Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-12-2004
Я.А.Лаут: Звернення до Співробітників Радіо ЕраFM
Вільний Форум

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104048479.html

Вельмишановні Співробітники Радіо „ЕраFM”!

Маю знову звернути Вашу увагу і повторити, що зараз вночи ви транслюєте програми Всесвітньої служби ВВС. Я дуже поважаю, навіть люблю ВВС. Я постійний слухач ВВС з дитинства – з початку 60-х років. Але ж якщо я захочу слухати ВВС – я знаходжу його на коротких хвилях. А такої радіостанції, як Ваша, де б будь-хто міг виразити свою думку, до останього часу на Україні – погодьтеся! – не було! І я знаю – знаю, в тому числі і на власному вже досвіді! – що громадяни не сплять ночами, щоб додзвонитися до Вас і мати можливість оголосити свою думку! І це не якісь там наваження „...тільки себе, коханого, почути...”. А щоб проголосити громадянське мислення чи думку, яка, на їх погляд, матиме вагу для майбутнього їх Батьківщини!
І тому я знову закликаю вас: незважаючи на мою дужу повагу до ВВС, яке завжди було зразком незалежності мислення, зокрема в пресі – вночи транслювати не ВВС, а Ваші „інтерактивні марафони”! Я теж буду і надалі дзвонити до Вас. В тому числі, можливо, і вночи.
Треба також безумовно вести „інтерактивні” програми не пізніше ніж з 05.00, тому що дуже багато працюючих людей зараз прокидається дуже рано – і якщо не надавати їм такої можливості, вони не зможуть послухати навіть ранкові вісті, бо далеко не у всіх є маленькі приймачі, які можна носити з собою. А слухати можуть лише вдома, бо на роботі це не дуже „шанується” – треба працювати, а не слухати радіо...
І Гімн України ніколи не забувайте о шостій транслювати. Зверніть увагу на те, що вчора, 17.12.2004, вранці Ви так „забарилися”, що про Гімн України забули вщент!!! Вам доведеться провести багато роботи для того, щоб втілити в громадян України любов і пошану до власного Гімну. Подивіться, як ставляться до Гімну та Прапору своїх країн американці (яких тут „дехто” не шанує, хоча долари їхні шанує!..), японці, та й мешканці інших розвинених країн! Нехай же і всі ті, хто живе на Україні, ставляться до власного Гімну саме так.
Може, з часом теми на Ваших „інтерактивних марафонах” зміняться – і це природно. Але ж сама ідея повинна залишитися і жити надалі. І щоб ніколи ні Ви, ні Ваші слухачі, ні Ваші та іх діти не забували, як це зародилося і звідки пішло.
Прошу Вас звернути увагу на одне питання. У Вас в програмах учасники та ведучі зараз дуже часто торкаються так званих „релігійних" проблем чи „релігійного” питання. При цьому забувають – чи роблять вигляд, що забули?!.. – що є обов′язкова для всіх, в тому числі і для „працівників” релігійних організацій, Конституція України. І що є в Конституції України стаття 35. І що всі, хто Її не виконує чи порушує – є злочинці. І що всі, хто ставить якісь свої релігійні вподобання вище за Конституцію та закони – також є злочинці. В які б „чудові” релігійні „обертки” вони себе і свої „ідеї” ні маскували. Днями під час „візиту” Януковича до Кіровограду тамтешній „єпископ” заявляв, що йому буцім-то з'явилася Божа Матір, яка пообіцяла перемогу Януковичу... Але ж сказано в Святому Писанні – і це замовчує недостойний „піп”: „...не лжесвідчи!...” І саме тому перемоги на виборах Януковичу не отримати ніколи. Навіть за підтримки брехливих „прислужників”, в тому числі і з церкви. Тому що „...Не в силі Бог – а в Правді!..” А що Янукович і його прибічники ізбрехалися – показав хоча б Верховний Суд України. А тому „попові” та його „духовному синові” я б нагадав ще одну фразу – Святу Заповідь Господню: „...Не згадуй ім'я Господа всує – бо Господь не любить, коли ім'я Його згадують всує...”
І ще одна, дуже важлива, проблема. До Вас під час „інтерактивних” програм дуже важко додзвонитися. Може статися враження, що до Вас в ці хвилини дзвонить вся Україна. Додзвонитися не може! Але ж у Вас в студії майже ніяких дзвонків немає. Це може значити тільки одне: Ви вмикаєте Ваших слухачів тільки на якісь хвилинки, тільки для того, щоб прикрасити голосами Ваших слухачів Ваші власні роздуми. Я за ці тижні майже впевнився, що така порочна практика – частина Вашого „пост-советського” стилю. Мені це дуже не подобається. Тому запевняю Вас: я зроблю ці нотатки надбанням суспільства, задля того, щоб і Ви, може, почали вдосконалюватися. На мій погляд, Ви мусите пам′ятати: не слухачі існують для Вас – а Ви для слухачів!!! Вчорашнього дня більше нема. До речі, коли мені (під час також інтрактивних програм) треба додзвонитися до такої радіостанції, як „Голос Америки”, – а в неї, як Ви можете здогадатися, слухачів трошечки більше, ніж у Вас (весь Світ!..), - це мені вдається практично миттєво.
І нехай забудуть „любителі” синьо-блакитної ідеї „свої” „п′ятнадцять мільйонів голосів”, цю хворобливу маячню: ніколи тих 15 мільйонів у них не було і не буде!!!

З повагою – Яков Азарієвич Лаут, Харків.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104048479.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua