Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 15-12-2004
catko®: я можу дещо прокоментувати події Помаранчових днів, вибачайте якщо що не так
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103067776.html

>Я розумію, навіщо Пінчук туди вийшов. Очевидно, однією з причин було бажання особисто оцінити ступінь готовності Майдану до тривалої облоги.фігня. пінчук прийшов засвітитися по тв що він там був і на помаранчевих не наїжджав. для бізнесу потім пригодиться. пінчуку все пофіг крім бізнесу, і коли він зрозумів хто стане наступним президентом він пішов заробляти очки для того щоб потім спокійно варити гроші далі.

>Мене часто запитували, скільки вистоїть Майдан? А я постійно питав себе: як ми його звідти заберемо? Люди приїхали, і цілком серйозно мали намір стояти до переможного кінця.правда. вони й тепер не знають як його забрати, хоча з омельченком все домовлено.

>Це був не Майдан 2000 року. Тоді була генеральна репетиція, і я думаю, що без неї не відбувся б Майдан нинішній.фігня. майдан-2000 призвів до того що люди замість просто боятися почали панічно боятися виявляти публічно спротив. згадайте як в 2002 під час повстань україно багатотисячна маніфестація перлась тротуаром і кожен боявся ступити хоч крок на проїжджу частину навмисне НЕперекритої від автомобілів площі європейської. аж поки якісь депутати вр нагло не показали приклад...

>Тарас Стецьків: — Ми скоротимо Майдан. Він тепер простягатиметься від власне Майдану Незалежності (від сцени) до вулиці Прорізної. Тож буде відновлено нормальне сполучення від Бессарабки до Прорізної.домовленість про повне перенесення майдану з проїжджої частини була досягнута десь на другий день після блискучої поразки (чи нищівної перемоги - як кому краще) 8-го. тільки виконати її ніхто не знає як.

>в Українському домі ми триматимемо приблизно вісім-десять тисяч людей .фігня. людей (крім тисячі обраних, які складають ядро днд) вже давно звідти викинули просто на вулицю (з жовтневого принаймні переселили в готелі і по квартирах).

>цілком можливо, що ми відпустимо людей напередодні, в суботу, проголосувати, а в понеділок вони повернуться.тільки уявіть як стецьків ходить по майдану і говорить "я вас відпускаю" "вуйкам" з вищою освітою, яких в принципі ніхто і не "викликав" сюди.

>Володимир Філенко: — Залишимо тільки охорону. Маємо організовану групу охорони сцени. А решта поїдуть до себе в регіони, проголосують і повернуться святкувати перемогу. І саме на сцені.ага. охорона сцени напевне це ті що "помаранчеві наркомани" - дивись тут статті. а хто тоді порожні намети на хрещатику охоронятиме? бо стецьків їх збирається до нового року там тримати.

>У разі нової загрози виборам ми впевнені, що Майдан у будь-який момент миттєво знову розростеться, наповниться киянами, і за потреби підтягнуться люди з регіонів.другий раз такий фокус не пройде. в разі чогось такого 26 люди просто на другий день винесуть прямо там в себе в регіонах всю стару владу з кабінетів до найближчого смітника і пошлють подалі політиків з вр разом з їх переговорами і компромісами. і ніхто в світі нам нічого поганого не скаже.

>Друга його функція — стати інформаційно-пропагандистським центром для всієї України, звідки ми робитимемо ключові повідомлення, куди ввечері або у вихідні зможуть приходити кияни, перед якими виступатимуть політики, а коли треба, й сам наш кандидат для оголошення тих або інших важливих моментів, що виникають під час виборів.фігня. сам регулярно бігав з майдану в офіс щоб в інтернеті почитати що там політики наговорили. що говорять на сцені не було чутно навіть навпроти головпоштамту - озвучення не було ніякого далі морди сцени. не зважаючи на те, що весь хрещатик у динаміках - питання було омельченка попросити дати втикнутись. це потім вже радіо ера догадалось сесію вр транслювати, потім київрадіо ініціативу перехопило. ми навіть спец.бюлетень 4 рази на день друкували щоб люди в наметах знали що в світі і на іншому кінці містечка робиться.

> Третя функція, яку ми покладаємо на Майдан, це блокування Банкової.а при чому тут містечко на хрещатику?

>І якщо говорити про тактику поведінки, то тоді можна було легко явочним порядком владу відібрати.ха-ха тридцять раз.

>— А кров при цьому була б?


>В.Ф., Т.С. — Ми цього не виключаємо.отак, запросто. подумаєш.

>Ю.Л. —Я абсолютно впевнений, що кров була б. Бо біля адміністрації Президента знаходився не лише український спецназ, а й бійці з підмосковного Теплого Стану. У нас є відеозапис їх присутності.


>Т.С. — Вони були готові стріляти.фігня. вони готові були евакуювати документи у разі чого. для чого кільком десяткам москалів перетворюватись в камікадзе? а український спецназ готовий до речі був розвернутись і в разі чого тих же москалів передавити. хоча б за те що в українців всю зброю відібрали (спецназ мав тільки кийки і балончики) а позаду них москалів з автоматами поставили. це що кучмістам - штрафбат, чи що?

>Ю.Л. — Щоночі мені Юля не давала спати. Вона весь час виявляла ініціативу, а я бігав Києвом і розганяв спочатку її людей, а потім ОМОН, що йшов на відбивання їхніх можливих атак.ойойой. а може це просто відсутність чіткого плану дій та озвученого вголос керівництва структур? бо мені так і не вдалось навіть до кінця революції визначити хто чим керує. взагалі. особливо кипятком попісявся я коли прочитав на одних дверях третього поверху профспілок (це той поверх що з металошукачами і там ніби мозок мав бути) що за "службу безпеки" відповідає вінський. а ще раз попісявся коли випадково на 10-й день спротиву дізнався що за наметове містечко на майдані відповідальний бувший мер львова куйбіда. і мій друг, який щодня в сусідньому з куйбідою кабінеті тусувався - людей розселяв - теж не знав... ах - і ви цього не знали? чого ж він в уніані пресухи двав?

>Але тут абсолютно випадково, коли люди прийшли на Банкову, раптом з’явилися квіти. Звідки вони взялися? Адже такої команди не було.пане стецьків. питання роздавання квітів спецназівцям було обговорено, узгоджено і підготовано ще до першого туру виборів. і одним з елементів самопідготовки отих "випадкових дівчат" (яким замість литвина треба дати героя україни) було роздавання квітів черговим у райвідділках десь за тиждень до виборів. команди не було... та ви просто просрали квіти, які мали забезпечити.

>Ю.Л. — Сталося так, що саме народ керував поведінкою лідерів. І навіть змінював їхні плани.сталося... так весь час і було, а в лідерів планів ніяких не було. хіба що стосовно самих себе.

>Т.С. — Але повернімося до штурму Банкової. Мене в штабі призначили саме відповідальним за неї. Казали: «Захопиш Банкову, будеш там комендантом». Звісно, я був зацікавлений туди зайти (сміється. — «ДТ»)особливо сміюсь я, коли уявляю титанічні старання піарників я. опублікувати "витік планів з штабу ю." про злісні блокування автострад за підписом качура. панове від я. - читайте дт!

>І вирішили діяти інакше. У нас було підготовлено три-чотири тисячі людей, які були готові йти на такий ризик і усвідомлювали чудово, що їх може очікувати. Вони мали впритул наблизитися до


>ОМОНу, причому, бажано, щоб на плечах у хлопців сиділи дівчата. А позаду мали підійти люди з драбинами і спеціальними дерев’яними настилами. І в момент, коли передні хлопці розступилися б, необхідно було поставити драбини, зверху настили, і перестрибувати через ОМОН. А дівчата мали хапати спецназівців і міцно їх обіймати.а ось за це стецьківу особлива подяка. якби він тут не проявив такий політ фантазії в інтерпретації маячні одного з "технологів" жовтої пори то я б ще подумав що він розумна людина і колись з дуру послухався би "наказів польового командира". але тепер я прозрів!

>Я тоді попереджав своїх хлопців: «Якщо ви побачите, що вони готові стріляти, ви не повинні йти вперед». Але вони були готові до всього, дай тільки команду. Але, звісно, ніхто з нас таку відповідальність особисто на себе взяти не міг. Ми доповіли Ющенку, і він, як ви розумієте, категорично заборонив це робити.ага. студенти, які в житті зброї не бачили наживо - тільки в кіно, мали, стоячи кількатисячним натовпом тонко вловити момент, коли слодат ще не готовий стріляти, а коли - раз і вже готовий. це коли він запобіжником клацне? чи коли зброю наперед пересуне? і про що і коли ви доповіли ющенку? про те що солдати готові стріляти? чи про те що вам комендантство пообіцяли на банковій?

>Т.С. — Ми тоді вперше показали владі, що можемо дістати їх і фізично. >І це було переломним моментом. Після цього захоплення Кабміну й адміністрації вже і не потрібне було, оскільки влада зрозуміла: ми так само можемо дістати і Кучму. Що ми потім і зробили, прийшовши в Кончу-Заспу.ого. так це стецьків прийшов на дачу кучми а не група найнарваніших пористів, яких шляк трафив від того, що треба щось робити але ніхто не знає що. тільки ющенка тарас забув про це попередити і чуть переговори йому не зірвав, аж той з переляку пункт про політреформу дав у документ втикнути.

>Особисто я до такого революційного сценарію готовий. І якщо ви теж готові, то ходімо. А якщо ви, шановні, не готові до цього, то йдіть і голосуйте за політреформу». Як ви думаєте, що вони вибрали? Звісно, політреформу.чекайте. значить ну нагинала більшість щоб підписати політреформу? чи навпаки - більшість нагнула ю. щоб піти на компроміс. щось я зовсім заплутався...

>В.Ф. — Ющенко, справді, тоді категорично уперся проти реформи. І я без деталей, але смію твердити, що саме Майдан і ми, як польові командири, котрі значною мірою його уособлюють, прийшли у Верховну Раду, зламали дискусію у фракції, і фракція, зрештою, переконала Ющенка, що потрібно голосувати за політреформу. Ми і ще Микола Томенко фактично перемогли Плюща.а тут я взагалі з пантелику збитий. так влада гвалтувала ю. на політреформу чи власні депутати? що - самі соратники перелякались що ю. буде мати забагато повноважень після того як влада здалась? чи влада замість перти на ю. знайшла слабинку у його оточенні? мда...

>Т.С. — Ющенко особисто нам телефонував. Юля підносила слухавку: «З вами хоче поговорити Віктор Андрійович». І той казав: «Тарасе, прошу, жодного голосу за політреформу!» А Пинзенику він взагалі спересердя заявив: «Скільки ви грошей взяли у Януковича за голосування політреформи?»а тут взагалі без слів. тепер я розумію що ю. і ще 30 депутатів з ну дійсно не голосували за реформу (а не система рада заглючила). а ще розумію що ю. кинули власні депутати, і саме через це він мусив піти на компроміс, а не через владу, яка і так програла.

>Ю.Л. — Майдан «нагнув» фракцію, а фракція — Ющенка.на ЩО майдан нагнув фракцію? на політреформу? агов майданівці - чуєте- виявляється ваше розчарування від політреформи вожді сказали переписати на віват - бо це ви хотіли цього а ю. сопротивлявся!

>Т.С. — Після того, як ми провели мітинг під Центрвиборчкомом 23 жовтня, ми зробили перший вірний прогноз: вибори не обмежаться одним туром, їх буде два. І тому основні свої сили ми притримували для другого туру. Хоча багато хто нас переконував: ЦВК потрібно атакувати вже в першому турі. Це була б велика помилка. Того самого дня шановний Давид Важаєвич (Давид Жванія, народний депутат із фракції «Наша Україна», відповідальний за матеріальне забезпечення кампанії Ющенка. — «ДТ») розпочав закупівлю наметів, польових кухонь і так далі. Щоправда, готувався він до виступів вже в першому турі. І був дуже злий на нас за зрив його планів…кгм. цей брєд і коментувати взападло...

>Але ми явочним порядком почали створювати страйкові комітети у вузах. Ми зрозуміли, що будуть фальсифікації, і потрібно готуватися до революції.а чим тоді цікаво займалась чорна пора три місяці до виборів по вузах всієї україни?

>Ми не знали, що робити.отут 10 балів! 100 балів! чиста правда!

>Т.С. — Закупили наметів ми на 10 тисяч чоловік, хоча розраховували на п’ять тисяч.мийте гроші, мийте. на 10 тис треба 2.5 тис наметів. що мало б скласти півтора км по хрещатику в чотири ряди або 12 тон в спакованому вигляді. фури з наметами я на майдані не бачив. і однакових наметів бачив ну штук 100 не більше. по контуру порівського містечка ну і трохи по містечку розкидані.

>Спочатку в них стукали двоє барабанщиків, а потім до них вишикувалася черга.бочки... бочки і дрова десь на третій чи четвертий день понавозила на майдан одна київська фірма, коли виявилось що ті сотні буржуйок, які ви закупили і обіцяли поставити в кожну палатку - фікція. я сам був свідком як на одній фірмі працівники позливали з бочок масло в цистерну, розпиляли пополам болгаркою, сполоснули в мийці - і на майдан. частину з цих бочок люди втіхаря потім попереносили під кабмін барабанити. від янучар спочатку була одна чи дві бочки, в яких був запас соляри (чи для автобусів, чи для генераторів) і для обігріву вони не годились - от і придумали в них барабанити.

>— А чому все відбувалося саме на Майдані? Він із самісінького початку був обраний головним місцем дій?


>В.Ф. — Першим, хто задумався над тим, де буде збиратися народ, був Тарас Стецьків. Він сказав: «У кожної революції мусить бути свій Смольний».


>Т.С. — Ну так, я ж історик. Спочатку на центральне місце акції претендувала Контрактова площа. Не підійшла. Потім — Києво-Могилянська академія. Не підійшла. Потім — ЦВК. Забракували. І тоді хтось сказав: «Беремо Майдан!».брєд. якщо еволюція креативності пори і історизм стецьківа - тотожність, то... як легко тепер комусь говорити що він придумав ті чудові речі, які раніше робив хтось інший. чи на контрактовій площі пора не стояла? чи пора не оголошувала 16 що прийде 31 під цвк в кількості 500 тис чим викликала туди бронетехніку і заставила потратитись на водомети? а києво-могилянка - це ви про прес-центр чи про її двір?

>Ю.Л. — Члени «Пори» — досить освічені й інтелектуальні хлопці. Вони розуміли, що ця революція повинна йти або радикальним шляхом, або шляхом домовленостей. І політична реформа є прийнятною ціною для цього. Активісти «Пори» підтримали необхідність прийняття змін до Конституції. Це руйнує міф про американський спецназ імені «Пори». Вони є політиками.хлопці з пори! а виявляється каськів з самого початку був за політреформу а вас дурив. а я то думаю чого він постійно мурмоче що ю. для нього не найкращий варіант і в іншій ситуації він би підтримав мороза. от так...

>Тоді ми попросили Давида Жванію привезти нам грузинів, щоб вони пояснили, як працювати з людьми. Приїхали два члени грузинського парламенту, котрі розповіли, як вони створювали табори і що таке план мирної громадянської мобілізації.!!!!??????? це вже ващє.....

>Після цього, вже в лютому, ми почали думати над тим, як би влітку організувати такі табори. Але коли ми побачили, що штаби «Нашої України» просто не готові до цього, я зустрівся з Владом Каськівим (нинішній глава «Пори». — «ДТ»), і він мені запропонував ідею «Пори». Я тоді запитав у нього, для чого створювати таку організацію, котра за своїм типом дещо нагадує «Кмару», «Відсіч». Він відповів: «Для того, щоб захистити результати виборів». І тоді я погодився курирувати цей проект.глава каськів запропонував ідею. стецьків милостиво погодився. брррр...
каськів вкрав ідею в чорної пори і зробив жовту (типу під кольори ю.) оббігав купу депутатів. паралельно запатентував товарний знак і вибив бабло з американців (тпу інформаційно-просвітницька). бабло просрали. тут чорна зі своїм кучмізмом і я. з шапочкою на всю україну прозвучала. каськів підсуєтився і типу пори обєднались, спільний лого виробили, але поділили жовті-позитивні, чорні-негативні. а на другий день каськів з стецьківим сиділи в безсмертного і фінансування ділили.
бо заявили що мають структуру по всій україні, під кожне твк людей підженуть і навіть ппг (паралельний підрахунок голосів) забезпечать.
безсмертний повівся, але ппг з пори не вийшло (людей не вистарчило) і робили його силами спостерігачів. а пора в наметах сиділа, я їх на дільницях чомусь не бачив. ага - ще пора службу громовідводу для нашоукраїнців зіграла - поки пористів по всій україні в ментярні садили і вибухівку підкидали - то ну-штабісти роботу і карєру робили.


>Але основа «Пори» була створена самими її учасниками. Щось вони запозичили у сербського «Опору», щось у грузинської «Кмари», і було б нерозумно такий досвід не абсолютно використати. Але коли ми робили перший табір, і я подивився на тих 320 чоловік, які туди прибули, мені було просто радісно.на фотках чи на відео дивились пане степане?

>У серпні вони дістали наказ набрати армію волонтерів. І ми збиралися набрати 35 тисяч таких волонтерів, які в час Х повинні були висадитися в Києві і започаткувати українську революцію. 35 тисяч ми не набрали, але 15 тисяч у нас було.ого. цікава комбінація з несумісних слів "наказ" "волонтери" "революція". і людей було від сили тисячі 3-4. прошу не путати волонтерів із співчуваючими і готовими підтримати.

>— А чого її членів навчали в згаданих вами таборах?це в яких таких таборах пори? прямо моджахеди якісь... семінари були.

>Ю.Л. — Справді, до Києва з’їхалася величезна кількість людей, котрі жадали дій і не знали, до кого звертатися. Скажу відверто, керівники по напрямах не справлялися зі своїми обов’язками.отож. а хто в нас керівники по напряму "організація масових акцій"? не будемо показувати пальцем...

>На четвертий день почали з’являтися самозвані отамани, котрі збирали свої сотні, самоорганізовувалися і зверталися до мене по розпорядження. А якщо не знаходили мене, заявляли, що вони від Луценка і блокували все, що бачили на дорозі.брехня. люди самоорганізовувалися - факт. але отаманів над сотнями пробували ви створити штучно - сам памятаю один з "наказів" зі штабу: розбиватись на десятки і сотні і організовуватись. забули тільки сказати для якої мети. і люди на це зовсім не повелись. і не блокував ніхто все підряд. просто кожен робив свою справу і підтримував порядок в міру сил. а сил дуже багато йшло на те, щоб послати всіляких "керівників" типу "тепер я тут старший пєтух".

>Тобто люди виявилися настільки свідомими і самоорганізованими! І в тому, що за весь час не сталося жодного серйозного конфлікту, інциденту, правопорушення, — заслуга простих людей, які виявилися на голову вищими від лідерів, які планували і роздумували за народ, вважаючи, ніби очолюють його. Насправді люди були суперорганізованими, значно чіткіше, аніж вожді, уявляли, що їм робити, в який момент і куди йти.отут чиста правда. і вожді ще не скоро дізнаються, наскільки якісно ці самоорганізовані люди думали і працювали.
наприклад:
у вождів чи "польових командирів" був план на випадок спроби силового розгону майдану? якщо був - то як ви його людям повідомили? ми ж там переживали що нас танками розкатають особливо ті хто в сторону бесарабки(на відміну від вас - яких крім сцени ніде й не було видно, аж поки в профспілки не перебрались). а у нас був.
у вождів була служба по перевірці і нейтралізації чуток типу "30 автобусів з беркутом на михайлівській"? а у нас була.
у вождів був план попередження зіткнень з янучарами? а у нас був.
а коли вожді почали розселяти приїжджих по квартирах? коли в наметах стало холодно і мокро? а ми з обіду понеділка.
коли вожді зрозуміли, що кияни речі-хавчик-гроші на майдан несуть і як це все розподіляти? коли стало пора залишки з майдану розвозити? а в нас спец-намети стояли вже у вівторок зранку.
а хто перший медпункт в містечку поставив? вожді чи польові командири?
таких прикладів багато. якби я про майдан тільки з цього інтервю і фоток знав - я б подумав - ого яка в ну-штабі організація і порядок. але всі ті пункти що я назвав - ми організовували самі і своїми силами. (ми це не пора і не будь-хто - просто люди з майдану) а ну-штабісти переважно нас спочатку посилали коли ми пробували свій досвід розповсюдити, а через пару днів, коли бачили неминучість наших рішень - раптом зявлявся якийсь старшой чи комендант і все гріб під себе. ну і нехай - лиш би людям була користь...
а жовта пора контроль над містечком на третій день втратила, кордонами охорони і перепусток обгородилась і всім права качала. ми ще їм потім три дні по ночах сміття вивозили і свою палатку з медикаментами поставили. а вони нас до цієї палатки потім не пустили "бо в тебе того круглого значка з годинником нема". та ладно, я собі помаранчевий бейджик варти дістав

>Я поцікавився у Каськіва, коли і скільки людей він зможе привести на вулиці Києва. Він каже: «Ну, на вівторок тисяч п’ятнадцять будуть».всього? а де ділось обіцяних на 31 під цвк 500 тис? чи це мулька від вас з каськівим була щоб ворога заплутати і військової таємниці не здати? також відчуйте різницю між "15 тис волонтерів" і "вивести 15 тис на вулицю".

>В.Ф. — Самі ми розраховували на те, що збереться максимум 300 тисяч чоловік. Керувати великою кількістю людей при нашій системі управління неможливо. До того ж у перші дні нам повністю заблокували мобільний зв’язок і вирубили рації. І нам доводилося бігати одне до одного…ага. самі ж людей і злякалися. мало що - завтра і проти вас попруть за якісь дурні "накази". і що таке "ваша система управління"? волонтери пори? мужик з мегафоном? сцена посеред майдану? 20 наметів на площадці біля стелли, закритій для доступу навіть у час-пік, коли кожен клапоть людьми занятий(правда, може глобус проплатив щоб вікна не побили )
? чесно кажу - я не бачив щоб хтось кимось навіть пробував управляти. хоча ми наполегливо тиждень шукали хоч якийсь "центр управління". потім плюнули.
ага - ще в морду чуть не дали одним нахабам, які десь на четвертий день вперлись навпроти прорізної армійськими наметами в містечко, обгородились, виставили непробивну охорону, написали на пінопласті комендатура - і посилали абсолютно всіх нах... ми потім плюнули на них - дурак він і на майдані дурак. на всякий випадок в центральному штабі перепитали - нічого про них не знають. в депутатів перепитали - не знають. ну і варіться у власному соці на демократичному майдані. потім числа 4 виявилось що то вони з перестраху наїжачились, щоб "провокатори" не залізли і до їх "всекерівництва" містечком не примазались. тепер он інтервю по телебаченю і в газетах дають - як ми круто з перших днів майдан організували. теж мені - підпільний обком діє...

>Уявіть собі, ми навіть не встигли випустити листівки із закликом до киян пускати до себе приїжджих людей на постій. Але це було сказано з трибуни, і цього вистачило, щоб у перший же день дві з половиною тисячі столичних жителів дали свої адреси, заявивши про готовність узяти до себе додому гостей.і куди вони ті адреси 22 числа дали? вам в руки? на ярославську? в кабмін? і чого тоді один з депутатів 24 числа з центрального штабу подзвонив до нас і, перепитавши чи ми дійсно ВЖЕ розселяємо людей, попросив кілька людей поселити. ви реально почали людей розселяти тільки на другий день після взяття будинку профспілок. до цього цим займались волонтери, трохи районні штаби і кияни, які приходили на майдан і просто забирали людей до себе.

>Ю.Л. — З кожним днем у людей спадало бажання блокувати адміністративні будинки. Їм більше хотілося бачити вождя, слухати музику тощо.бажання блокувати пропало. а от бажання взяти штурмом тільки посилилось. або накостиляти вождям щоб хоч щось покерували або планами поділились. а музика задовбала всіх на четвертий день. і вождя після результатів другого туру переговорів з кучмою майже ніхто вже не слухав. це так, для вашого відома - щоб і з вас трохи ейфорію збити. бо скільки можна слухати лише про унікальну націю...

>Коли це стало відомо на Майдані, усі, хто був там, розбили весь периметр навколо адміністрації Президента на квадрати, розподілили між собою години чергування, поділили гадані гроші на церкву, на газ, на школу й очікували, коли з адміністрації понесуть гроші. Нам уже не потрібно було організовувати народ на блокування, у них з’явився вагомий стимул, і вони діяли самостійно.брехня. як вам не соромно.

>Т.С. — Якби мене запитали, чи знаю я, як відбувалася ротація пікетників, котрі чергували на Банковій, скільки там було людей, я не відповів би. Я здійснював загальне керівництво, а дев’ять десятих усієї роботи виконували ті самі сотники, про котрих уже говорилося.пане тарасе. розказую. НІЯК. не було сотників. одні прийшли, інші пішли. без нарад і складання планів. просто - як кірпіч. ми з колегами прийшли, стали в пікет. якісь змерзлі бідаки на нас глянули - і пішли грітись. бабця з чаєм прийшла - всіх напоїла, підгодувала. ВСЕ.


>Ю.Л. — Ситуація була такою. Ми вийшли на сцену і повідомили народу про те, що Янукович збирається провести мітинг на Європейській площі. Після чого я звернувся до львів’ян: «Ваше завдання — зайти на східці Українського дому (розташованого на Європейській площі. — «ДТ») і стати там. По периметру будівлі ми виставили двадцять автобусів, щоб їх не могли штурмонути, згори ж зі східців захищатися легше. Мова йшла про те, що мітингуючих можуть почати виганяти, аби звільнити місце для сцени запланованого януковичського мітингу. Люди пішли туди, а через годину вже доповіли: «Пане провідник, Український дім — наш, прапори вивішено». Я запитую: «А як же люди, котрі там були?» «А ми, — кажуть, — зайшли, крикнули «Слава Україні! Смерть ворогам!», вони всі й вийшли».брехня. бльзько 300 львівян просто зайшли погрітись. виганяти їх не стали. і тут люди поперли... до речі - кримінальна справа по українському домі заведена і навіть перші допити проведені. ви про це знаєте - "пане провідник"?


>Однак Омельченко прийняв ще й інше рішення, про котре мало хто знає. Всіх своїх заступників він фактично перепідпорядкував керівнику комендатури Майдану Роману Безсмертному. І всі питання — їжі, води, прибирання, біотуалетів — вирішувалися тільки завдяки тому, що комендатура Майдану діяла в тісному співробітництві з Київською міськадміністрацією…за біотуалети не знаю. а от все решта - щось я ні київської мерії ні безсмертного на майдані не бачив і якогось організованого вирішення проблем не відчував. чи може отой допотопний трактор який повільно раз в день мотав круги по тротуарі навколо містечка а люди туди пакети зі сміттям кидали - це воно і є? кгм.
до речі - от де мерія посприяла - так в наявності маси лотків з пивом навколо майдану. ну якраз в тему...

>Ю.Л. — …Останні біотуалети забрали у міської міліції.


Т.С. — Уявіть, що б було без усього цього з півмільйонним Майданом. Там відразу ж виникла б така антисанітарія! Ми без київської влади не впоралися б. Щоранку з центру Києва вивозили по 10—12 самоскидів зі сміттям!

хочете про біотуалети... середньостатистичний біотуалет на майдані (якщо не був замотаний дротом -типу закрито) виглядав так: очко заповнене доверху ... ну цим самим. і потічок кудись на газон. якби не кафешки і глобус, які добровільно пускали всіх бажаючих - о тоді б дійсно майдану капець настав.

>Ю.Л. — На вході в наметове містечко стояли три кордони, і кожна людина, яка проходила через них, старанно обшукувалася. У тому числі й я. Якщо у людини знаходили пляшку спиртного, її виганяли з табору. А якщо виявляли п’яного, із нього знімали всю символіку і виганяли за ЦУМ.не обшуковувався ніхто і не виганяли. ну може для вас показуху і влаштували колись... люди просто свідомість проявили і перший тждень не пили - сухий закон добровільний. ще й адреаліну було в крові неміряно - який алкоголь? а потім пити потихеньку почали - від бездіяльності. прямо в палатках. через те і пішла мулька з боку пори - всі палатки обшуковувати і все лишнє з них вилучати. як пішла так і відійшла...

>В.Ф. — Щоб вирішити проблему пияцтва, нам потрібно було багато гарячої води для приготування чаю та кави.не пияцтва а холоду. не було ж кажу проблеми пияцтва. ну не приходило людям до голови алкоголем грітись.

>я попросив Віктора Андрійовича поглянути мені в очі, він довго не піднімав їх. А коли підняв, я зрозумів: Ющенко в душі не революціонер.вав. я аж просльозився. ви те що самі вище наговорили - прочитали? ну про те як ю. до політреформи схиляли і таке інше.

>А мати вождя, запрограмованого на компроміс, і робити революцію — значить потрапити під роздачу. Не в тому сенсі, що революція пожирає своїх дітей… І тому ми розуміли: нам потрібен компроміс на максимально вигідних для нас умовах.для нас - це для кого? для стецьківа бо після політреформи депутат - це дуже круто? для фракції ну - бо ну більше зараз нагадує циганський табір а не монолітну структуру яка цілеспрямовано йде до влади? я розумію що в ю. не було іншого виходу бо його гвалтували з одного боку ви, з другого влада, з третього люди на майдані. але чому саме політреформа вигідна вам? ви дізнались що ю. вам не забив місце у майбутньому кабміні бо вирішив що ви не професіонал? і чому саме політреформа? не розумію. як так вийшло що медведчук і стецьків захотіли того самого?

>— Зараз ми говоримо про мирне закінчення революції. А могло б статися так, що люди вийшли б з-під вашого контролю і самі пішли на штурм чи на інші силові акції? Ви змогли б це заблокувати і яким чином?


>Ю.Л. — Однозначно змогли б. Для цього у нас було досить засобів і можливостей, а також підготовлені люди, яким було під силу перешкодити такому повороту подій.спробуйте просрати вибори 26 і побачите що і де ви зможете "стримати"
в тому числі і в свою адресу. бо українці після майдану сильно змінились. а от опозиція, по-моєму, так як і влада - ще ні. ви думаєте що ви вожді? насправді ви такі ж винайняті нами працівники, як і в ап. тільки ми ЇМ доручили керувати державним апаратом - для нас. а ВАМ доручили не дати їм зловживати тим апаратом і поміняти ЇХ в разі коли вони перестануть виконувати покладені на них функції. ВОНИ з завданням не справились і ми вийшли проти них на майдан. спитайте себе - проти кого вийдемо на майдан ми, якщо ВИ не справитесь з функцією заміни ЇХ?


-------------------------------------------------
оригінал статті в репрінті Майдан Інформ
http://maidanua.org/static/mai/1102729786.html

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103067776.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua