Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 24-12-2004
Олена Голюк,РУПОР: „Жива повістка” для студента
http://www.rupor.org/index.php?id=1103817703

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103880141.html

Репресії проти активістів студентського спротиву останнім часом стали явищем звичним. За вираження громадянської позиції, у ході найдовших в історії української держави виборів, студентів відраховували з навчальних закладів, виселяли з гуртожитків, безпідставно заарештовували або просто били.

Фактів подібних порушень прав людини більше, ніж достатньо. Але досить навести лише кілька прикладів аби уявити формат таких „заходів”.

Так, прес-служба Донецького регіонального штабу Віктора Ющенка повідомляла про відрахування Тетяни Суворової, яка була спостерігачем від Віктора Ющенка на одній з дільниць територіального округу №60 у м. Шахтарську Донецької області, з місцевого педагогічного училища.

Причому зроблено було це без жодних підстав: дівчина добре навчалася та регулярно відвідувала заняття. Директор училища ж у розмові з Тетяною взагалі заявив, що для неї було б кращим виїхати з міста.

Про тиск з боку викладачів та керівництва навчальних закладів після дня голосувань заявляли і донецькі студенти, котрі активно підтримали опозиційного кандидата. Переважно це спостерігалося у технікумах та училищах обласного центру.

У Луганську відрахуванням молодих людей не обмежувалися – їх били за політичні погляди. Одним х прикладів цього є напад на студента Луганського національного університету Костянтина Косенка. Його побили, забрали документи, а потім ще й ВУЗу відрахували.

Про тиск на студентських активістів громадської кампанії ПОРА і говорити досить.

Не подіяли ні на викладачів, ні на правоохоронців заяви Міністра освіти і науки України Василя Кременя про заборону відрахування студентів за політичні погляди та політичну діяльність.

Нові дані про тиск на громадсько активну молодь і надалі бентежать суспільство.

Зранку 22 грудня працівники обласного управління МВС затримали активіста студентського руху спротиву Андрія Котиля, не пояснивши причини своїх дій. Як повідомляє Студентське братсво Сум, хлопця забрали просто із занять у кооперативному технікумі, де він навчається. На прохання пред’явити повістку, працівник УМВД відповів: „Я твою жива повістка”, після чого Андрія для „бесіди” відправили в обласне управління МВС. В нього вилучили мобільний телефон, і зв’язатися з ним неможливо. Коаліція молоді „Наша Україна”, організація „Чиста Україна”, а також Студентське братство мають намір організувати пікет біля будівлі УВС, якщо Андрія Котіля не відпустять, а також не будуть пояснені причини його затримання.

Але не можна заперечити й наявність позитивних кроків у вирішенні болючої проблеми порушення політичних прав українських студентів.

Так, за повідомленням прес-служби генпрокуратури України, Прокуратура Сумської області порушила низку кримінальних справ за фактами перешкоджання вільному здійсненню громадянами виборчого права серед яких є і „студентські” справи.

Як відомо, службові особи Сумського Національного аграрного університету під час другого туру виборів Президента України примушували студентів голосувати на виборчій дільниці № 68 територіального виборчого округу № 160 під їх візуальним контролем за одного кандидата.

За результатами перевірки стосовно службових осіб СНАУ порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 157 Кримінального кодексу України – перешкоджання службовими особами вільному здійсненню громадянами виборчого права.

Хочеться вірити, що практика покарання винних у порушеннях прав людини, особливо молоді, стане правилом у нашій державі. Адже кому як не сучасній молоді доведеться будувати майбутнє. Але саме від тих, хто зараз стоїть кермом влади, залежить чи буде наша країна демократичною, з високими правовими стандартами чи сьогоднішнім молодим людям і надалі доведеться розплачуватися за той бруд, який українські керманичі використовують для задоволення власних інтересів і потреб.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103880141.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua