Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-12-2004
Олександр Зінченко: Розшифровка основних тез прес-конференції
новини Майдану

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104090754.html

Ми пережили найбільш гострі вибори в історії України. Народ довів, що здатен САМ вирішувати долю країни. Відбулися масштабні зміни у свідомості людей. Ми живемо в іншій країні, де зникає страх, що видно з результатів екзит-полів - зараз на питання інтерв*юерів згідні відповісти 80 відсотків виборців - на 25 більше, ніж у першому турі.

Думаю, що ми станемо свідками стрімкого розвитку громадянських інституцій. Різниця в 19 відсотків за результатми екзитполів свідчить про те, що сьогодні переміг Віктор Ющенко. Я вас вітаю.

Політики - це не головне. Я хочу вклонитися тим активістам на місцях, які доводили свою громадянську мужність. Сподіваюся, що це були останні вибори в Україні, які потребували громадянської мужності.

Відповідь на питання, що буде робити штаб для захисту перемоги і коли інавгурація:
Будь-яка революція тільки тоді чогось вартує, коли вона вміє себе захищати (це цитата з Леніна, вона вичеканена поміж інших цитат на станції метро "Театральна" - М.-І.). Тому ми проводимо унікальну процедуру паралельного підрахунку голосів (скоро ви з нею познайомитесь). Треба почекати до 5-ої години ранку, і тоді все стане зрозуміло.

Щодо інавгурації. Не треба випереджати події. Багато що вирішиться в перші чотири дні, до півночі 30 грудня. Якщо зможемо захиститися від судових позовів нашого опонента, тоді вже можна буде говорити.

Відповідь на питання про те, чим закінчаться сепаратистські ініціативи:
Результативними кримінальними справами і судами. Це 5 статтей Кримінального кодексу.

Відповідь на питання про те, чи вийде Ющенко на Майдан і чи вірить він у перемогу:
Звичайно. Він додасть у порівнянні з попередніми турами - перемога як мінімум у 18 регіонах. А Майдан - це особлива річ для кожного з нас. Звичайно, Ющенко там буде.

Відповідь на прохання з висоти пройденого шляху оцінити присягу місячної давності:
Після перемоги присяга відбудеться там, де передбачмо законом - в стінах парламенту. Якщо говорити про символічну присягу, то це було проявом абсолютного переконання у фальсифікації виборів і впевненості у власній перемозі.

Відповідь на прохання прокоментувати ініціативу 61 депутата про відміну політреформми:
Безумовно, це серйозне питання. ( :) ) Моя ОСОБИСТА думка - як політика: політреформа, прийнята в пакеті, не є унікальним інструментом подальшого розвитку суспільства. Там є як гарні, так і погані (скажімо, прокурорський надзор) сторони. Треба створити комісію з представників усього суспільства для створення нової Конституції. Не спорадичні зміни розділів, а новий підхід. Це процес 2-2,5 років.

Відповідь на питання, як довго ще штаб Ющенка підтримувати акцію на Майдані:
Мобілізацію Майдану робив не штаб Ющенка. Це унікальна дія українського народу. Приватизувати її неможливо.

Щодо портфелів у Кабміні:
Сьогодні - рано, завтра - пізно. Прізвища поки що не варто називати, варто поговорити про принципи - прозорість, відмежування влади від бізнесу, а не просто зміна табличок на дверях кабінетів. Думаю, прийде багато молоді.

Відповідь на питання, що робитиме штаб, якщо ЦВК оголосить перемогу Януковича:
ЦВК її не оголосить.

Відповідь на питання про Європу як географію і Європу як зміни в ментальності:
Україна не була в полі зору радарів європолітики не тому, що вона не хотіла бути європейською країною. Її внутрішня політика була глибоко непослідовна. Але з 22 листопада Україна втрапила в поле зору. Доля євроінтеграції вирішується не в Москві чи Вашингтоні, а в Києві, Донецьку, Львові. Якщо змінимо життя, то приєднання до Європи не спинити.

Питання про те, чи буде опозиція Януковича достатньо сильною:
Я не переконаний, що він взагалі буде лідером цієї опозиції, але вона буде, і вона буде сильною, в тому числі й економічно. Парламентські вибори-2006 - це буде серйозна боротьба, тому не треба розслаблятися після нинішньої перемоги. Треба працювати і на майбутню перемогу.

Відповідь на питання про експорт революції в Росію:
На теренах колишнього СРСР Росія найбільше залежала від України. Помаранчева революція обов*язково вплине як на Росію, так і на російських політиків.

Прес-конференцію завершено. Ще має бути з часом пресуха Кінаха, але вона обіцяє бути достатньо нудною, тому почитайте на сайті Разом, якщо хочете. А ми спробуємо втрапити на нічну прес-конференцію Ющенка.

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104090754.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua