Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 24-12-2004
Вікторія Онищенко, Володимир Яворський (РУПОР): Депутати незаконно втручаються в процедуру скасування ліцензії на право телерадіомовлення
http://www.rupor.org/index.php?id=1103728265

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103880324.html

Підставою для такого бажання Кармазін вважає грубе порушення ст. 37 Конституції України, ст.ст. 2, 37, 39, 46 Закону України “Про телебачення і радіомовлення” та ст.ст. 46, 47 Закону України “Про інформацію”, що відображалось в трансляції публічних закликів до порушення суверенітету і територіальної цілісності України та зміни меж території України під час проведення політичного з’їзду, який відбувся 28 листопада в м. Сєвєродонецьку.

Але, пан Кармазін мабуть забув, що рішення про застосування такого крайнього заходу як скасування ліцензії на телерадіомовлення приймає відповідний незалежний орган – Національна Рада України з питань телебачення та радіомовлення, на основі фактів порушень, які були встановлені судом в процесі кримінального обвинувачення.

То ж депутатський запит по цьому питанню можна вважати сумнівним і він не є підставою для того, щоб Нацрада України з питань телебачення та радіомовлення вжила відповідних заходів, а саме скасувала ліцензію на право телерадіомовлення ТРК „Україна”. Більше того, своїм запитом Кармазін замахується на дотримання іншого права - на свободу слова. Такий слід вважати прямим тиском на Нацраду.

Більше того, транслюючи дане зібрання у прямому ефірі ТРК „Україна” навряд чи порушила вимоги стандартів свободи слова, оскільки це був прямий ефір. З іншої точки зору, якби вона їх не транслювала, то можливо ніхто би і не дізнався про сумнівно законні дії представників органів влади.

Поруч з тим, народний депутат вимагає скасування державної реєстрації Партії регіонів за організацію вказаного заходу, на якому лунали заклики про незаконне порушення територіальної цілісності країни. Така діяльність є порушенням статті 5 Закону України „Про політичні партії”, проте це може визнаватися виключно Верховним Судом України. Така справа у Верховному Суді України здійснюється за поданням Міністерства юстиції України чи Генерального прокурора України.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103880324.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua