Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-12-2004
Maidan: Рішення Конституційного Суду - юридична крапка чи політична бомба?

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103988076.html

Сьогоднішнє рішення Конституційного Суду, яке фактично знову дозволило масоване голосування виїзним скриньками за межами дільниць, не є таким вже однозначним, я це спробувало представити УНІАН та ті агенції, які швиденько передрукували його повідомлення.

Перша загроза полягає в тому що сама заява є звичайним листком паперу, і їх можна наштампувати будь-яку кількість і будь-коли, навіть після закінчення голосування. Як щойно повідомили представники штабів Ющенка з Луганської області, там ці заяви масовано “заготовлялися” протягом цілого тижня. Писати такі заяви “заохочували” всіх, в тому числі і не інвалідів. Окрім того є дані, що такі заяви пачками “писалися” бригадами школярів.

З цього випливає, що штаби Януковича знали, що буде прийняти таке рішення і активно готувалися використати можливості, які воно їм дає. Якщо вірити заявам Януковича - це 3 мільйони голосів, які виявилися неходячими “інвалідами” в шахтарському краї. На спланований характер цього свідчить відрядження у склад Констиційного Суду Гавриша Кучмою і вчорашній загадковий виступ останнього на українському телебаченні.

Попри бадьорі заяви Катеринчука, що все мовляв буде ОК і все мовляв під контролем, реально немає можливості не допустити подачі фальшивих звітів про кількість “інвалідів” у ЦВК, а в районах “розвинутого бандитизму” перешкодити масованому вкиданню бюлетенів у переносні скриньки, потім перешкодити наступному масовому штампуванню не тільки фальшивих заяв, а навіть і фальшивих довідок про інвалідність по досягнутому “факту” вкидання.

Як повідомили з Луганського виборчого штабу Ющенка в області членами команди Янукоича на всіх рівнях запущений процес “включення інвалідів у виборчі списки”. Виглядає, що місцеві ЖЕКи та дільничні комісії до цього часу не підозрівали про існування таких громадян у своєму регіоні.

Представники штабу Ющенка в області остерігаються, що під цим приводом формуються списки неіснуючих “мертвих душ”, до яких у “потойбічну реальність” завтра вирушать численні групи з переносними скриньками для голосування, окрилені сьогоднішнім рішенням КС.

Всім представникам Ющенка в місцевих виборчих дільницях віддано розпорядження приймати такі доповнення лише в разі наявності письмової заяви.

А тепер шкільна задача – скільки таких заяв може написати від руки середній донбаський школяр, яких зазвичай орендують разом з вчителями штаби Януковича, якщо йому пообіцяють по 5 грн за кожну? І ще відгадаємо скільки фальшивих заяв буде написано в тих округах, де члени комісій від Ющенка недосвідчені, ненавчені, перекуплені чи просто відсутні? І ось останнє повідомлення з безплатної телефонної лінії “Майдану”, яке щойно надійшло на дійшло з Макіївки :
“ПОВІДОМЛЕННЯ Моя бабушка подписала какое-то странное заявление по поводу голосования на дому, хотя ни в одну категорию не попадает.
Никогда такого ей не приносили, но нагрузили что-то на уши. Не знаю, что она подписала.. просто сообщаю.”

Мене дуже насторожує ця ситуація, навіть не тому, що вона може вплинути на результати, а тому, що вона може бути елементом для створення підстав для дестабілізації ситуації в Україні, для підготовки “масового обурення” голубого електорату – 10 чи навіть менше мільйонам виборців створять ілюзію, що їх насправді стільки скільки “оранжевих”.

Голосування “на дому” є основною виборчою технологією Лукашенка та інших тоталітарних режимів на пострадянському просторі. Реально це відкриває законодавчу дірку для поновного і масованого фальсифікування результатів голосувань.

Говорити, що це рішення КС хороше, бо могло бути якесь ще гірше, означає погоджуватися з правотою Кучми, який вже багато років нав'язую українському суспільству свої дуже погані рішення, лякаючи тим, що може бути прийняте ще гірше.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1103988076.html




Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua