Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-12-2004
КВУ: Перебіг виборів станом на 13:00

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104066052.html

Недопуск спостерігачів та журналістів на дільниці.
Сумська область.


Закрита дільниця у приміщенні Сумської виправної колонії №116 (ДВК №115, ТВО 160 (м.Суми). Керівник колонії відмовляє у доступі на дільницю кореспонденту „Панорами” Володимиру Нянькіну, мотивуючи це тим, що журналіст мав за три дні отримати якийсь дозвіл.

Київська область.


ТВО №93 ДВК №74 (село Зрайки Володарського району) кореспондента газети “Точка зору” не допускають на дільницю. Голова комісії мотивує це тим, що посвідчення кореспондента без фотографії, навіть за умови пред’явлення паспорта, недійсне.

Херсонська область.
ТВО №188 на дільниці №58 (с. Михайлівка Скадовського району) складено акт за фактом недопуску кореспондента газети “Точка зору” на дільницю.
Миколаївська область.


ТВО 131, дільниця №67 (с. Петрово – Солониха) члени ДВК не пускали в приміщення дільниці кореспондентів газети "Точка Зору". Мотивували це нібито невідповідністю посвідчень журналістів. Після роз’яснення та з’ясування обставин кореспондентів "Точки Зору" було допущено в приміщення для голосування.

Готовність дільниць до голосування.
Кіровоградська область.


ТВО №100, дільниця № 98 відсутній кворум у складі виборчої комісії. На даний момент у складі комісії замість 16 осіб присутні лише 8. Голосування на дільниці триває у звичному режимі.

Харківська область.


ТВО № 173, дільниця № 8 (м. Харків). Кількість кабінок та скриньок для голосування не відповідає кількості виборців. Також на дільниці № 102 цього ж округу неправильно опечатані скрині – не прикріплені лист з підписами.

ТВО № 175, дільниця № 23. Сейф зранку був опечатаний тільки 1 печаткою, а контрольний лист не було вкинуто. За фактом встановленого порушення складено акт, комісія який прийняла, але перераховувати бюлетені не погодилась.

ТВО №176, дільниця № 88 — розбита виборча скринька. За фактом порушення складено акт.
Списки виборців
Харківська область.
ТВО № 184 дільниця № 65, в списку виборців виявлено 65 повторів.
ТВО №171, дільниця № 4 — виявлено 76 повторних записів у списку виборців однієї і тієї ж особи.
Кіровоградська область.


На багатьох виборчих дільницях округу № 100 (Кіровоград) виникли проблеми із списками виборців. Так, сьогодні сотні жителів обласного центру не знайшли своїх прізвищ у списках.

Полтавська область.


ТВО № 148 дільниця № 57. До спостерігачів звернувся виборець із приводу виявлення свого прізвища двічі у списках виборців. Напередодні на його домашню адресу надійшли два запрошення із різними реєстраційними номерами.

Голосування за місцем проживання виборця.
АР Крим.


ТВО №1 дільниця №26 Заяв на голосування вдома 62, а документи додані лише до 16 заяв. Голова комісії намагається виконати роз‘яснення ЦВК № 1360, але деякі члени комісії погрожують забрати переносну скриньку і провести голосування вдома по всіх заявах.

Донецька область.


ТВО №58 загальна кількість виборців на дільниці 164112. Із них заяв на голосування за місцем перебування виборців складено 5886. Жодна із заяв не підтверджена документально.

ТВО №42, дільниця 56 .З 43 заяв на голосування за місцем перебування виборців підтвердження мають тільки 4.
Сумська область.


Дільнична комісія ДВО №161 (ТВО 161, с.Червоне, Сумський р-н) зареєструвала 240 осіб, що бажають проголосувати за місцем перебування виборців. Вчора ця дільнична виборча комісія не працювала. Голова ДВК посилається на дозвіл територіальної виборчої комісії 161, яка нібито дозволила використовувати для виїзного голосування заяви, подані перед першим туром виборів. Член ТВК 161 Юрій Борисюченко (представник кандидата Ющенка) категорично заперечив те, що ТВК надавала подібний дозвіл.

Харківська область.
ТВО №177, дільниця № 6 — зареєстровано 145 заяв на голосовання вдома, з яких тільки 109 підтвержено довідками.
Закарпатська область.


ТВО №75, дільниця 25 (с. Яноші). Секретарем ТВК Черебан С. А. було виявлено 73 заяви для голосування на дому, жодна з яких не оформлена правильно, заяви написані трьома різними почерками. У загальному списку виборців не було зроблено жодної відмітки про те, що виборці голосуватимуть вдома.

Порушення, пов’язані з виборчими бюлетенями.
Закарпатська область.
ТВО № 70 на дільниці № 85 (с. Концово), спостерігачами виявлено вкидання по 5-6 бюлетенів до скриньок.
Херсонська область.


ТВО№ 185 на дільниці 66 (м. Херсон) зафіксована спроба виносу двох виборчих бюлетенів за межі дільниці. Спостерігачі перешкодили здісненню порушення, порушники були затримані.

Втручання сторонніх осіб у виборчий процес.
Черкаська область.


ТВО 200, дільниця №153 (с. Ленінське, Чорнобаївський р-н): здійснюється тиск на виборців безпосередньо на дільниці. Біля скриньок сидить господар місцевої агрофірми і контролює, хто за кого голосує, при цьому наголошуючи „Якщо ви не за Януковича, то можете не голосувати”. На дільницю прибула група міжнародних спостерігачів.

Незаконна агітація
Одеська область.


ТВО №140 на виборчій дільниці ДВО №61 групою спостерігачів від Віктора Ющенка було затримано автобус, який повністю обклеєний листівками за кандидата в Президента Віктора Януковича та займався тим, що підвозив виборців до їх виборчої дільниці. Спостерігачі примусили водія автобуса зняти всю агітацію. Зараз автобус продовжує перевозити виборців, проте вже під пильним наглядом спостерігачів від Віктора Ющенка.

Цікаві вибори
Волинська область.
На ДВК № 67 виборчого округу №19 (Волинська область) проголосувати за ксерокопіями паспортів намагалися монахині Зимненського жіночого монастиря.
Прес-служба КВУ


Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже кілька років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. Активісти КВУ працювали пі час голосування 31 жовтня та 21 листопада.

В день голосування видання КВУ газета “Точка Зору” делегувала на виборчі дільниці 10000 спеціальних кореспондентів. Працює безкоштовна гаряча лінія, куди можна повідомити про порушення та отримати юридичну консультацію (тел 8-800-501-46-70).

До уваги журналістів!
26 грудня о 16.15 в приміщенні УНІАН (в. Хрещатик, 4) відбудеться брифінг керівництва КВУ на тему “Перебіг голосування. Перші висновки”.
27 грудня о 10.00 в приміщенні УНІАН (в. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція КВУ “Оцінка голосування та підрахунку голосів спостерігачами КВУ”.
За додатковою інформацією звертатися до прес-секретаря КВУ Олександра Черненка (+38-050-310-99-75).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104066052.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua