Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-12-2004
ТВК №96: РОЗ’ЯСНЕННЯ

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103987278.html

Територіальна виборча комісія
по виборам Президента України
територіального виборчого округу №96

25.12.2004р.
м. Ірпінь

В зв’язку з тим, що до територіальної виборчої комісії надходить багато звернень від виборців та членів дільничних комісій з проханням надати роз’яснення щодо деяких окремих документів та права голосування за цими документами, з метою запобігання фальсифікаціям у виборчому процесі територіальна виборча комісія надає

РОЗ’ЯСНЕННЯ

1. Згідно ст.ст. 1, 2 Закону України „Про вибори Президента України” „право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Документами, що посвідчують громадянство України є:

1) паспорт громадянина України;
2) паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
3) дипломатичний паспорт;
4) службовий паспорт;
5) посвідчення особи моряка;
6) посвідчення члена екіпажу;
7) військовий квиток для військовослужбовців строкової служби;
8) тимчасове посвідчення громадянина України;
9) картка (довідка) установи кримінально-виконавчої системи...”

Таким чином відповідно до п.8 ст.2 Закону „Про вибори президента України” одним з документів, що дає право виборцю реалізувати своє виборче право є „тимчасове посвідчення громадянина України”, яке відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року №1111 є документом, „який посвідчує особу і підтверджує її належність до громадянства України”.

Тимчасове посвідчення видається особам, які досягли шістнадцятирічного віку, набули громадянства України та взяли зобов’язання припинити іноземне громадянство протягом одного року з моменту набуття громадянства України.

Тимчасове посвідчення оформляється і видається особам відповідним підрозділом Державного департаменту у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб у разі їх проживання в Україні, дипломатичними представництвами та консульськими установами України в інших державах - у разі їх проживання за кордоном.”

Згідно до ст.2 Закону „Про вибори Президента України” не є документом, який підтверджує громадянство України, а отже і не дає право на отримання бюлетеню для голосування „тимчасове посвідчення особи громадянина України”, яке відповідно до п.2.2 Наказу Міністерства внутрішніх справ України від 28 червня 1993 року N 393 „Про затвердження Правил видачі та форми тимчасового посвідчення, що підтверджує особу громадянина України”, видається паспортною службою органів внутрішніх справ.

Територіальна виборча комісія застерігає, що можливі спроби голосування саме за тимчасовим посвідчення особи громадянина, яке не є в переліку документів, що дають право голосу на виборах Президента України

2. Згідно роз’яснення ЦВК від 21 грудня 2004 року №1349 „Щодо окремих питань організації підготовки та проведення повторного голосування 26 грудня 2004 року на виборах Президента України” відкріпне посвідчення є єдиною підставою для голосування виборців за місцем тимчасового перебування.

Особи, зареєстровані в органах внутрішніх справ за місцем тимчасового перебування згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26 травня 2004 року №571 „Про організацію реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання та перебування осіб в Україні”, які мають отримати чи вже отримали вкладний талон як підтвердження реєстрації місця перебування в межах відповідної дільниці, не мають права голосу на виборчій дільниці, в межах якої проведено реєстрацію місця перебування такої особи. Така особа має проголосувати тільки за місцем постійного проживання згідно з частиною другою статті 31 Закону України „Про вибори Президента України”.

Отже Територіальна виборча комісія застерігає, що вкладний талон, як підтвердження реєстрації за місцем тимчасового перебування не може бути підставою для внесення виборця до списку виборця та голосування.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103987278.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua