Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-12-2004
УКРПОШТА: до і під час виборів Президента України. Хронологія подій
Народні новини

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104001733.html

19 жовтня 2004 року наказом Міністра транспорту та зв’язку України був звільнений з посади генерального директора Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта» Мухін Василь Георгійович. Причиною цього звільнення, як стало відомо колективу підприємства, стала заява «за власним бажанням», написана Мухіним В.Г. під тиском заступника Міністра транспорту та зв’язку Нетудихати Л.І. і директора Державного департаменту зв’язку та інформатизації Кравця І.В. І вже 20 жовтня 2004 року генеральним директором Укрпошти призначається директор Луганської філії – пані Федорова О.Ю. Більше того, Федорова О.Ю. приступає до виконання обов’язків генерального директора підприємства без належним чином оформленого контракту!

Звісно, це могло статися лише за підтримки високопоставлених урядовців, серед яких чи не найголовнішу роль у призначенні «своєї» людини відіграв А. Клюєв. З першого дня «правління» Федорової О.Ю. Укрпошту почали використовувати за сценаріями, написаними у штабі кандидата у Президенти України – діючого Прем’єр-Міністра України Януковича В.Ф. Вилучення агітаційної продукції опозиційного кандидата, зупинення доставки опозиційної преси, безкоштовне користування штабістами Януковича В.Ф. послугами поштового зв’язку стало звичним явищем.

Колектив підприємства не міг більше виступати мовчазним спостерігачем і 26 листопада первинна профспілкова організація центрального апарату управління підприємства на своїх загальних зборах прийняла відкрите звернення до всіх працівників поштового зв’язку із закликом про підтримку демократичних цінностей у країні, про недопустимість використання Укрпошти в будь-яких політичних технологіях. Проти цих зборів у категоричній формі виступила Федорова, чим грубо порушила основні принципи законодавства про профспілки. Але колектив встав на захист своїх прав, більше того, розпочався збір підписів під зверненням до Міністра Кірпи Г.М. щодо поновлення на посаді звільненого виключно по політичних мотивах пана Мухіна В.Г.

І вже на початку грудня відбулася зустріч представників колективу з першим заступником Кірпи – паном Корнієнком, під час якої було передане звернення колективу, адресоване Міністру, із вимогою щодо повернення Мухіна В.Г. в Укрпошту. Під час зустрічі пан Корнієнко пообіцяв упродовж тижня об’єктивно розібратись в ситуації і поінформувати колектив про прийняте рішення. 3 грудня у приміщенні Будинку зв’язку відбулася зустріч Мухіна В.Г. із колективом підприємства, під час якої він ще раз заявив про своє рішення виборювати право на подальшу роботу в Укрпошті. На другий день після зустрічі представників колективу з Корнієнком Мухін В.Г. звернувся до Міністра Кірпи Г.М. із заявою про відновлення його на посаді генерального директора Укрпошти.
Але вже 6 грудня пані Федорова терміново зібрала всіх керівників філіалів підприємства на так звану «виробничу нараду», яку провела подалі від очей колективу на базі навчального центру Укрпошти в Бучі, що під Києвом.

На цю нараду директорів філіалів «запрошував» особисто Нетудихата Л.І. – заступник Кірпи, обдзвонюючи їх по телефону у суботу - неділю. Такого, себто щоб сам заступник міністра телефонував керівникам філій одного з підприємств, новітня історія Укрпошти ще не знала!

І якщо офіційним приводом для наради послужили рядові виробничі питання (які, до речі, можна було б обговорити і за допомогою селектору), на порядку денному стояло одне-єдине питання: чи хтось із директорів філіалів і адміністрації підприємства насмілиться відкрито відстоювати повернення Мухіна в Укрпошту?

На радість всьому колективу, проведена нарада ясно вказала Федоровій на те, що вона практично не має підтримки, і все керівництво Укрпошти виступає за відновлення Мухіна В.Г. на посаді генерального директора Укрпошти. Така реакція засмутила лише Федорову, Нетудихату і Кравця. Викликає подив історія з контрактом, адже пані Федорова тривалий час керувала Укрпоштою, фактично не маючи на це підстав. І ось, раптом, так званим «заднім» числом контракт між Кірпою і Федоровою реєструється в Кабінеті Міністрів України.

Наступним шагом Федорової щодо зміцнення своїх позицій в підприємстві й здобуття можливості «поквитатися» із головними ініціаторами повернення Мухіна в Укрпошту, було замовлення у Кірпи «комплексної ревізії фінансово-господарської діяльності Укрпошти за 2003 і 2004 роки». Спосіб не оргигінальний але цілком дієвий і опробований.

9 грудня Міністр підписує наказ про проведення ревізії, і «травля» розпочалась.

21 грудня до підприємства «нагрянула» комісія у складі близька двадцяти осіб, і вже перший їх запит про надання документів містить 56 позицій!

Причому Міністерство транспорту, направляючи свою комісію, не зважило на те, що в підприємстві ще не закінчила свою роботу податкова служба, яка перевіряє Укрпошту вже півроку (з 19 липня і по теперішній час). Цікавим є й той факт, що за останні два тижні з боку залізниць України почали надходити вимоги про безоплатну передачу майна, яке належить Укрпошті, до Укрзалізниці або її підрозділів.

Мова йде про об’єкти, вартість яких сягає за декілька мільйонів гривень. І Укрзалізницю зовсім не цікавить той факт, що після таких дарунків, сама Укрпошта може опинитись у фінансовій кризі.
Останнім часом із регіональних дирекцій Укрпошти, зокрема Житомирської, Вінницької, Хмельницької та інших, надходить інформація про те, що працівників поштового зв’язку примусово заганяють до лав партії пана Кірпи “Відродження”. Цим процесом заправляють керівники регіональних залізниць або їх довірені особи під гаслом “Звернути з цієї колії неможливо”.

Але мабуть факт, про який буде сказано нижче, просто підтверджує думку про те, що такі горе-керівники прийшли у галузь і підприємство з однією єдиною метою: «нахапати» побільше, а там хоч потоп!

23 грудня пані Федорова прийняла дуже знаменне рішення: вона вирішила видати самій собі (ну, тобто за рахунок коштів державного підприємства) безвідсоткову позику терміном на п’ятнадцять років у розмірі одного мільйона дев’ятиста сімдесяти п’яти тисяч гривень для того, щоб придбати собі дворівневу квартиру на вулиці Лук’янівській у м. Києві.

Звісно, після такого можна вже і не вболівати за своє майбутнє. Вона його вже забезпечила!

P.S. Готові надати всі необхідні документи по фактах, наведених у цій хронології подій, а також надати пояснення (коментарі, свідчення) в усній формі.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104001733.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua