Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 22-12-2004
Олександр Білецький: Ідеологічно-історіографічний нарис "Принципи демократії"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103712692.html

Пропонуємо до уваги наших читачів ідеологічно-історіографічний нарис Олександра Білецького "Принципи демократії". Нижче Ви побачите коментар автора, а сам текст нарису можна знайти тут: Документ Ворд, 145 Кб

Мене завжди дивує, коли чую як дехто публічно стверджує, що нібито реалізація народом своїх природних, конституційних прав і свобод є незаконним "путчем" та порушенням принципів демократії.

Для того, щоб внести певну ясність у це питання, направляю Вам для можливої публікації свою роботу "Принципи демократії". Вона була написана у 2002 році, але поки що перебуває у моєму "столі". Хочу додати ще й таке. На мою думку, зараз наше суспільство знаходиться у так званій "точці біфуркації" (роздвоєння) свого системного розвитку. Й тепер перед усіма нами стоїть дуже важливе завдання правильно зробити свій історичний вибір. Саме від цього у значній мірі буде залежати наша подальша спільна та індивідуальна доля. Переконаний, що без попереднього глибокого переосмислення і переоцінки існуючих "демократичних реалій", без заміни старих понять на нові, без чіткого визначення загальносистемної мети України (вона ж - національна ідея), саме всім нашим народом, а також без досягнення у цьому питанні загального консенсусу, - неможливо і навіть безглуздо проводити у нас якісь позитивні політичні та соціальні перетворення. Тим більше, що суспільно-політичні події останнього часу однозначно нам доводять: Український народ у дійсності є не "вулицею" чи "натовпом", тобто не "об'єктом влади", а справжнім суверенним народом - верховним суб'єктом влади, активним учасником політичного процесу і гарантом Конституції.

Отож, сподіваюсь, що ця моя робота якраз і буде сприяти загальному усвідомленню того, хто у нас насправді є владою, а хто - лише слугами законного суверенного господаря країни.

***
Текст нарису можна знайти тут: Документ Ворд, 145 Кб

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103712692.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua