Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-12-2004
Юлія Тимошенко: Розшифровка основних тез прес-конференції
новини Майдану

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104084407.html

Я вам покажу розрив, який має бути між кандидатами. В мільйонах (на секунду показує знак тризуба, що, вочевидь, має свідчити про три мільйони) . Більше не покажу - ще не можна.

Сьогодні, на щастя, можна думати вже не про вибори, а про день завтрашній - як нам не розчарувати жодну людину в Україні. Наша команда вже працює для того, щоб позбутися наслідків деяких обставин, пов'язаних іх переговорами з владою. Вже є подання в Конституційний суд - під ним 61 підпис нардепів. Якщо в нас є КС, а не політично заангажований орган, то політреформа має бути відмінена. Наш президент Ющенко працюватиме з нормальними повноваженнями, і вони йому згодяться. А політреформу ми проведемо іншу - таку, де б дії президента не обмежувалися, а контролювалися.

Думаю, що наші опоненти зроблять все, щоб оскаржити вибори. Але я впевнена - через кілька днів Віктор Андрійович стане президентом.

Я б хотіла, ще щось вам сказати, але вибори ідуть так тихо і смирно, що новин фактично немає. І це теж новина, і новина добра.

Я прийшла у светрі виробництва України, ось тут, бачите, написано "помаранчева", ось тут - "революція". Я хочу, щоб цей товар став найекспортнішим українським товаром.

Відповідь на питання російського телебачення про інвалідів:
Котра година? Дивіться, вже півсьомого, а Путін Януковича ще не привітав. (овації) Отже, скоро він привітає Ющенка. Люди, які хочуть проголосувати, проголосують і знайдуть спосіб, щоб їм привезли скриьку для голосування.

Відповідь на питання про колючий дріт довкола Донбасу :
Ну якщо вже Ахметов визнав, що я такого не казала... Найбільш колюче, що сьогодні й завтра буде довкола Донбасу - це ялинки. Ніколи нічого подібного ніхто з нас не казав, і, до речі, Одесу в море ніхто не зноситиме, і "7-ий кілометр" в асфальт не закатуватиме.

Відповідь на питання про наступні кроки в Донбасі:
Мій перший візит одразу після виборів буде в Донецьк. Ми обов*язково доведемо за півроку, що Донецьк і Луганськ можуть мати набагато вищий рівень життя.

Відповідь на питання про стосунки з Морозом у контексті перегляду політреформи:
Уявіть, що ви прем*єр, і ви не можете керувати командою, бо вона призначається не вами, а Верховною Радою. такі зміни до Конституції є абсолютно непрофесійними, і ми їх змінимо. Що ж стосується Олександра Мороза, то я з ним ніколи не підписувала жодної угоди щодо цієї політреформи.

Про політику офіційного Києва до офіційного Мінська:
По-перше, експортувати трошки помаранчевої революції. А взагалі сподіваємося на найкращі стосунки.

Про інтерв*ю Ахметова:
Ахметов - людина, яка тримає слово - фактично запросив мене у прямий ефір на ТРК "Україна". Я приймаю запрошення.

Що буде з Кучмою:
Мені здається, йому не слід було дарувати ці всі пакетні голосування. Мені здається, він має відповідати перед законом. Я точно не буду голосувати за законопроект про гарантії майбутньому, вибачте, минулому президенту. Підозрюю, що моя фракція залишиться знову самотньою під час розгляду цього питання.

Про голів штабів "Сили народу" на Донбасі:
Так, демократія туди ще не дійшла. Але ці регіони суттєво не вплинуть на результати голосування. Сподіваюся, що ми побачимо там демократію вже через два роки, на парламентських виборах.

Побажання демократичному Санкт-Петербургу (якесь пітерське радіо):
Не бійтесь! Ми любимо росіян. (вона явно не зрозуміла - або зробила вигляд, що не зрозуміла - натяка :) )

Відповідь на питання якого арабського телебачення про те, кого Путін мав на увазі під словом "сіоністський":
Ми - команда, яка любить свою країну. Ми - багатонаціональна команда, і мені б не хотілося, щоб Путін якось поділяв нашу команду через якісь свої симпатії.

Якась журналістка з Центральної Азії: "Добрий вечір, пані Ющенко..."
Тимошенко: Спасибі, я Тимошенко. Але для нашої спільної справи готова. (сміється)

Відповідь на питання, як ми житимемо далі:
Довго і щасливо. Але боротьба за це буде не менш довгою.

Як бачить своє місце у владі:
Портфелі для мене не є ключовими. Там, де мене призначать, робота кипітиме і цю роботу я виконуватиму професійно. Але я думаю, що Ющенко виконає наші передвиборчі домовленості.

Про чистку нинішніх чиновників ПЕКу і не тільки:
Професіонали, які здатні працювати, безумовно залишаться. Люди, які працювали з кланами і не мають намірів перебудовувати свою роботу, підуть. Якщо Ющенко приведе свіжі сили в ПЕК і силові структури - це буде його перша перемога у владі. В історії так званих цивілізованих країн не було традицій перемішування старої і нової команд. Ми не будемо переслідувати і принижувати наших попередників, але команду змінимо.

Відповідь на питання журналістки з Азербайджану про нібито вірменське походження Тимошенко:
Мій батько до десятого коліна - всі латиші, по лінії мами - всі українці. Так що я вас заспокою. (Журналістка з Азербайджану з видихом полегшення: "Спасибо вам огромное").

Про Януковича-опозиціонера:
Без адмінресурсу і підконтрольних ЗМІ відбутися Януковичу як опозиціонеру неможливо. Він - як величезна куля, надута Кучмою, "донецькими" і Медведчуком, а Помаранчева революція - як голочка, яка цю кулю проколола. Ми мусимо будувати цивілізовані стосунки між владою і опозицією. Після того, як ми побували в опозиції, ми дуже зважено і толерантно ставитимемося до наших опонентів.

Дуже всім дякую за допомогу в утвердженні демократії. Думаю, що за кілька годин нинішнє відчуття дежа вю у мене і у вас припиниться, можна буде нарешті розслабитися і випити трошки шампанського за нового Президента.

Прес-конференцію завершено. Вночі чекайте репортажу з пресухи нового Президента. :) До того ще, вочевидь, буде репортаж з пресухи Зінченка.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104084407.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua