Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-12-2004
Нестор: Янучари риють землю копитами. А ще кажуть, що в них грошей немає
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103666441.html

Я голова ДВК у Львові. Відразу ж після рішення Верзховного Суду ми стали готуватися до переголосування. Спільно з ТВК внесли зміни в комп"ютерний варіант списків. Роботи вже було мало, бо основне уточнення проходило до 21 листпада.

Потім я підібрав вісім самих стойкіх байцов і оформив подання від Ющенка в свою комісію. Після цього я став дзвонити по представниках від Януковича на минулих виборах в моїй комісії і питати хто з них буде працювати на переголосуванні. Всі ці львівяни без винятку хоча і представляли в ДВКЯнуковича були людьми нормальними. Вони не чинили жодних провокацій і лише хотіли, щоб вибори пройшли чесно. Оскільки того ж хотів і я, то ми запросто знаходили спільну мову і мені було приємно з ними працювати.

Ті ж спостерігачі, що приїзжали з Макєєвкі відрізнялися кардинально. Поняття чесності було їм не відоме. Вони нахабно визнавали, що платять їм зовсім не за сам факт спостерігання, а за написані акти про порушення. Тому вони цілий день тільки тим і займалися, що писали найабсурдніші акти, чим викликали шок навіть в представників Януковича в моїй комісії. Ті лише крутили пальцем біля скроні, коли читалі ці акти.

Так от, я хотів, щоб в моїй ДВК від Януковича знову працювали нормальні люди. Але кожен з бувших представників Януковича відповідав мені, що ... не може знайти свого штабу...

Я був здивований і сам почав пошуки. І дійсно. Офіційні штаби Януковича були просто зачинені на замок. При цьому Радзієвський роздавав інтерв"ю з якогось приміщення і запевняв, що "підпільний обком" діє. Всі мої пошуки не увінчалися успіхом. Місце перебування штабу було суворо засекречене. В п"ятницю стало ясно, що жоден з бувших представників Янука в моїй комісії в переголосуванні задіяний не буде. Нє аправдалі давєрія. Ну, думаю, успіхів вам в пошуку нових членів комісії.

Проте здивування моє зросло сьогодні вранці, коли я прийшов в ТВК, для того щоб розпочати роботу комісії. За законом я маю сьогодні отримати списки виборців, відкріпні та розпочати роботу на дільниці з виборцями. Проте в ТВК мене здивували тим, що дільничі виборчі комісії ще не сформовані, оскільки не прибули гості з Донецька. Я запропонував розпочати роботу без цих гостей, щоб не зірвати роботу комісії. Кажу дайте нам списки і я піду працювати. Так вже і бути попрацюю за себе і за янучар. Але мені сказали, що не можуть дати мені списків, оскільки по закону їх повинні отримувати представники обох кандидатів. Я кажу: "Немає проблем". Знайдіть місцевого представника Януковича і ми списки отримаєм, а іногородні янучари підтягнуться потім.

На що мене взагалі ошелешили інформацією, що, мовляв, всі вісім представників Януковича в моїй ДВК будуть з Донецька. Я прибалдів. Лише на одній моїй дільниці є 250 прихильників Януковича не рахуючи каруселей. І Янучари не змогли жодного з них залучити, а всіх тягнуть з Донецька???!!! А Тарасик ще плакався, що їм грошей бракує. Це ж скільки народу вони тягнуть сюди? І як вони будуть тут голосувати? Будуть мати відкріпні?

Цікава виходить ситуація. Я не можу розпочати роботу, а значить не можу видавати відкріпні нашим людям, які їдуть в Луганськ, тому, що сюди ще не зволила прибути донецька братва з відкріпними?

В штабі Ющенка на це лише безпомічно розводять руками, а в ТВК мені (голові комісії) порадили зайти дня через два, коли підтягнуться всі янучари!!! А якщо вони в п"ятницю приїдуть? Мені що сидіти без діла? Це ж зрив виборів!!!

-----------

Не пройшло і чотирьох днів як нарешті явилися янучари. Нагадую, що за законом комісії повинні були почати працювати в понеділок зранку. Для цього янучари зобов"язані були явитися в суботу, щоб сформувати комісії, отримати списки виборців, відкріпні. Проте довгоочікуваний приїзд янучарів відбувся лише у вівторок.

В понеділок і вівторок в приміщені моєї дільничої виборчої комісії працював своєрідний агітпункт за Ющенка Відбувалося все приблизно за аткою схемою:

Приходить виборець, щоб написати заяву про голосування на дому чи вимогу надання транспорту, щоб приїхати за ним в день виборів, або взяти відкріпне. На всі ці намагання ми давали стандартну відповідь, що в з"вязку з неявкою членів львівської комісії з Донецька ми не можемо розпочати роботу вчасно. Виборці крили матом Януковича загалом і його предствників в комісії зокрема і йшли додому

Аж ось у вівторок о 13:00 я взнаю радісну новину про те, що поїзд з янучарами прибув до Львова.

Будучви людиною наївною, (ака вважає, що відповідальність щодо взятих на себе обов"язків в інших людях така сама, як і в мене самого) я пруся в окружну комісію в надії отримати нарешті списки виборців і приступити до роботи. В окружній комісії я застав чимало настільки ж наївних голів інших виборчих комісій. Після кількагодинного чекання нам повідомили, що данєцкіх повезли поселяти і вони будуть о 18:00 готові приступити до роботи. Хм... Ми повірили. Приходимо о 18:00. Знову пусто. Нам сказали, що "данєцкіє очєнь усталі і далжни атдахнуть" до завтра.

Обговорення тут: http://www2.maidan.org.ua/n/free/1103532850

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103666441.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua