Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 25-12-2004
Про наш автопробіг: Як стають активістами "Майдану"

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104011900.html

На минулі вихідні кількадесят читачів і прихильників «Майдану» стали нашими найголовнішими активістами, провівши агітаційний пробіг на Схід. Цей захід не має жодного стосунку до агітаційного «Поїзду дружби», організованого за підтримки центрального штабу Ющенка. Все, що стосується майданівського автопробігу, було зроблено звичайними людьми з гордим іменем «майданівці».

І знову дуже класно проявилася самоорганізація. На оголошення про агітпробіг відгукнулося близько 40 чоловік – хтось машину дав, хтось просто поїхав, хтось запропонував бензин, хтось – гроші, хтось – апаратуру, хтось надрукував і привіз листівок, хтось зробив «майданівську» символіку. І не тільки в Києві, а й на всьому маршруті – від бабусі, яка хотіла нагодувати активістів, до бізнесмена, який запропонував абсолютно безкоштовно техогляд і ремонт усіх автомобілів.

Говорить Павло Смирнов, один із учасників автопробігу:
«У п’ятницю вранці в мене задзвонив телефон. «Ти не хочеш поїхати в агітпробіг Майдану?», - запитали мої друзі. Я не вагався. Всі, хто висловив бажання їхати, зібралися, узгодили дії – мені випало бути «ді-джеєм». Увечері я поїхав до людини, яка дала нам апаратуру – це була дуже потужна техніка, купа ватт – він показав, як користуватися нею і кріпити на легковик. І раптом виявляється, що він взагалі нікого з нас не знає! Цей чоловік подзвонив за телефоном Євгена – координатора акції – і просто безкоштовно орендував нам техніку, яка коштує три тисячі доларів».

10 машин, які взяли участь у автопробігу, за дві доби пройшли такий маршрут – Київ-Конотоп-Суми-Боромля-Тростянець-Полтава-Дніпропетровськ-Кіровоград. ВСЮДИ наших приймали дуже чудово. Координувалися вже в процесі. Вчилися формувати колону, їздити в ній, розмовляти з людьми, крутити музику, розповсюджувати листівки.

Місцеве населення і активісти громадянського спротиву з захопленням зустрічали колону. Деякі зустрічі були навіть незапланованими. В Боромлі і Тростянці, на трасі Суми-Полтава, люди чекали кілька годин на приїзд майданівців (звідки вони знали?) – на морозі, періодично даючи відсіч провокаторам. Активістів просто-напросто змусили зупинитися і провести мітинг. «Там була більша частина села, - говорить Євген Федченко, один із координаторів автопробігу. – Ми приїхали увечері, а вони чекали нас з першої години. Для мене це було найбільше враження за весь автопробіг».

Неприємностей було небагато. Говорить Євген aka asteroid, ведучий колони і відповідальний за безпеку:
«В Боромлі, де нас зустрічали просто чудово, стався один інцидент. Там була група абсолютно п’яних молодих людей, один із яких запропонував зірвати прапори з нашої машини, що стояла в тіні. Вони в такому пориві кинулися до авто, але я їм просто… посвітив в обличчя ліхтариком. І це їх зупинило. Після того ми вже розставляли охорону на кожній стоянці. Згадується ще неприємний момент, коли ми рушили і в моєї машини раптом погано став працювати двірник. Уявіть – ожеледиця, іде сніг, фари назустріч сліплять, скло брудне – і за мною колона. Нічого, вмикнув аварієчку, потихеньку зупинилися… Дивлюся, а двірник хотіли відламати! Але в Pajero двірник так просто не відірвеш, вони його просто трохи погнули. Нічого, я поправив і ми рушили далі”.

Була пригода і на виїзді з Дніпропетровська. Пару машин намагалися підрізати колону, але найбільш нахабного майданівці взяли в «коробочку» і довели до ДАІ, так що все обійшлося. Потім на абсолютно рівній і порожній ділянці траси головну машину колони атакував «жигуль». «Наша швидкість була близько 120 км/г, назустріч нам їхала тільки ця малолітражка, - розповідає Євген aka asteroid. – І раптом на відстані метрів 50 він виїздить на зустрічну, прямо нам в лоб, навіть не думаючи, що Pajero важить 2750 кг плюс в ній перебувають чотири здорових чоловіка і 150 кг агітації, а він сидить сам у «жигулях» вагою до тони. Слава Богу, що я саме змінив гуму, тому я взяв праворуч, і по узбіччю, по бездоріжжю ми змогли промчати повз нього і вивернути назад на трасу. А він після цього виїхав назад на свою смугу».

Але загалом все було класно. Вистачало й приколів, типу ранку в готелі «Київ» у Полтаві, коли невиспані активісти в помаранчевій символіці вийшли в коридор, а з-за рогу випірнула Вітренко і Марченко, який тягнув за лідером ПсевдоСоціалістичної партії України валізи. Полум’яні борці з Ющенком швидко промелися повз спантеличених таким вранішнім видивом майданівців до виходу і зникли в нетрях свого джипу.

Головний же результат майданівської акції – задоволення від того, що зробили корисну річ. Зкоординувалися, познайомилися один з одним, поспілкувалися з земляками, розповсюдили 600 кілограм агітпродукції. І не просто так, а створюючи майбутнє. Саме для цього люди, які в повсякденному житті є двічі дипломованими юристами і заступниками директора, їдуть роздавати листівки і працювати членами ДВК. Ну хіба можна таких людей перемогти? “Ми відчули, що не просто гарно провели вихідні – адреналін там, покаталися, пісні революційні поспівали, - говорить учасник автопробігу Михайло Красюк. – Ні, ми зробили важливу і спільну справу”.

«Украина сейчас делится на людей с широко открытыми глазами и на людей с хорошо промытыми мозгами», - казав на мітингу в Дніпропетровську Євген Федченко, який до того промов не казав ніколи. Ми ж додамо до його слів ще одне визначення – є ще люди, які не просто дивляться, але й діють. Діють весело і солідарно. Це – активісти «Майдану». : )

«Хлопці й дівчата, ви такі ДРУЖНІ», - сказала на вечірці, присвяченій вдалому завершенню автопробігу, Оля з Дніпропетровська – на прохання дівчини її привезли в Київ подивитися на помаранчевий Майдан.

Хе. Майданівці всі такі.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104011900.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua