Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 21-12-2004
Наталка Ліщинська: Симбіоз? Та не дай Боже!

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103588092.html

Сьогодні з табору опозиції, а з протилежного, зрештою, ще голосніше, звучать доволі цікаві меседжі. Наприклад, говориться про те, що не варто переглядати приватизаційні справи, проведені з порушеннями законодавства за Кучми, не треба зачіпати політичних противників, які перешкоджали незаконними методами В.А.Ющенку посісти президентську посаду, краще, мовляв, закрити на це очі і почати з нового чистого листка, повністю легалізуючи та виводячи з тіні неясного походження майно. “Нам необхідне примирення суспільства”, – звучать красиві, але брехливі слова. Очевидно, ці гарні слова промовляють ті, у кого не все гаразд із законом. Ті, хто говорять це щиро і з переконання, певно не розуміють наслідків такого “примирення”. Залишаючи шулерам НЕЗАКОННО здобуте величезне майно у вигляді підприємств, не подаючи до суду на магнатів, що купували за безцінь найкращі заводи країни, суспільство і надалі заохочуватиме до такого злодійства. Тобто нова влада, примирюючись з такими власниками, фактично покриватиме їх злочини. Ви хочете таку владу, Ви за це стояли на Майдані?

Тому я дуже сподіваюсь, що все ж таки нам пощастить побачити на лаві підсудних багатьох високопосадовців і олігархів. Звісно, мене не цікавить особиста помста Юлії Тимошенко за переслідування родини та її самої, за руйнацію бізнесу, який вона очолювала. Те ж стосується інших ображених поплічниками Кучми. Якщо буде банальний “відстріл” ворогів опозиції, то дарма ми виходили на Майдан і справжньої демократії європейського типу нам не збудувати... Колись Михайло Сергійович Горбачов витягнув на світ термін “гласность”. Громадянам для відновлення віри у закон, вибрану владу необхідні ВІДКРИТІ ЧЕСНІ процеси над злочинцями, які пішли проти власного народу, щоб іншим не бажалося більше використовувати службове становище чи сімейні зв’язки для грабування власної країни. Певної люстрації не можна уникнути, через це перейшли багато країн колишнього Радянського Союзу і Варшавського договору.

Хочу бачити також, у розумних межах, відокремлення нової влади від капіталу. Звичайно, мало хто буде сумніватись у тому, що національна влада мусить захищати інтереси національного бізнесу на зовнішніх ринках. Однак, це не означає, що бізнес з владою повинні зростатися у братньому симбіозі. У таборі Віктора Андрійовича Ющенка, як справедливо зауважують його суперники, теж багато представників великого (і не тільки) бізнесу. Властиво вони говорять про те, що їм насправді потрібні прозорі, зрозумілі, законні правила для ведення бізнесу і тому Віктор Андрійович для них - кращий вибір. Є, на жаль, деякі побоювання, що ці люди розраховують, як це було заведено за попередньої влади, на певні компенсації за свою підтримку на виборах. Розчарування народу і наслідки для сьогоднішньої опозиції (наступної влади) у випадку такої компенсації будуть не менш руйнівними, ніж дії попереднього режиму Кучми. У цій країні народ переріс свою теперішню владу на дві голови і наступна просто зобов”язана відповідати нашим сподіванням, бо другого Майдану не буде, внаслідок відчаю від нового обману може трапитись зовсім інша революція. Теж буржуазно-демократична, але така собі типова, з кров”ю. Зрештою, якщо і стара влада спробує 26 грудня реваншуватись за помаранчеву революцію, то нехай згадає, що привид Чаушеску бродить Європою. І Україна теж має свою межу терпіння.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103588092.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua