Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-12-2004
КВУ: 11 год.20 хв. Перебіг голосування
cvu.org.ua

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104057375.html

Кримінальне втручання у виборчий процес.
Донецька область.


Сьогодні в ніч з 25 на 26 грудня в квартирі координатора незалежного спостереження Комітету виборців України по ТВО №62 Ігоря Олександровича Степанченко були підпалені двері. Після того, як пожежу вдалось погасити – невідомий зателефонував в квартиру Степанченко, та з погрозами в адресу координатора та його родини сказав наступне: “Не майтесь дурью – наш Президент Виктор Янукович”.

Незаконне виключення членів комісій.
Донецька область.


На виборчих дільницях в Донецьку спостерігається масова плутанина з членами дільничних виборчих комісій від Віктора Ющенка. Частина людей, які приїхали працювати членами комісій від Віктора Ющенка не знайшли себе в списках членів комісій. Так, Володимир Головешко, який був направлений на виборчу дільницю №28, ТВО №43 не знайшов себе в списках членів комісії, подібна ситуація трапилася з Карбовською Л.В, яка повинна була працювати членом комісії № 2, ТВО №43.

З іншої сторони, багато дільничних виборчих комісій просто не дорахувались представників В.Ющенко. Так взагалі не має або не вистачає представників в дільничних виборчих комісіях №18, 68, 46, 74 (41 округу).

Недопуск спостерігачів та журналістів на дільниці.
Чернігівська область.


Зафіксовано факти перешкоджання журналістам потрапити на виборчу дільницю №89 (ТВО №208, м. Чернігів) та дільницю №140 (ТВО №210, с. Смолянка, Куликівський р-н, Чернігівська область), аргументуючи це тим, що посвідчення не має фотографії та не заламіноване

Дніпропетровська область.


ТВК № 29 та ТВК № 27 (м. Дніпропетровськ). Члени обох комісій категорично відмовилися реєструвати кореспондентів від газети “Точка зору”, мотивуючи відмову відсутністю журнала реєстрації

Готовність дільниць до голосування.
Дніпропетровська область.


ДВК № 45, ТВО № 24 (м. Дніпропетровськ). За даними представників ДОВ ВГО КВУ, в першу годину голосування члени зазначеної дільничної комісії недорахувалися декілька листів зі списку виборців, що становить близько ста осіб. Подібну ситуацію представники комісії пояснюють як недопрацювання. Через півтори години списки виборців на цій дільниці знайшлися.

Херсонська область.
ДВК №18 ТВО №186 (м. Херсон). 08.00. Контрольний лист не вкинули в маленьку виборчу скриньку. Складений акт про це порушення.
Черкаська область.
ТВО 197, дільниця №25 (м. Черкаси): через неорганізовану роботу членів ДВК відкриття дільниці запізнилося на 20 хвилин, що викликало сильне невдоволення виборців.
Чернівецька область.


Дільниця № 34, ТВО № 206, , (село Кам’янка, Глибоцький район). Спостерігачами зафіксовані порушення під час проведення засідання ДВК напередодні відкриття дільниці: не було оголошено ні кількості отриманих бюлетенів, ні кількості виборців, ні кількості відкріпних посвідчень.

Харківська область.


ДВК №51, ТВО №184; ТВО №53 ДВК №34, 58. В списки виборців вписано понад 100 чоловік від руки. На основі чого вони вписані — невідомо, інформація уточнюється. така ж інформація надходила з інших округів області.

Закарпатська область.
ТВО № 74 ДВК 39 с. Новоселиця. На цю дільницю станом на 10.30 з”явилося тільки 3 членів ДВК з 16. Усі троє – представники кандидата Ющенка.
Порушення, пов‘язані з виборчими бюлетенями.
АР Крим.


ТВО №1, дільниця №75. Увечері невідомі без присутності членів комісії був відкритий сейф з бюлетенями. Однак перед початком голосування бюлетені не були перераховані і не був складений відповідний акт.

Херсонська область.
ДВК №69 ТВО №185 (м. Херсон). 08.37. Спостерігачі затримали виборця, який виніс виборчий бюлетень з виборчої дільниці, поводив себе агресивно, сперечався.
ДВК №2 ТВО №186 (м. Херсон). 09.15. Член дільничної виборчої комісії від кандидата в Президенти Віктора Януковича умисно не ставила підписи на бюлетенях.


ДВК № 24 ТВО №186 (м. Херсон). 09.40. На спеціальній виборчій дільниці, що знаходиться у лікарні Комсомольського району зафіксований факт нестачі виборчих бюлетенів: на конверті стоїть кількість бюлетенів 200 шт., а насправді їх там — 174.

Черкаська область.
ТВО 198, дільниця №50(м. Черкаси): були помічені факти не підписування виборчих бюлетенів членами ДВК.
Полтавська область.


ТВО №147 дільниця №68 Полтавський СІЗО зарєстровано 1498 виборців. ТВК виділила 1308 бюлетенів для голосування та обіцяла додати. Станом на 8-00 більше бюлетенів не обіцяють. Оскільки подібні заклади голосують практично стовідсотково, 190 виборців залишилися остались без голосу.

Рівненська область.


ТВО №155 дільниця №69 (м.Рівне). Представники обласного виборчого штабу кандидата Ющенка виявили помилку у віддрукованих бюлетенях, які отримала дільнична виборча комісія в.д. №69. Із 2900 бюлетенів виявлено було 60 бюлетенів, на яких помилково (на самому бюлетені) вказано номер дільниці №79, в той час, як на відривному контрольному талоні вказано дільницю №69. Представники обласного штабу сподіваються, що це – звичайна поліграфічна помилка, хоча висловлюють подив, яким чином комп’ютер у “Монетному дворі”, де друкуються гроші, міг припуститися такої помилки.

Втручання сторонніх осіб у виборчий процес.
м. Київ.


На ТВО №222 у спостерігачів від кандидата В.Януковича на руках є списки виборців. Вони відмічають щось в них, хто прийшов. Користуються ними "з-під поли". Така інформація надійшла з виборчих дільниць номер №№25, 24, 86, 83 округу.

Прес-служба КВУ


Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже кілька років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. Активісти КВУ працювали пі час голосування 31 жовтня та 21 листопада.

В день голосування видання КВУ газета “Точка Зору” делегувала на виборчі дільниці 10000 спеціальних кореспондентів. Працює безкоштовна гаряча лінія, куди можна повідомити про порушення та отримати юридичну консультацію (тел 8-800-501-46-70).

До уваги журналістів!
26 грудня о 16.15 в приміщенні УНІАН (в. Хрещатик, 4) відбудеться брифінг керівництва КВУ на тему “Перебіг голосування. Перші висновки”.
27 грудня о 10.00 в приміщенні УНІАН (в. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція КВУ “Оцінка голосування та підрахунку голосів спостерігачами КВУ”.
За додатковою інформацією звертатися до прес-секретаря КВУ Олександра Черненка (+38-050-310-99-75).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104057375.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua