Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-12-2004
Юрій Луценко: 'Влада, яка відходить у небуття, не може організувати революцію'
BBC Ukrainian, http://www.bbc.co.uk/ukrainian/indepth/story/2004/12/041223_lutsenko_interview.shtml

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104050606.html

'Влада, яка відходить у небуття, не може організувати революцію'

 
Нинішня влада не спроможна організувати масові дії за прикладом опозиції, але провокації можливі, заявив один з організаторів масових виступів на Майдані Незалежності.

Про це сказав в інтерв'ю Українській службі Бі-Бі-Сі один з лідерів Соціалістичної партії України Юрій Луценко.

З Юрієм Луценком розмовляла Світлана Дорош.

Бі-Бі-Сі: Чи можливе повторення революції в Україні?

Ю. Луценко: Зараз мова йде про продовження і переможне завершення революції. Ми маємо справу з переможною акцією, і її головним наслідком стане зміна людини при владі і зміна системи влади або, іншими словами, зміна Кучми і зміна Конституції. Це назвичайно важливі речі, яких було досягнуто революцією.

Верхи не можуть

Бі-Бі-Сі: А біло-синя революція можлива?

Мітинг на Майдані Незалежності
На Майдані - люди з цілої України

Ю. Луценко: Ні, вона не можлива. Бо влада, яка відходить у небуття, не може організувати революцію. Навіть теоретично. Якби вона була на це здатна, вже б давно були поставлені наметові містечка і зібрано майдани у Донецьку, Одесі, Криму, Харкові, Луганську – де завгодно. Але цього не сталося. Влада звозила до Києва своїх прихильників і навербованих активістів. За нашими даними, їх у дні помаранчевої революції накопичилося близько 30 тисяч. Спочатку їх тримали на околицях Києва. Але коли вони приходили до майдану, вони залишалися. Бо переконувалися, що на майдані стоять не американські шпигуни, люди не лише з Західної України, а, власне, з більшості регіонів, і вдихнувши те повітря свободи і мирного настрою, вони як правило, лишалися з нами, а потім везли додому відчуття справжньої народної революції.

Можу розповісти майже передріздвяну казку. Кримський ОМОН, який охороняв адміністрацію президента, стояв навпроти пікетуючих студенток Києва та Львоаа. Один з омонівців закохався в студентку. Він знайшов цивільний одяг і ходив у «самоволку», звичайно, з нашою допомогою. Вони зустрічалися у наметовому містечку, потім разом поверталися під адміністрацію президента.

Схід не завершується Донецьком і Луганськом

Бі-Бі-Сі: Віктор Ющенко так і не побував на Сході України. Чи це не помилка, що опозиція так і не заглибилася на Схід?

Ю.Луценко: Ющенко був у Харкові та інших східних містах. Він був у Запоріжжі, в Одесі.

Прихильники Віктора Януковича в Донецьку
Донецькі прихильники Віктора Януковича у Києві перетворяться на прихильників опозиції?

Бі-Бі-Сі: Я маю на увазі Донецьк і Луганськ.

Ю.Луценко: Донецьком і Луганськом, зрештою, не завершується Схід України. Тактика Ющенка останнім часом зводиться до роботи у засобах масової інформації, які завдяки Майдану стали вільними. Віктор Ющенко, нарешті, можливо дещо з запізненням, але послав месідж до виборців Сходу, які перебувають у полоні міфів і страхів щодо нього, вважаючи русофобом, націоналістом, бандерівцем. Він таки пояснив, що це не так, що він не може бути апріорі проти російської мови як однієї з базових мов, що функціонують в Україні. Люди там не дуже розбещені плюралізмом інформації, їх тримають за повних ідіотів, бидло, насаджуючи ідеї розколу України.

Бі-Бі-Сі: Чи чекаєте ви на приїзд до Києва 26-26 грудня прихильників Віктора Януковича?

Ю.Луценко: Дуже чекаю. Бо ще раз кажу – я бачив тисячі тих, кого привозив штаб Януковича і які потім приходили на Майдан і перетворювалися на наших прихильників. Я би був дуже вдячним Тарасові Чорноволу та іншим активістам штабу Януковича, якби вони якомога більш людей за свої дурні гроші привезли з Севастополя, Донецька, Луганська та інших міст, аби ці люди переконалися, що тут немає американських шпигунів, немає бандерівського заколоту і русофобських настроїв, а є дуже гарна, весела, мирна переможна революція.

Координація з міліцією

Бі-Бі-Сі: Однак існують побоювання, передусім у міліції, хоча про це каже і Віктор Янукович, що можливі зіткнення між помарачевими і синьо-білими, що ті, хто їде зі Сходу, агресивно налаштовані...

Ю.Луценко: Я був на Сході і справді бачив, що синьо-білі є дещо агресивними. Але це і є свідчення їхнього програшу. Бо ми – веселі, наші прихильники посміхаються, обіймаються, цілуються з синіми. Щоправда, не завжди це вдається. Я не виключаю, що можуть знайтися психічно неврівноважені особи, які можуть щось скоїти на майдані. Я не виключаю, що можуть повторитися пляшки з запалювальною сумішшю, що були кинуті в Олеській області у вікна штабу Ющенка, чи що повториться замах із пластидом, яким планували підірвати офіс Ющенка у Києві. Я прекрасно розумію, що сцена на майдані Незалежності - це символ революції, а відтак – об'єкт для психічно неврівноважених людей.

Міліція під Верховною Радою
З київською міліцією є чітка координація, запевняє Юрій Луценко

Бі-Бі-Сі: Ви маєте інформацію на підтверждження, що такі протизаконні кримінальні дії можуть бути застосован 26 грудня чи пізніше?

Ю.Луценко: Ми маємо багато всякої інформації, але я можу сказати, що напоготові у нас спеціальні служби, які протистоятимуть цьому. З іншого боку, у нас є чітка координація дій з київською міліцією, яка, я впевнений, не допусить протиправних чи агресивних дій.

Ти не один - з тобою регіони?

Бі-Бі-Сі: Як ви поставилися до заяв Григорія Омельченка про те, що для протистояння з прихильниками Ющенка закуплено зброю, у тому числі на Чорноморському флоті Росії?

Ю.Луценко: Скажу чесно, дещо з іронією. Я знаю, що у прихильників Януковича і у бандфорvувань, які оточують тамтешні клани, достатньо зброї і без Чорноморського флоту. Я можу показати на київських ринках точки, де ця зброя купується. Думаю, це сигнал про певні рухи всередині другого і третього штабів Януковича, які можуть мститися за свою фінансову поразку. Але мені здається, що розуму і клепки у всіх вистачить, бо такі акції приведуть до повного програшу у майбутньому. А Віктор Янукович, наскільки я розумію, хоче повторити “подвиг” Павла Лазаренка і привести до парламенту нову “Громаду” під виглядом Партії регіонів, базуючись на виборцях Луганської і Донецької областей. Тому йому подібні ексцеси абсолютно не потрібні.

Російський спецназ: помилки не було

Бі-Бі-Сі: Ви заявляли, що маєте відеозапис, на якому зафіксовані бійці російського спецназу, які прибули до Києва під час революції. Чому ви не дали руху цій плівці чи, може, це була якась помилка?

Ю.Луценко: Ні, помилок ніяких немає, усі дані є. Але враховуючи, що російський спецназ поїхав з України під час першого приїзду міжнародних посерединків, необхідність у поширенні цієї інформації відпала.

Бі-Бі-Сі: Але все ж таки, де зараз цей запис, він у вас, він у спецслужбах – де?

Ю.Луценко: Він у штабі Віктора Ющенка. Я вдома не тримаю таких речей.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104050606.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua