Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 16-12-2004
Максим Стріха: Події в обласних радах свідчать про паніку влади і слабкість опозиції

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103211714.html

Події в ряді обласних рад засвідчили насамперед паніку нинішнього владного ешелону. Керівники обласних державних адміністрацій чудово розуміючи, що у них немає жодних шансів зберегти посади в разі обрання Віктора Ющенка, готують собі запасні аеродроми. Привабливість цих аеродромів незмірно зросте в разі здійснення конституційної реформи за сценарієм вже проголосованого в першому читанні законопроекту 3207-1. Адже основні владні повноваження на рівні області, згідно з цим законопроектом, перемістяться саме до виконкомів обласних рад. Натомість, адміністрації збережуть за собою відносно невеликі контрольні повноваження.

Водночас події в ряді обласних рад показали й слабкість опозиції, яка не змогла протистояти зцементованим місцевим владним кланам. Це ще раз продемонструвало потенційну небезпеку реформи місцевого самоврядування без одночасної зміни виборчого закону. Адже, якщо прибічникам мажоритарної системи вдасться-таки відстояти мажоритарні вибори на рівні областей, то легко спрогнозувати, що переважна більшість регіонів Сходу і Півдня й надалі виявиться керованими тими самими владними кланами.
Через те новообраний Президент, якщо він справді обстоюватиме широкі демократичні зміни, муситиме рішуче боронити ухвалений Верховною Радою Закон про пропорційні вибори до обласних і районних рад. Адже лише цей закон дозволить привести на рівні областей по-справжньому нові команди, зламати нинішній дух кастовості й спадкоємності.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103211714.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua