Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-12-2004
Правники Майдану та ХПГ: Рішення Конституційного суду: юридична крапка і політичні три крапки

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103971092.html

Рішення Конституційного суду щодо Закону України "Про особливості застосування Закону "Про вибори Президента України" при повторному голосуванні" стало перемогою Права.

Як відомо, Конституційний суд України, розглянувши подання депутатської групи підтримки Януковича щодо прийнятого "у пакеті" з політреформою Закону "Про особливості застосування Закону України "Про вибори Президента України" при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року", підтвердив його конституційність, за винятком частини першої статті 6 цього Закону, де йшлося про можливість голосування на дому тільки інвалідів першої групи.

Відповідно до Закону України "Про Конституційний суд України", це положення втратило чинність. Отже, відтепер "надомне голосування" регулюється, як і до набуття чинністю розглянутим Судом Законом, статтею 77 Закону України "Про вибори Президента України".

Згідно зі ст.77 виборець, який за станом здоров'я не може прибути до дільниці, має право звернутися до дільнічної виборчої комісії із заявою з проханням забезпечити йому можливість проголосувати на дому. Таку заяву може бути подано не пізніше ніж за 12 годин до початку голосування, себто до 20.00 25.12.2004.

Таким чином, вердиктом органу конституційного судочинства забезпечено абсолютну легітимність процедури голосування 26.12.2004, визначеної Законом "Про особливості застосування..." з врахуванням ст.77 Закону "Про вибори Президента...", і будь які ймовірні намагання поставити цю процедуру під сумнів остаточно позбавлені юридичного підгрунтя.

Слід наголосити на ще одному політико-правовому аспекті, котрий не врахували "блакитні" автори подання до КС. Спроба переглянути затверджений Верховною Радою "пакет", що був результатом політичних домовленостей, надає майбутньому Президенту Ющенку повне моральне право ініціювати перегляд "пакетної політреформи". Адже Pacta Servanda Sund ("договори мають додержуватися"), а Право=Справедливість.

З врахуванням того, що, як сказано вище, прийняття заявок на голосування на дому завершується сьогодні у 20.00, Центральна виборча комісія має забезпечити, через територіальні виборчі комісії, збір інформації щодо загальної кількості таких заяв з дільнічних виборчих комісій і до початку голосування розмістити їх на офіційному сайті ЦВК. Домогтися цього він пана Я.Давидовича, котрий поки що не давав підстав звинувачувати себе у неприхильності чесним виборам, є необхідним.

Збір даних про кількість заявок на голосування на дому можна технічно забезпечити за допомогою тих самих механізмів передачі телеграм, який передбачається на завтра для збору результатів виборів. Це буде також добрий бета-тест системи. Про наявність такої телеграфної системи розповідав днями сам пан Давидович. ЦВК потрібно також встановити граничний термін подання таких відомостей до ЦВК.

Аналіз географії та часу подання даних по кількості заяв на голосування на дому уможливіть виявлення центрів фальсифікації ще до початку голосування.

Доповнення.

За словами М.КАТЕРИНЧУКА штаб В.ЮЩЕНКА вимагатиме оприлюднення Центральною виборчою комісією кількості поданих заяв для голосування за межами виборчих дільниць, подібно до того, як має бути оприлюднена інформація про кількість виданих відкріпних посвідчень.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103971092.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua