТБ-шпаринки.

«Алло, тату. Тут дуже прикольно. Послухай!»

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103039888.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua