Майдан / Статті Карта Майдану

додано: 26-12-2004
КВУ: Звіти КВУ про перебіг виборів

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104090981.html

15 год.30 хв.
ПРЕС-РЕЛІЗ №3
(найбільш серйозні порушення підкреслено)
Недопуск спостерігачів та журналістів на дільниці.
Черкаська область.
ТВО №200, дільниця №13 (м. Золотоноша) – спостерігача „Точки Зору” не пускали на дільницю, мотивуючи це тим, що на дільниці вже є 2 представники ЗМІ (іншого).
м. Севастополь.


На виборчої дільниці № 33, 22, 98, 225 ТВО не допускали кореспондентів газети „Новий вісник”. Так як Голови цих комісій вважали що у кореспондентів не вірно оформлені документі. Але після довгих сперечань вдалось переконати Голів комісій і кореспонденти залишились на дільницях.

Кіровоградська область.


ТВО №100 ДВК №32 (м. Кіровоград). Кореспондента газети “Точка зору” попередили про те, що він може бути присутній на дільниці лише під час голосування. При підрахунку голосів він буде позбавлений можливості перебувати в приміщенні для голосування. Таке попередження надійшло від голови виборчої комісії, який рішення мотивує тим, що посвідчення кореспондента без фотографії. Пред’явлення кореспондентом паспорт на підтвердження особи не вплинуло на рішення голови комісії.

Порушення пов‘язані з бюлетенями.
Сумська область.


Дільниця №58, ТВО №160 (м.Суми, приміщення Української академії банківської справи). Зафіксовано факт вкидання бюлетенів. Троє чоловіків, одночасно прийшовши на дільницю, одночасно отримали бюлетені і зайшли до кабінок, заповнили бюлетені і разом підійшли до скриньки, оточивши її. У цей момент вони вкинули пачку бюлетенів. На даний момент спостерігачі складають акт про порушення виборчого законодавства.

Херсонська область.
ДВК №9 ТВО №186 (м. Херсон). 14.10. На дільниці не вистачає бюлетенів – у списку виборців 43 виборця, а бюлетенів всього 40.
Списки виборців.
Черкаська область.
ТВО 198, дільниця №19 (м. Черкаси) – виборець знайшов себе у списках 2 рази, хоча напередодні вже звертався до комісії із заявою про виключення свого „клону”.
Донецька область.
ТВО №43, дільниця 3 (м. Донецьк). Стало відомо, що будинок №3 на вул. Роз’їзд-2, мешканці якого вчора були внесені до списку виборців, сьогодні “не існує”.
Рівненська область.


В.д. №181 159-го в.о. (смт.Степань, Сарненський район). У списках виборців, які отримала дільнична виборча комісія, був відсутній аркуш. Таким чином виборці з прізвищами на літеру „П” є позбавленими права голосу – ідея їхати до райцентру, щоб відстоювати своє виборче право у суді, у виборців захоплення не викликає.

Кіровоградська область.


У 100-му окрузі (м. Кіровоград) Ленінський суд зволікає із наданням дозволів про включення виборців до списків. Починаючи приблизно з 12-ї години, судді вимагають, щоб виборці, яких не включено до списків, пред’являли письмовий доказ від комісій про порушення виборчого права. Після 14-ї судді почали направляти на дільниці телефонограми, у яких йдеться про те, що голови комісій мають з’являтися до суду й засвідчувати особисто факт не включення того чи іншого виборця.

Голосування за місцем проживання виборця.
Луганська область.


ТВК № 110 (м.Лисичанськ Луганської області). На 7 виборчих дільницях установлені факти: заяви щодо голосування за місцем перебування від імені виборців писали члени виборчих комісій. Складається скарга в ТВК з вимогою припинити голосування і перевірити виписки для голосування за місцем перебування.

ТВК № 114, дільниця № 11 ( смт.Станично–Луганське Луганської області). На дільниці за місцем перебування проголосувало 8 осіб. В списках виборців напроти цих прізвищ не було проставлені відмітки “голосує за місце перебування” і “проголосував за місцем перебування”, що дає можливість проголосувати ще раз.

Сумська область.


Дільниця №161, ТВО №161 (село Червоне Сумського району). Продовження подій, пов’язаних з використанням на дільниці списків і заяв на виїзне голосування, складених у першому туру. Юристи, які прибули на дільницю, отримали деякі роз’яснення від працівників виборчої комісії. Так, ті їм повідомили, що рекомендацію використовувати списки на виїзне голосування від першого туру ними було отримано не від ТВК, а від районної державної адміністрації. Як точно встановлено, у таких списках значилося 257 осіб. На виїзд було взято 2 малі скриньки. Серед осіб, що виїхали на виїзне голосування, взагалі відсутні представники кандидата Ющенка.

Херсонська область.


ДВК №182 ТВО №187 (м. Нова Каховка). 12.30. На дільниці наявна 51 заява від виборців щодо голосування за місцем перебування без довідок, що підтверджують стан здоров’я виборця. Про цей факт було повідомлено спостерігачами до територіальної виборчої комісії.

Втручання сторонніх осіб у виборчий процес.
Полтавська область.


ТВО № 148 дільниця № 45,46. Представники органів внутрішніх справ активно втручаються у перебіг виборчого процесу, контролюють та регулярно передають керівництву дані про кількість проголосувавши та присутніх спостерігачів і журналістів, намагаються „регулювати” доступ спостерігачів на дільницю.

Черкаська область.


ТВО 198, дільниця №52 (м. Черкаси) – на дільниці знаходилася стороння особа, яка керувала діями спостерігачів від Януковича. Члени ДВК, щоб видалити цю особу, змушені були звернутися до міліції.

Цікаві вибори.
Рівненська область.


В.д. №87 в.о. №155 (м.Рівне). Виборцю Олександру Василишину, якщо він захоче проголосувати, доведеться звернутися до суду повторно. Сьогодні він вже побував на виборчій дільниці, не знайшов себе у списках і звернувся із відповідною заявою до міського суду. Однак в ухвалі суду суддею Сидорук було помилково вказано його ім’я по-батькові та номер виборчої дільниці, до якої йому слід звернутися (№13 замість №87). Тому виборча комісія відмовила йому у тому, щоб внести виборця до списків.

В. д. № 113 158-го в.о. (с.Іванчиці Зарічненського району). Спостерігачі відзначили, що виборці голосували без документів. Коли на це порушення спостерігачі та журналісти звернули увагу членів виборчої комісії, то почули у відповідь і від членів комісії і від самих виборців: „ Ми ж і раніше голосували без документів — і нічого”. Щоб вийти із ситуації, дільнична комісія прийняла рішення „дозволити голосування без документів”. ТВК 158-го в.о. оперативно втрутилася, зараз дільнична комісія працює виключно за законом.

В.д. № 111 158-го в.о. (смт. Зарічне). У приміщенні початкової школи на станції Коні, де відбувається голосування, так натопили грубку, що вона почала тріскати і диміти. Правоохоронець, який здійснює нагляд за дотриманням правопорядку на дільниці, ледь не вчадів. Міліціонера винесли на свіже повітря.

Прес-служба КВУ


Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже кілька років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. Активісти КВУ працювали пі час голосування 31 жовтня та 21 листопада.

В день голосування видання КВУ газета “Точка Зору” делегувала на виборчі дільниці 10000 спеціальних кореспондентів. Працює безкоштовна гаряча лінія, куди можна повідомити про порушення та отримати юридичну консультацію (тел 8-800-501-46-70).


18 год.45 хв.
ПРЕС-РЕЛІЗ №4
(найбільш серйозні порушення підкреслено)


У ході спостереження під час повторного голосування, яке здійснюють 10 000 спостерігачів Комітету виборців України (у статусі представників газети “Точка зору”) виявлено порушення виборчого законодавства України, проте попередньо можна зробити висновок про відсутність актів системної фальсифікації.

Недопуск спостерігачів та журналістів на дільниці.
Закарпатська область.


ТВО № 72 (м. Хуст, Закарпатська обл), спостерігача від газети “Точка зору” п. Нелю Мицьку було виведено із приміщення тервиборчкому із мотивацією юристом ТВК, що вона не має права знаходитися на території ТВК. Вхід до кабінету Голови ТВК охороняють 5 міліціонерів.

ТВО № 73 (м. Свалява), спостерігата від газети “Точка Зору” Андрія Макара Голова ТВК ”ласкаво попросив” вийти з приміщення, оскільки той “заважає проведенню засідання ТВК”.

Голосування за відкріпними посвідченнями
Рівненська область.


157-ий ТВО (Дубенський район). На території Дубенського району помічено п’ять екіпажів білих „Волг” із позначкою служби таксі „059”. В кожному автомобілі знаходиться, крім водія, четверо молодих людей, котрі намагаються проголосувати на різних виборчих дільницях за відкріпними посвідченнями. Судячи з усього, відкріпні посвідчення є фальшивими, оскільки пасажири „Волг” звертаються до всіх дільничних виборчих комісій підряд, не зважаючи на те, що попередньо ТВК 157 в.о. було визначено єдину дільницю (дільниця №2) в окрузі, на якій можна проголосувати за відкріпними посвідченнями. Конфліктна ситуація виникла в одного з екіпажу „виборчого таксі” на в.д. №3 157-го в.о. (м.Дубно). Члени виборчої комісії не дозволили „відкріпникам” проголосувати і з певними зусиллями примусили цих виборців покинути межі дільниці.

Порушення пов’язані з бюлетенями.
Луганська область.


У ТВО № 107, дільниця № 5 (м.Алчевськ Луганської області) 200 бюлетенів було видано членами дільничної комісії виборцям без підпису. Представниками штабу Віктора Януковича складено акт про порушення.

Дніпропетровська область.


У ТВО № 24, на дільниці № 26 виявлено, що члени дільничної комісії відмовляються видавати військовослужбовцям бюлетені, мотивуючи це тим, що їх не повинно бути у списках. Представники ТВК з’ясовують обставини цих подій.

На 8 різних виборчих дільницях ТВО № 39 члени дільничних комісій без рішень суду вносили по кілька громадян до виборчих списків.
Списки виборців.
Дніпропетровська область.


ТВК № 24 (м. Дніпропетровськ). Близько 400 осіб невнесених до виборчих списків на ряді ДВК цього округу знаходяться під стінами місцевого суду АНД району та вимагають розібратися із подібними порушеннями виборчого Закону. Таке скупчення громадян під стінами суду пояснюють недостатньою кількістю суддів.

Закарпатська область.


ТВО № 73, ДВК 90. ТВК прийняла рішення вносити до додаткового списку виборців тих, які через технічну недбалість не були внесені до списків виборців. У віддрукованих списках двічі на двох листах віддруковано одні й ті самі адреси проживання виборців внесених до списків виборців, а ті, які мали продовжити попередню сторінку – просто пропали.

Втручання сторонніх осіб у виборчий процес.
Харківська область.


ТВО №181, дільниця №5. Депутат Верховної Ради Гладких Василь Іванович здійснював фізичний тиск на виборців. Це помітив спостерігач від Ющенка, про що було складено акт. На цій же дільниці п. Фесенко (довірена особа від Януковича) здійснював агітацію за Януковича.

Закарпатська область.


ТВО № 75, у приміщенні ТВК присутні близько 20 міліціонерів. Вони знаходяться в окремому кабінеті. Таку велику кількість міліціонерів ні голова, ні члени ТВК не пояснюють. Самі ж міліціонери кажуть, що охороняють ТВК від можливих незаконних дій.

Прес-служба КВУ


Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже кілька років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. Активісти КВУ працювали пі час голосування 31 жовтня та 21 листопада.

В день голосування видання КВУ газета “Точка Зору” делегувала на виборчі дільниці 10000 спеціальних кореспондентів. Працює безкоштовна гаряча лінія, куди можна повідомити про порушення та отримати юридичну консультацію (тел 8-800-501-46-70).


20 год.00 хв.
ПРЕС-РЕЛІЗ №5


Попередні висновки експертів КВУ за результатами спостереження під час повторного голосування, яке здійснюють 10 000 спостерігачів Комітету виборців України (у статусі представників газети “Точка зору”) на завершення дня голосування вказують на те, що були виявлені окремі порушення виборчого законодавства України, проте актів системної фальсифікації зафіксовано не було.

Наводимо перелік найбільш типових порушень, що були виявлені протягом останньої години голосування.
Списки виборців.
Черкаська область.


На окремих виборчих дільницях виявлено "двійників" у списках виборців. Зокрема на виборчій дільниці №81 ТВО 197 (село Свидівок) у списку виборців числом за 1800 осіб виявлено 38 "двійників", тобто вписано виборців, у яких повністю співпадають прізвище, ім’я та по батькові. З'ясування достовірності цих списків триває. На даний час найбільший відсоток так званих двійників виявлено в Уманському 203 виборчому окрузі — 806 двійників.

Голосування за відкріпними посвідченнями
Тернопільська область.


Дільниця №16, ТВО №166. Мешканець Золочева (Львівська обл.) прибув на цю дільницю з метою пороголосувати за наявним у нього відкріпним посвідченням. Однак, несподівано зіткнувся з труднощами – виявилось, що за нього вже хтось проголосував. Громадянину таки було видано бюлетень, а з приводу цього інциденту було складено акт та скаргу про порушення.

Порушення пов’язані з видачею бюлетенів
Миколаївська область.
ДВК №74 (ТВО 131, с. Крива Балка Дільнична) прийняла рішення про видачу бюлетенів особам, що не мають паспортів. Аргументація проста: а ми всі один одного знаємо.
Херсонська область.


ДВК №35 ТВО №186 (м. Херсон). Спостерігачі виявили 130 бюлетенів без печатки (всього за списком на дільниці 3 тисячі виборців), за приблизним підрахунком проголосували за бюлетенями без печатки десь 20 – 30 виборців. За цим фактом складений акт, бюлетені без печатки сховані до сейфу, за словами голови дільничної виборчої комісії, вони будуть погашені після голосування.

Голосування за місцем перебування виборця
Херсонська область.


ДВК № 43 ТВО №187 (с. Новоберислав). На дільниці виявлені 40 заяв виборців щодо голосування за місцем перебування, які були написані одним почерком та однією ручкою. За цим фактом був складений акт та повідомлено територіальну виборчі комісію.

Прес-служба КВУ


Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже кілька років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів. Активісти КВУ працювали пі час голосування 31 жовтня та 21 листопада.

В день голосування видання КВУ газета “Точка Зору” делегувала на виборчі дільниці 10000 спеціальних кореспондентів. Працює безкоштовна гаряча лінія, куди можна повідомити про порушення та отримати юридичну консультацію (тел 8-800-501-46-70).

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/mai/1104090981.html
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2016. Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail news@maidan.org.ua